شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مضرات نمک بیش از فشارخون بالاست

مضرات نمک بیش از فشارخون بالاست

مضرات نمک بیش از فشارخون بالاست

%name مضرات نمک بیش از فشارخون بالاستبه به گفته  میگنا، پزشکان با بازبینی شواهد و همچنین اطلاعات موجود دریافتند که مصرف سطح بالایی از نمک تاثیر مضری بر بعضی از اعضا و همچنین بافت‌های بدن دارد. همچنین حتی در افرادی که در برابر تاثیر مصرف نمک بر فشارخون مقاوم خواهند بود و همچنین آن چاشنی روی سطح فشارخونشان بی‌تاثیر می باشد، خطر آسیب دیدن سایر افراد بدن وجود دارد.

مصرف نمک زیاد به کاهش عملکرد لایه درونی رگ‌های خونی منجر می‌می شود. سلول‌های لایه درونی رگ‌ها در چند فرآیند شامل لخته شدن خون و همچنین عملکرد سیستم ایمنی دخالت دارند. همچنین سطح بالای نمک می‌تواند سفت شدن رگ‌ها را به دنبال داشته باشد.

«دیوید ادواردز» یکی از مهندسین و متخصصین آن مطالعه از دانشگاه «دلاویر» آمریکا گفت: رژیم غذایی حاوی مقدار و اندازه و میزان بالایی از سدیم موجب پهناور و بزرگ ‌شدن بافت ماهیچه‌ای می‌می شود که دیواره حفره اصلی پمپاژ خون در قلب را تشکیل می‌دهد.
آن هم‌روش که دیواره‌ حفره ضخیم‌تر می‌می شود، انعطاف خود را از دست می‌دهد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که قادر نخواهد بود خون را به درستی پمپاژ کند.

به به گفته هلث‌دی نیوز، مصرف نمک فراوان همچنین به عملکرد کلیه‌ها آسیب می‌رساند و همچنین ممکن می باشد بر دستگاه عصبی سمپاتیک نیز تاثیر مضر و همچنین بد بگذارد.

http://migna.ir/vdch6wni.23nwvdftt2.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : مضرات نمک بیش از فشارخون بالاست

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *