چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / قرص انسولین اختراع شد

قرص انسولین اختراع شد

قرص انسولین اختراع شد

n00030665 b قرص انسولین اختراع شد

به نقل از راشاتودی دانشمندان توانستند قرص حاوی انسولین را جهت بالابردن مقاومت بدن دربرابر بیماری قند (دیابت) ابداع کنند. آن قرص همچنین و علاوه بر کودکان مبتلا به دیابت جهت پیشگیری از ابتلای کودکانی که احتمال مبتلا شدن آنها به دیابت محتمل می باشد نیز کاربرد دارد.

در خبر به موسسه یا کشوری که قرص دیابت جدید در آن هم اختراع شده اشاره نشده می باشد ولی باید توجه داشت پیش از آن بعد از نشر مقاله ای در هند مبنی بر امکان تولید کپسول های انسولین، دانشمندان آمریکایی شروع به انجام آزمایش هایی در آن باره کردند.

کارشناسان انتظار دارند که آن قرص ها اولین گام موثر و همچنین نقطه عطفی جهت درمان مرض خطرناک دیابت با داروی خوراکی باشد و همچنین بتواند مبنای تولید واکسن دیابت در بعدی باشد.

دانشمندان جهت سنجش مقدار و اندازه و میزان تاثیر قرص های جدید روی کودکان ددو تا هفت سال شمسی، آن کودکان را به دو تیم شاهد و همچنین هدف تقسیم کردند. به عده ای از کودکان مبتلا (تیم شاهد) قرص های بی اثر خالی از انسولین دادند و همچنین سایر کودکان نیز داروی واقعی را گرفتن کردند. از مجموع ۱۰ کودکی که داروی واقعی قرص انسولین را بهره بری و استفاده کردند هر ده فرد یا شخص تغییر مثبت قابل ملاحظه ای را در مقاومت بدن نشان دادند آن در حلی می باشد که از ده کودک دیگر در تیم شاهد تنها دو فرد یا شخص تغییرات خوبی را بعد از دوره درمان در سیستم مقاومت بدن خود نشان دادند.

 

کارشناسان بر آن باورند که بررسی کردن های جدید با مبنا قرار دادن قرص ضد دیابت اختراع شده می تواند به تولید واکسن دیابت نیز منجر می شود.

مبتلایان به دیابت نوع اول ناچارند در روز چند نوبت از امپول انسولین بهره بری و استفاده کنند.

اَنسولین یکی از هورمون هایی می باشد که تاثیرات مختلفی در متابولیسم و همچنین دیگر اعمال بدن می گذارد.

آن هورمون با تاثیرگذاری بر سلول های کبد باعث می می شود آن سلول ها با گرفتن قند از خون و همچنین ذخیرهٔ آن هم به صورت گلیکوژن، قند خون را کاهش دهند و همچنین با تجمع گلیکوژن در سلول های ماهیچه ای – به عنوان یک منبع سوخت- انرژی را افزایش دهد. همچنین با اثر به بافت های چربی، بهره بری و استفاده از چربی به عنوان منبع سوخت را متوقف می کند. در صورت نبود یا کمبود انسولین در خون، بدن از چربی به عنوان منبع سوخت بهره بری و استفاده می کند. انسولین به عنوان مرکز کنترل متابولیسم بدن عمل می کند.

ترجمه و همچنین تنظیم: جام جم آنلاین

%name قرص انسولین اختراع شد

http://migna.ir/vdcjimet.uqeymzsffu.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : قرص انسولین اختراع شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *