شنبه , خرداد ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / فقر کدام بخش مغز کودکان را بیشتر تخریب می‌کند؟

فقر کدام بخش مغز کودکان را بیشتر تخریب می‌کند؟

فقر کدام قسمت و بخش مغز کودکان را اکثرا و بیشتر تخریب می‌کند؟

فقــــر پدیده‌ای می باشد که تاثیرات و همچنین اثرات طولانی‌مدت جبران‌ناپذیری بر تکوین مغز کودکان دارد؛ آن پدیده شوم همچنین سلامت روانی و همچنین عاطفی را در اشخاص فقیر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

محققان دریافتند کودکانی که در فقر زندگی می‌کنند، در ساختار مغزی خود دچار تغییراتی می‌شوند که سبب ابتلای آن کودکان به افسردگی، معظلات و مسائل و مشکلات یادگیری و همچنین محدودیت در برخورد با معظلات و مسائل و مشکلات می‌می شود. ولی باید توجه داشت چه قسمتی از مغز کودکان اکثرا و بیشتر از فقر تأثیر می‌پذیرد؟

به عقیده محققان هیپوکامپ (ناحیه‌ای از مغز که مسؤول یادگیری و همچنین احساس می باشد) به‌ شدت از فقر و همچنین رنج‌هایی که مادر و همچنین کودک در زندگی متحمل می‌شوند، تأثیر می‌پذیرد.

از سوی دیگر به‌ گفته محققان عدم تغذیه درست مادر در دوران بارداری در شکل‌گیری ساختار مغز کودکان تاثیر بسزایی دارد که حکومت می‌تواند با در اختیار قرار دادن مواد ابتدایی و اولیه تغذیه و همچنین آموزش تغذیه مناسب در دوران بارداری به مادرانی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند تا حد بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات مغزی بعدی کودکان بکاهد.

محققان معتقدند حکومت بایستی و حتما در هنگام بارداری و همچنین یا دوران نوزادی کودکان فقیر جهت تغذیه صحیح کودکان مداخله کند و همچنین اولویت اساسی بهداشت خود را در آن راستا قرار دهد.
نتایج آن تحقیقات که توسط محققان دانشگاه ویسکانسین انجام شده، در مجله JAMA Pediatrics به چاپ رسیده‌ می باشد.

http://migna.ir/vdcawene.49nue15kk4.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : فقر کدام قسمت و بخش مغز کودکان را اکثرا و بیشتر تخریب می‌کند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *