شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز برای پارکینسونی‌ها

فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز برای پارکینسونی‌ها

فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز جهت پارکینسونی‌ها

به به گفته تسنیم؛ کمال خرازی در نخستین مراسم گرامیداشت “هفته آگاهی از مغز” در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران با ابراز امیدواری از آنکه برپایی چنین همایش‌هایی به بهداشت هر چه اکثرا و بیشتر مغز کمک کند، اظهار داشت: ما بایستی و حتما با ارائه سرویس ها و خدمات بهداشت مغز به شهروندان و مردم شهر از معظلات و مسائل و مشکلات آنان بخصوص در سنین بالاتر جلوگیری کنیم.

دبیر ستاد علوم شناختی کشور با اشاره به روایت منسوب به حضرت علی(ع)، مغز انسان را جسمی شگفت‌انگیز خواند و همچنین گفت: کار علوم شناختی، شناخت آن دنیای اسرار آمیز می باشد؛ دانشمندان آن حوزه هم می‌کوشند تا از توانایی‌ها و همچنین ضعف‌های ذهن و همچنین مغز آگاه شوند و همچنین از آن طریق چگونگی تقویت آن قدرت‌ها و همچنین کاهش ضعف‌های آن هم را دریابند.

وزیر سابق کشورمان تسری یافته‌های علوم شناختی را به جامعه و همچنین به‌خصوص کودکان مورد تأکید قرار داد و همچنین افزود: ما بایستی و حتما بدانیم که مهمترین دوره توسعه ذهن و همچنین ساختار ذهنی در سنین پایین اتفاق می‌افتد؛ در صورتی که فرزندانمان در سنین کودکی بتوانند درست فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند و همچنین درست بیندیشند، می‌قدرت به ساخته یا ایجاد فکر کردن و اندیشیدن صحیح در بعدی آنان امیدوار بود.

خرازی با گفتن ساختار درونی مغز و همچنین وجود صد بیلیون سلول پردازشگر در آن جسم کوچک گفت: هزاران اتصال بین آن پردازشگران به صورت شبکه وجود دارد و همچنین هر چه آن شبکه پیچیده‌تر باشد مغز عملکرد بهتری خواهد داشت.

او همچنین افزود: هر چه قدر گره‌های بیشتری از طریق یادگیری در آن شبکه به وجود آید به بهبود عملکرد آن ساختار کمک می‌کند.

دبیر ستاد علوم شناختی کشور دهه‌های بعدی را زمان اتصال انسان‌ها بدون وسایل ارتباطی خواند و همچنین اظهار داشت: آن امکان با اتصال مغزها با یکدیگر در سال شمسی‌های پیش رو رخ می‌دهد که با آن اتفاق قدرت بالایی جهت انسان به وجود می‌آید.

او همچنین در تشریح یکی دیگر از عجایب  مغز به مصرف انرژی در آن جسم دائما فعال اشاره و همچنین یادآور شد: خودکار بودن مغز سبب می‌می شود مقدار و اندازه و میزان مصرف انرژی در آن قسمت و بخش از بدن خیلی زیاد پایین باشد؛ همچنین و علاوه بر آن مغز با یادگیری و همچنین کسب تجارب متنوع و گوناگون و مختلف می‌تواند رشد کند.

دبیر ستاد علوم شناختی کشور با اشاره به آنکه بیماری آلزایمر یکی از موضوعات مهم تحقیقاتی می باشد که به تا حال جهت پیشگیری از آن هم راهکار ویژه ای ارائه نشده می باشد، تصریح کرد: تحقیقات نشان داده می باشد اکثرا و بیشتر افرادی که به فعالیت علمی می‌پردازند و همچنین یا دغدغه کمتری دارند کمتر به آن بیماری دچار می‌شوند.

او همچنین با اعلام خبر تأسیس آزمایشگاه ملی علوم شناختی در کشور گفت: تجهیزات آن آزمایشگاه‌ها در حال نصب می باشد و همچنین تا سال شمسی بعدی کسب و کار خود را آغاز می کند و همچنین امیدواریم با راه‌اندازی آن آزمایشگاه شاهد تحولی در علوم شناختی کشور باشیم.

خرازی یکی دیگر از تحولات حوزه علوم شناختی را توانایی ساخته یا ایجاد ارتباط بین ماشین و همچنین مغز برشمرد و همچنین اظهار داشت: آن رشد علوم شناختی می‌تواند به اشخاص دچار معلولیت و همچنین یا جانبازان یاری رساند، همچنین با تحولات ساخته یا ایجاد شده می‌قدرت با کاشت الکترود در مغز و همچنین انتقال سیگنال به دیگر نقاط آن هم به کمک بیماران پارکینسون شتافت.

دبیر ستاد علوم شناختی کشور با تأکید بر بهداشت مغز گفت: شهروندان و مردم شهر چکاپ ذهن را جدی بگیرند، زیرا اهمیت چکاپ ذهن کمتر از بدن نیست، ولی باید توجه داشت در عین حال بایستی و حتما مراقب سوءاستفاده‌های اشخاص غیرمتخصص و همچنین مراکز غیرقانونی هم بود.

او همچنین به بازی‌های شناختی در راه تقویت کارکردهای شناختی اشاره و همچنین به قسمت و بخش خصوصی توصیه کرد: از بازار بازی‌های شناختی نباید غافل شد؛ آن بازی‌ها در آمریکا ۶ میلیارد دلار عایدات جهت آن کشور به همراه داشته می باشد.

دبیر ستاد علوم شناختی کشور در جمع‌بندی مباحث و مطالب خود نیز گفت: بهداشت شناخت، بهداشت مغز، پیری ذهن و همچنین شناخت، داروهای مغز، بازی‌های شناختی، غذاهای مناسب، تحریک‌های کارکردی شناخت، شناخت و همچنین تعامل فرهنگی و اجتماعی و همچنین … از مواردی می باشد که در آن علم به آن هم توجه می‌می شود.

4226779 189 فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز برای پارکینسونی‌ها

4226780 451 فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز برای پارکینسونی‌ها

 

http://migna.ir/vdcgqz9w.ak93u4prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : فعالان علمی کمتر آلزایمر می‌گیرند/کاشت الکترود در مغز جهت پارکینسونی‌ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *