یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مغز بزرگتر با طول عمر ارتباط دارد؟ ‌

مغز بزرگتر با طول عمر ارتباط دارد؟ ‌

مغز بزرگتر با طول عمر ارتباط دارد؟ ‌

%name مغز بزرگتر با طول عمر ارتباط دارد؟ ‌به به گفته ایسنا، محققان در تحقیقات اخیر خود دریافتند مغز بزرگتر در افزایش بقا تاثیر دارد و همچنین هرچه آن مقدار و اندازه بزرگتر باشد، طول عمر اکثرا و بیشتر خواهد بود. آنها آن بررسی کردن را بر روی ماهی‌ها انجام دادند و همچنین دریافتند ماهی‌های با مغز بزرگتر، طول عمر بیشتری نسبت به ماهی‌های دیگر دارند.

تیمی از دانشمندان دانشگاه استکهلم سوئد افزودند: جهت اولین بار می باشد که آن آزمایش‌ها نشان داده که مغز بزرگتر در طول عمر اکثرا و بیشتر نقش دارد.

محققان آن بررسی کردن را بر روی نوعی ماهی تزیینی آب شیرین به نام گوپی (guppies fish) انجام دادند که مقدار و اندازه مغز در بقای آن ماهی مورد بررسی کردن قرار گرفت و همچنین نتایجی را به دنبال داشت. در آن آزمایش ۴۸۰۰ ماهی با ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف مغزی رها سازی شدند و همچنین بعد از گذشت شش ماه مشخص شد اکثرا و بیشتر ماهیانی که جان سالم به در برده بودند مغز بزرگتری داشتند.
داستین پن از دانشکده دامپزشکی دانشگاه وین نیز عنوان کرد: نتایج آن بررسی کردن نشان داد که مغز بزرگتر به ماهی آن توانایی را می‌دهد تا از خود در برابر شکارچیان محافظت کند و همچنین هوشمندانه‌تر اراده و تصمیم راسخ بگیرد. مغز بزرگتر، بقا و همچنین طول عمر را اکثرا و بیشتر می‌کند.
یافته‌های آن مطالعه در مجله Ecology Letters نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdcf0ydm.w6dy1agiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : مغز بزرگتر با طول عمر ارتباط دارد؟ ‌

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *