جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مردان سریع‌تر قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند

مردان سریع‌تر قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند

مردان سریع‌تر اقتدار و قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند

از دست رفتن اقتدار و قدرت حافظه که مرحله‌ای طبیعی از پروسه بالا رفتن سن می باشد، نباید با بیماری آلزایمر اشتباه گرفته می شود و همچنین در مردان به خصوص بعد از سن ۴۰ سالگی سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

پزشکان در آن مطالعه به بررسی کردن ساختار مغز و همچنین فعالیت آن هم در ۱۲۴۶ فرد ۳۰ تا ۹۵ سال شمسی با عملکرد شناختی طبیعی پرداختند. طبق مطالعه انجام شده اقتدار و قدرت حافظه به روش کلی از سن ۳۰ سالگی رو به کاهش می‌رود. همچنین ناحیه‌ای از مغز به نام هیپوکامپ که در اقتدار و قدرت حافظه نقش کلیدی دارد به روش طبیعی از سن ۳۰ سالگی تا اواسط ۶۰ سالگی در زنان و همچنین مردان رو به زوال می‌رود. هر چند، جهت مردان آن مقدار و اندازه و میزان افت با سرعت و همچنین شدت بیشتری اتفاق می‌افتد و همچنین علت آن پدیده به روش دقیق مشخص نیست.

دکتر «کلیفورد آر جک جی آر» از مایو کلینیک گفت: کاهش اقتدار و قدرت حافظه، وضعیتی می باشد که جهت تمامی اشخاص اتفاق می‌افتد. همچنین از آنجایی که آن افت و همچنین روند رو به افول در قسمت‌های دیگر بدن هم اتفاق می‌افتد نمی‌قدرت مغز را از آن قاعده مستثنی کرد. همچنین و علاوه بر آن آن هم‌روش که در مطالعات پیشین هم مشخص شده بود مردان نسبت به زنان در تست‌های ذهنی کلامی عملکرد ضعیف‌تری دارند. همچنین انباشت آمیلوئید در مغز که فاکتور اصلی در بیماری آلزایمر به حساب می‌آید به روش نسبی در افرادی که کمتر از ۷۰ سال شمسی سن عمر دارند، پایین‌تر می باشد ولی باید توجه داشت بعد از آن سن احتمال بروز آن حالت در مغز اکثرا و بیشتر می‌می شود.

به به گفته نیچر ورلد نیوز، هرچند آگاهی‌ عمومی از بیماری‌ آلزایمر در سال شمسی‌های اخیر اکثرا و بیشتر شده ولی باید توجه داشت فراموشی و همچنین تحلیل حافظه دائما به مفهوم آن هم نیست که شخص به زوال عقل مبتلا شده می باشد.

http://migna.ir/vdchvwni.23nw6dftt2.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : مردان سریع‌تر اقتدار و قدرت حافظه خود را از دست می‌دهند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *