چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مراقب تجویز بیش ازحد آنتی بیوتیک به کودکان باشید

مراقب تجویز بیش ازحد آنتی بیوتیک به کودکان باشید

مراقب تجویز بیش ازحد آنتی بیوتیک به کودکان باشید

به به گفته یونایتدپرس، بر اساس نتایج آن مطالعه محققان دانشگاه مینه سوتای آمریکا،افزایش بیماری های مقاوم به آنتی بیوتیک به پزشکان هشدار می دهد که مراقب تجویز بیش ازحد آنتی بیوتیک ها به کودکان باشند.

آن مطالعه نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها سبب ساخته یا ایجاد تغییرات در باکتری روده کودکان می می شود که با ابتلا به آلرژی ها، بیماری ها و همچنین چاق شدن ارتباط دارد.

بر اساس آن مطالعه، مصرف بیش از حد از آنتی بیوتیک ها مانع رشد و همچنین تکامل کودکان می می شود و همچنین مشکلاتی را در بزرگسالی جهت آنها ساخته یا ایجاد می کند.

آنتی بیوتیک ها داروهایی خواهند بود که به مقدار و اندازه بسیاری جهت کودکان تجویز می می شود ولی باید توجه داشت مصرف آن داروها باعث ساخته یا ایجاد تغییراتی در باکتری های روده می می شود که با ابتلا به حساسیت ها، بیماری های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین چاق شدن در بزرگسالی ارتباط دارد.

نتایج آن مطالعه می تواند سبب ساخته یا ایجاد تغییراتی در روش مصرف آنتی بیوتیک ها در دوران کودکی می شود.

بسیاری از عملکردهای بدن توسط باکتری های روده تنظیم می می شود بنابراین ساخته یا ایجاد اختلال دراین باکتری ها در ابتدای زندگی، تاثیرات و همچنین اثرات گسترده ای خواهد داشت.

دان کنیگتس زیست شناس محاسباتی و همچنین استادیار دانشگاه مینه سوتا می گوید:بیماری های مرتبط با سوخت و همچنین ساز و همچنین سیستم ایمنی بطور چشمگیر در حال افزایش می باشد.

پیش از آن نیز مطالعات نشان داده اند که میان مصرف آنتی بیوتیک ها و همچنین شمار نامتعادل باکتری ها در روده ارتباط وجود دارد.

مطالعات دیگر نیز نشان داده می باشد که میان شمار نامتعادل تعداد باکتری ها در روده و همچنین ابتلای بزرگسالان به بیماری ارتباط وجود دارد.

محققان در آن مطالعه جدید، صدها مطالعه را مورد بررسی کردن قرار دادند و همچنین متوجه شدند که ارتباطات محکمی میان مصرف آنتی بیوتیک و همچنین تغییرات در شمار باکتری روده و همچنین ابتلا به بیماری در بزرگسالان وجود دارد.

محققان متوجه شدند که آنتی بیوتیک ها سبب نابودی باکتری هایی می می شود که به رشد و همچنین تکامل سلول های ایمنی بدن کمک می کند.

آن موضوع سبب ابتلا به حساسیت ها و همچنین سایر بیماری ها و همچنین نیز تغییراتی در میکروباکتری هایی می می شود که بر سوخت و همچنین ساز بدن و همچنین ابتلا به بیماری های عفونی اثر می گذارد.

نتایج آن مطالعه در مجله Cell Host and Microbe نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdcc0oq1.2bqxm8laa2.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : مراقب تجویز بیش ازحد آنتی بیوتیک به کودکان باشید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *