شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / مراسم نکوداشت استاد احمد صافی پدر مشاوره آموزش و پرورش فردا برگزار می شود

مراسم نکوداشت استاد احمد صافی پدر مشاوره آموزش و پرورش فردا برگزار می شود

مراسم نکوداشت استاد احمد صافی پدر مشاوره آموزش و همچنین پرورش فردا برگزار می می شود

به به گفته میگنا ، به پاس تلاش ها و همچنین سرویس ها و خدمات علمی،تربیتــــی استاد احمـــد صافی چهره تعلیم و همچنین تربیتی نظام آموزشی و همچنین پدر مشاوره در آموزش و همچنین پرورش فردا یکشنبه دوم اسفند ماه ۹۴ از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی وزارت آموزش و همچنین پرورش تقدیر و همچنین تجلیل به عمل خواهد آمد.
استاد احمد صافی نزدیک به شش دهه در نظام تعلیم و همچنین تربیت کشور به ویژه  در مشـــاوره منشاء اثر و همچنین سرویس ها و خدمات ارزنده ای بوده می باشد. به گفته این استاد عالیقدر در سالهای اولیه شکل گیری رشته مشاوره در سطح فوق لیسانس در ایران، ملاک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برای جذب مشاوران دارا بودن حداقل ۵ سال شمسی سابقه معلمی در دوره ابتدایی و همچنین کسب شایستگی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برای وارد شدن به امر مشاوره بوده می باشد.

زندگینامه و همچنین سوابق حرفه ای استاد:

استاد احمد صافی متولد سال شمسی ۱۳۱۶ در گلپایگان خواهند بود. وی در سال شمسی ۱۳۳۴ از دانشسرای مقدماتی گلپایگان دیپلم گرفت، و همچنین بعد از پنج سال شمسی تدریس در شهرهای استان لرستان، در دانشسرای عالی تهران پذیرفته و همچنین در سال شمسی ۱۳۴۴ در رشته آموزش ابتدایی لیسانس گرفت. سپس بعد از دو سال شمسی در رشته راهنمایی و همچنین مشاوره دانشگاه تربیت معلم ( خوارزمی فعلی) پذیرفته شدند و همچنین در سال شمسی ۱۳۴۸ به عنوان دانشجوی ممتاز از آن دانشگاه فارغ التحصیل گردید، البته از همین سال شمسی نیز به تدریس در آن دانشگاه مشغول شد که آن دوره ۲۴ سال شمسی به طول انجامید.
در طول نزدیک به شش دهه معلمی در دانشگاههای: الزهرا، تربیت مدرس، دانشگاه تهران، بهشتی، شهید رجایی، علامه طباطبایی، مراکز متنوع و گوناگون و مختلف تربیت معلم و همچنین بالاخره دانشگاه آزاد به تدریس پرداخته می باشد. طولانی ‏ترین ‏دوران تدریس استاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن طی شد، که از سال شمسی تاسیس آن هم واحد در ۱۳۶۴ آغاز و همچنین تا سال شمسی ۱۳۹۱ به طول انجامید.
در آن دانشگاه‏ها دروسی مانند: نهاد وقوانین آموزش و همچنین پرورش ایران، مسایل آموزش و همچنین پرورش ایران، آموزش و همچنین پرورش ابتدایی، راهنمایی و همچنین متوسطه، اصول و همچنین فنون راهنمایی و همچنین مشاوره، راهنمای تحصیلی، مدیریت آموزشی، روابط انسانی در مدیریت، تاریخ آموزش و همچنین پرورش در اسلام و همچنین ایران، خانواده متعادل، آسیب شناسی خانواده، کارورزی در مشاوره، تجربه عملی و همچنین کارورزی در معلمی، فنون و همچنین روش‏های تدریس، مدیریت اسلامی، مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ‏ریزی آموزشی، آموزش و همچنین پرورش ابتدایی و همچنین راهنمایی، مشاوره تحصیلی، راهنمایی و همچنین مشاوره شغلی و همچنین تعدادی دیگر از دروس رشته ‏های متنوع و گوناگون و مختلف مراکز تربیت معلم را در دو مقاطع لیسانس و همچنین فوق لیسانس تدریس کرده می باشد. حاصل آن دوره طولانی آموزشی، همچنین و علاوه بر تربیت صدها معلم و همچنین دانشجو، نگارش تعداد سی و همچنین یک کتاب که غالباً با آن هم سرفصل‏ های درسی و همچنین بعضا با آن هم عناوین نظیر: نهاد و همچنین قوانین آموزش و همچنین پرورش ایران، مسایل آموزش و همچنین پرورش ایران، راهنمایی و همچنین مشاوره و همچنین …، نگارش قریب ۱۰۰ مقاله، اجرا و همچنین یا نظارت بر بیش از ۵۰ طرح تحقیقی می باشد.
سوابق اجرایی استاد:
– دبیرکل شورای عالی آموزش و همچنین پرورش در سالهای ۶۰-۵۸
– دست یار وزیران شهید باهنر ،شهید رجایی،آقایان شکوهی و همچنین مرحوم پرورش
– دست یار آموزشی وزارت آموزش و همچنین پرورش سال شمسی ۶۴-۶۳
– معلم نمونه
– مدرس نمونه از صندوق بازنشستگی و همچنین چهره نمونه
– مسئول کانون بازنشستگان ( ۳۰۰ کانون و همچنین ۷۵۰ هزار بازنشسته فرهنگی)
– مشاور فعلی دکترفانی وزیر فعلی آموزش و همچنین پرورش

از سال شمسی ۱۳۸۷ نیز مدیریت مرکز راهنمایی و همچنین مشاوره وابسته به نظام روانشناسی و همچنین مشاوره ایران را به عهده دارد و همچنین بالاخره در سال شمسی‏های اخیر ریاست کانون بازنشستگان فرهنگیان را نیز پذیرفته می باشد.
*در این لینک می توانید آثار علمی استاد احمد صافی را دیدن نمایید . اینجـــا

http://migna.ir/vdcexv8x.jh8npi9bbj.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : مراسم نکوداشت استاد احمد صافی پدر مشاوره آموزش و همچنین پرورش فردا برگزار می می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *