جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / مبتلایان به وسواس کندن مو دستکش بپوشند

مبتلایان به وسواس کندن مو دستکش بپوشند

مبتلایان به وسواس کندن مو دستکش بپوشند

علی باغبانیان در گفت‌وگو با فارس،‌ در پاسخ به سوال یکی از شهروندان در مورد وسواس کندن مو توسط فردی که با احساس اجبار در کندن موهای بدن خود مواجه می‌می شود، اظهار داشت: آن رفتار جهت کاهش اضطرابی که در فرد وجود دارد، صورت می‌گیرد. در واقع از بعد آسیب‌شناسی روانشناختی، فرد همزمان با احساس تنش به روش تصادفی با عکسی دلنشین یا صدایی آرام مواجه می‌می شود و همچنین زیرا و به درستی که آن هم زمان قسمتی از موهای بدنش را کنده می باشد، به روش شرطی و همچنین عادتی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند که آن کار موجب آرامش او شده می باشد، بنابراین آن هم را مدام تکرار می‌کند.

او همچنین افزود: کندن مو در آقایان، در صورت به ویژه ریش و همچنین در خانم در ابروهایشان شایع می باشد.

آن متخصص بهداشت و همچنین روانی ادامه داد:‌به تدریج زیرا و به درستی که کندن مو تأثیری در کاهش اضطراب ندارد، به شکل عادت و همچنین احساس اجباری در می‌آید و همچنین ممکن می باشد آن هم ناحیه کاملا خالی می شود. ۵۰ قسمت و بخش موارد فرد موی کنده شده را به دهانش فرو می‌برد که می‌تواند عوارض جسمی در پی داشته باشد، به روش مثال در بعضی کودکانی که با آن اختلال مواجه خواهند بود، گاهی جهت خارج کردن توده‌ای از موهای سر بایستی و حتما به عمل جراحی متوسل شد.

باغبانیان گفت: فرد بعد از مدتی در حضور جمع نیز به کندن مو می‌پردازد که از بعد روانی مشکل‌زا و همچنین موجب احساس حقارت و همچنین اعتماد به نفس پائین او می‌می شود، بنابراین آن اشخاص به تدریج گوشه‌نشین می‌شوند، همچنین تغییراتی که در صورت آن اشخاص ساخته یا ایجاد می‌می شود، اطرافیان را متوجه مشکل فرد می‌کند که از آن منظر نیز می‌تواند باعث سر خوردگی فرد مبتلا می شود.

باغبانیان اظهار داشت: مهمترین اقدام درمانی از بین بردن اضطراب می باشد چرا که عامل اصلی آن اختلال محسوب می‌می شود. بر آن اساس دارودرمانی و همچنین روان‌درمانی بایستی و حتما توسط مهندسین و متخصصین بهداشت و همچنین روانی انجام می شود. بعد از کاهش اضطراب نیز بایستی و حتما یک سری روش‌ها به فرد آموزش دهیم تا موقع بیکاری به کندن موها نپردازند.

او همچنین خاطرنشان ساخت: پوشیدن دستکش، ورزش و همچنین آرام‌سازی عضلانی می‌تواند در کاهش اضطراب فرد مبتلا و همچنین درمان آن اختلال مؤثر باشد.

http://migna.ir/vdcjhae8.uqehtzsffu.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : مبتلایان به وسواس کندن مو دستکش بپوشند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *