شنبه , خرداد ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / قرص های اکستازی به چه قیمتی شادتان می کند؟

قرص های اکستازی به چه قیمتی شادتان می کند؟

قرص های اکستازی به چه قیمتی شادتان می کند؟

قرص اکس دارویی از تیم آمفتامین و همچنین فنتیل‌آمین می باشد که به نام MDMA معروف می باشد. اکستازی سبب افزایش آزادسازی سروتونین و همچنین نورآدرنالین و همچنین دوپامین می‌می شود و همچنین به همین دلیل با بهره بری و استفاده از آن هم غلظت پیام‌رسان‌های عصبی افزایش می‌یابد. قرص اکس شادی‌آور می باشد و همچنین اضطراب فرد را کاهش می‌دهد ولی باید توجه داشت در عین حال آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به مغز وارد می‌کند.

اکستازی تاثیرات بسیاری بر مغز دارد و همچنین دوز عادی از آن هم از ۴ تا ۶ ساعت بر مغز تاثیر می‌گذارد و همچنین در مراحل متنوع و گوناگون و مختلف مغز تاثیرهای متنوع و گوناگون و مختلف آن هم را تجربه می کند و همچنین دست خوش تغییرات شوکه‌کننده‌ای می‌می شود. در صورتی که بهره بری و استفاده از آن هم مداوم باشد بعد از مدت زمانی طولانی تاثیرات و همچنین اثرات آن هم هولناک می‌می شود و همچنین شاید آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به مغز وارد کند.

هنگام مصرف اکستازی سطح ترشح سروتین به شدت افزایش می‌یابد و همچنین آن افزایش سطح سروتین سبب تغییراتی چشمگیری در پایانه‌های الکتریکی مغز می‌می شود و همچنین به همین علت فرد احساس شادی و همچنین همدردی می‌کند و همچنین اکثرا و بیشتر فرهنگی و اجتماعی و همچنین فعال می‌می شود. با افزایش سروتین گیرنده‌های دوپامین فعال می‌می شود و همچنین ممکن می باشد سلول‌های دوپامین اکثرا و بیشتر دوپامین آزاد کنند.
سه ساعت بعد از مصرف اکستازی سروتین منتشرشده در مغز کاهش می‌یابد و همچنین کمی از آن هم‌ها در اطراف گیرنده‌ها باقی می‌ماند به همین علت فرد همچنان احساس خوبی دارد وکم‌کم با از بین رفتن سروتین فرد از آن هم حالت بیرون می‌آید.

منوآمین آنزیمی می باشد که سروتین را کاهش می‌دهد و همچنین مانند چکشی مولکول‌های سروتین را خرد می‌کند. ولی باید توجه داشت همچنان گیرنده‌های دوپامین فعال خواهند بود و همچنین در کمتر از ۴ ساعت اکستازی بیشترین سروتین بدن را بهره بری و استفاده می‌کند. با ادامه آن روند بدن به علت نشر سروتین و همچنین تخلیه شدن آن هم مستلزم و نیاز به گرفتن و همچنین بازسازی سروتین دارد و همچنین در اینجا سروتین آن هم اکستازی می باشد و همچنین مصرف قرص اکس را افزایش می‌دهد و همچنین اکثرا و بیشتر به مصرف آن هم عادت می‌کند. به مرور زمان سروتین مغز کاهش می‌یابد و همچنین همین امر سبب افسردگی، اضطراب، پرخاشگری، ناآرامی و همچنین بی‌حوصلگی می‌می شود.

منبع: MedicalDaily

http://migna.ir/vdcc4sq1.2bqep8laa2.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : قرص های اکستازی به چه قیمتی شادتان می کند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *