شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر فشار خون در نوزاد

مصرف داروهای ضد افسردگی و افزایش خطر فشار خون در نوزاد

مصرف داروهای ضد افسردگی و همچنین افزایش خطر فشار خون در نوزاد

به به گفته مهر، بر اساس مطالعه جدیدی که اخیراً نشر یافته شده شده می باشد، فشار خون ریوی (PPHN) نوزادان، هنگامی رخ می دهد که گردش خون نوزاد اجازه تنفس درست به نوزاد را در خارج از رحم نمی دهد.

در نوزاد مبتلا به آن بیماری، فشار خون بالایی در رگ هایی که به سمت ریه حرکت می کنند ساخته یا ایجاد می می شود و همچنین باعث محدود شدن مقدار خون آن هم ها شده و همچنین به آن ترتیب، مقدار اکسیژن در جریان خون کاهش می یابد. PPHN یک بیماری تهدید کننده جهت زندگی می باشد.

تخمین زده می می شود که حدود ۱۰-۲۰ قسمت و بخش از نوزادان متولد شده با آن بیماری جان خود را از دست می دهند.
آن در حالی می باشد که آنهایی هم که زنده می مانند مادام العمر از بیماری های شدیدی زیرا و به درستی که بیماری ریوی مزمن و همچنین اختلالات عصبی رنج می برند.
محققان دریافتند که مادرانی که در مراحل انتهایی بارداری خود داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند، در مقایسه با مادرانی که از آن داروها بهره بری و استفاده نمی کنند، به احتمال اکثرا و بیشتر نوزادی به دنیا خواهند آورد که دچار مشکل فشار خون ریوی می باشد.
در سال شمسی ۲۰۰۶، بعد از آن هم که خطر مصرف داروهای ضد افسردگی مورد مطالعه قرار گرفت، نهاد غذا و همچنین داروی آمریکا (FDA) یک توصیه نامه سلامت عمومی جهت بهره بری و استفاده از آن داروها در قسمتهای آخر حاملگی صادر کرد.

http://migna.ir/vdcaiene.49n6a15kk4.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : مصرف داروهای ضد افسردگی و همچنین افزایش خطر فشار خون در نوزاد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *