یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مشکلات روانی و جسمی که با ورزش برطرف می شود

مشکلات روانی و جسمی که با ورزش برطرف می شود

معظلات و مسائل و مشکلات روانی و همچنین جسمی که با ورزش برطرف می می شود

ورزش، بدون اغراق، دارویی برای بسیاری از دردهاست. ورزش کمک می کند تا عمر طولانی تری داشته باشید، وزن کم کنید و همچنین قلبتان سالم بماند. از طریق ورزش می توانید با استرس و همچنین افسردگی کنار بیایید و همچنین اعتماد به نفستان را بالا ببرید. میلیون ها فرد یا شخص در سراسر جهان دچار بیماری های متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود که علت عمده آن هم نیز کم تحرکی می باشد. در صورتی که از بیماری خسته شده اید و همچنین دیگر قدرت پرداخت هزینه های بالای دارو را ندارید، به ورزش روی بیاورید؛ ولی باید توجه داشت برای معظلات و مسائل و مشکلات متنوع و گوناگون و مختلف جسمی، چه ورزشی مناسب تر می باشد؟

۱ – اضطراب:

همه ما کم و همچنین بیش دچار اضطراب هر روز خدا مرتبط به کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل، وضعیت مالی، معظلات و مسائل و مشکلات خانوادگی و همچنین … هستیم که امری اجتناب ناپذیر می باشد. ولی باید توجه داشت برخی اشخاص دچار اضطراب مزمن بالینی خواهند بود که می تواند باعث ناراحتی روحی مانند افسردگی می شود. ورزش برای رفع هر ۲نوع اضطراب مفید می باشد. زیرا باعث ترشح هورمون آندورفین در بدن می می شود که به بهبود خلق و همچنین خو در فرد می انجامد.

افرادی که ورزش می کنند نسبت به دیگران ۲۵درصد کمتر دچار اضطراب می شوند.

بهترین ورزش:

ورزش های آرامش قسمت و بخش که روی نفس کشیدن تمرکز می کند مانند یوگا مفید می باشد. برای رفع اضطراب هر روز خدا، هر نوع ورزشی مفید می باشد به ویژه در صورتی که شدت آن هم بیشتر باشد.

 

۲ – ADHD (اختلال کم توجهی – بیش فعالی):

اگرچه اختلال کم توجهی – بیش فعالی هیچ نوع درمانی ندارد، ولی باید توجه داشت ورزش می تواند تمرکز شخص را افزایش و همچنین ناآرامی فرد را کاهش دهد. ورزش به روش موقت میزان دوپامین را بالا می برد و همچنین مثل داروهای «ریتالین» و همچنین «آدرال» نتیجه می دهد. ورزش آن هم قسمت از مغز را که وظیفه تصمیم گیری دارد، تحریک می کند. ورزش اضطراب ناشی از این اختلال را از بین می برد.

بهترین ورزش:

بزرگسالان می توانند از هر نوع ورزش بهره ببرند ولی باید توجه داشت کودکان بهتر می باشد به فعالیت های ایروبیک بپردازند که از طریق آن هم کار گروهی را فرا می گیرند و همچنین اعتماد به نفس شان افزایش می یابد.

 

۳ – از دست دادن حافظه/ معظلات و مسائل و مشکلات شناختی:

ورزش، روند خون رسانی به مغز را افزایش می دهد. به روش کلی ورزش در بهبود عملکرد مغز نقش موثری دارد به ویژه در قسمت هایی که مرتبط با حافظه می باشد.

نتایج بررسی ها نشان داد، افرادی که ورزش می کنند در تست های حافظه، توجه، تصمیم گیری و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی نمرات بالاتری می گیرند.

بهترین ورزش:

تکرار یک ورزش مثل یادگیری یک کار جدید، مغز را تحریک نمی کند. بنابراین ورزش های جدید یاد بگیرید، شامل تنیس، ورزش های رزمی یا هنگام پیاده روی مسیرهای متنوع و گوناگون و مختلف را طی کنید و همچنین …

 

۴ – معظلات و مسائل و مشکلات خواب:

ورزش کردن با وزنه مثل مصرف قرص خواب، موثر می باشد. ورزش در ایجاد خواب عمیق و همچنین با کیفیت نقش دارد. کم خوابی، باعث افزایش وزن، خستگی مفرط، بیماری قلبی و همچنین استرس می می شود.

بهترین ورزش:

هر نوع ورزش ۳۰دقیقه ای به ویژه ورزش های آرامش قسمت و بخش مانند یوگا، در ایجاد خواب راحت موثر می باشد.

 

۵ – علایم مرتبط به یائسگی و همچنین قاعدگی:

ورزش باعث کاهش علایم یائسگی و همچنین قاعدگی می می شود. بیشتر زنان در دوران یائسگی و همچنین قاعدگی دچار بدخلقی، اضطراب و همچنین افسردگی می شوند. ورزش همچنین و علاوه بر این که باعث افزایش انرژی و همچنین بهبود خلق و همچنین خو می می شود، تغییرات هورمونی شایع در این دوران را نیز کنترل می کند. برای زنانی که سن بالایی دارند، ورزش می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد و همچنین با بیماری قلبی عروقی و همچنین چاقی مفرط مقابله کند. با طی کردن دوران یائسگی، به علت تغییرات هورمونی، این خطرات افزایش می یابد.

بهترین ورزش:

برای زنان یائسه، ترکیب ایروبیک و همچنین ورزش های مقاومتی و همچنین برای کاهش علایم قاعدگی ورزش های ایروبیک جواب می دهد.

 

۶ – درد قسمت تحتانی کمر، لگن، زانو و همچنین گردن:

هر نوع درد را می قدرت با ورزش کاهش داد. بیشتر دردها به علت کم تحرکی، نشستن پشت میز، استرس، چاقی مفرط و همچنین… به وجود می آید که می قدرت با ورزش آن هم را رفع کرد. بسیاری از دردها به علت ضعیف بودن عضله ها به وجود می آید مانند زانودرد، درد شانه و همچنین گردن که اغلب در پی بهره بری و استفاده طولانی مدت از رایانه به وجود می آید.

بهترین ورزش:

ورزش های مقاومتی و همچنین کششی موثر می باشد.

 

۷- استئوآرتریت (التهاب مفصل و همچنین استخوان):

درد و همچنین التهاب در اطراف مفصل ها به علت فرسودگی غضروفی که از مفصل ها محافظت می کند، به وجود می آید، ولی باید توجه داشت این درد نباید مانع ورزش کردن می شود. ورزش در کاهش وزن موثر می باشد و همچنین این امر باعث کاهش فشار روی مفصل های دردناک می می شود. ورزش های مقاومتی، عضله های اطراف مفصل های دردناک را تقویت می کند تا مقداری از فشاری که روی آن هم وارد می می شود، کاهش پیدا کند.

بهترین ورزش:

ورزش هایی مانند راه رفتن، شنا، ایروبیک در آب و همچنین … ورزش های مقاومتی و همچنین کششی مناسبی می باشد.

 

http://migna.ir/vdccmmqi.2bqo48laa2.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : معظلات و مسائل و مشکلات روانی و همچنین جسمی که با ورزش برطرف می می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *