چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / غنی سازی، حق ملت ایران است/ توافقِ خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

غنی سازی، حق ملت ایران است/ توافقِ خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

غنی سازی، حق ملت ایران می باشد/ توافقِ خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: در شرایط فعلی بخشی از تحریم‌ها کاسته شده و همچنین طبیعتاً آن هم روش که تحریم‌ها تدریجی به وجود آمده به تدریج هم رفع خواهد شد.

3033276 735 غنی سازی، حق ملت ایران است/ توافقِ خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار احزاب و همچنین تشکل‌های باشگاه خبرنگاران، «حسن بهشتی‌پور» تحلیل‌گر مسائل سیاسی و همچنین مدیرعامل سابق شبکه العالم در میزگرد سیاسی “ویژگی‌های توافق خوب” که عصر امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، اظهار داشت: روند مذاکرات از نظر بنده خوب پیش می‌رود، من از سال شمسی ۸۱ آن موضوع را با توجه به موقعیت شغلی و همچنین علاقه فردی یا شخصی از نزدیک پیگیری می‌کنم و همچنین معتقدم روند فعلی در شرایط قابل قبولی قرار دارد.

بهشتی‌پور ادامه داد: ما بایستی و حتما تمام امکانات، آرمان‌ها و همچنین شرایط کشور و همچنین همچنین مسائل بین‌المللی را در نظر بگیریم و همچنین با جمیع آن مسائل روند مذاکرات را ارزیابی کنیم.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی سمبل خوب پیشرفت مذاکرات را لغو تحریم‌ها و همچنین ادامه روند غنی‌سازی عنوان کرد و همچنین گفت: در شرایط فعلی بخشی از تحریم‌ها کاسته شده و همچنین طبیعتاً آن هم روش که تحریم‌ها تدریجی به وجود آمده به تدریج هم رفع خواهد شد. بعضی تحریم‌ها اقتصادی و همچنین بعضی دیگر نظامی‌اند، ولی باید توجه داشت تحریم‌هایی که اکثرا و بیشتر مدنظر می باشد، تحریم‌های اقتصادی می باشد و همچنین لغو تمام تحریم‌ها بعد از امضای توافق‌نامه بررسی کننده و پروهشگر خواهد شد.

مدیرعامل سابق شبکه العالم با تأکید بر آن که پیشامد جدید هسته‌ای دستاوردی ملی می باشد و همچنین ربطی به هیچ یک از دول قبل و همچنین فعلی ندارد، تصریح کرد: آن پرونده زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری بوده ولی باید توجه داشت مجری‌های متغایر و متفاوت داشته می باشد و همچنین در صورتی که نقدی بر پیشامد جدید هسته‌ای وارد می باشد، تنها متوجه مجریان آن پرونده می باشد و همچنین در صورتی که پیشرفتی حاصل شده بایستی و حتما به پای تمام اجراکنندگان آن پرونده نوشت.

او همچنین ادامه داد: آن پروژه ثابت کرد ایرانی قادر به انجام کار تیمی هست و همچنین آن ادعا به کوری چشم تمام افرادی که القا می‌کنند ایرانی قادر به انجام کارهای تیم ورک نیست، عملی شده می باشد.

**تیم مذاکره کننده فعلی مجوز حمله بر علیه ایران را لغو کرد

بهشتی‌پور تصریح کرد: ایران در طول تاریخ یک استثناست، انقلاب ما نیز استثنا و همچنین پدیده قرن بود، قطعنامه‌هایی که در شورای امینت بر ضد کشور ما وضع شد، گواه آن ادعاست.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی اضافه کرد: ایران زیر فصل ۷ منشور نهاد ملل رفت و همچنین کشوری که زیر فصل ۷ منشور نهاد ملل بند ۴۱ می‌رود یعنی عامل تهدید صلح و همچنین امنیت دنیاست و همچنین در مرحله بعد در صورتی که ایران زیر بند ۴۲ می‌رفت مجوز حمله به کشور صادر می شد که خوشبختانه در روند مذاکرات فعلی کار به آنجا کشیده نشد.

مدیرعامل سابق شبکه العالم سخنان خود را با آن سوال ادامه داد که چه کسی ایران را در آن شرایط قرار داد؟ در حال حاضر و همچنین در روند مذاکرات فعلی ما تنها کشوری در دنیا هستیم که در صورتی که از بند ۷ خارج شویم با صلح از آن بند خارج شدیم، زیرا هر کشوری که زیر آن بند قرار گرفته با جنگ از زیر آن هم خارج شده می باشد و همچنین در صورتی که جمهوری اسلامی ایران بتواند با مذاکره از زیر آن هم خارج می شود آن نشانه استثنا بودن ایران می باشد.

او همچنین با گفتن آن که آغاز کننده آن مسیر ظریف می باشد، اظهار داشت: در صورتی که او همچنین هم مانند سایرین محکم و همچنین یک طرفه حرف‌های خود را می‌زد، اوضاع خراب‌تر می‌شد هنگام و زمانی که ما با یک دشمن بدسگال مواجهیم یک روش آن هم می باشد که با او محکم حرف بزنیم و همچنین روش دیگر آن هم می باشد که با انعطاف با او وارد مذاکره برد – برد شویم.

بهشتی‌پور ضمن گفتن آن که ما غنی‌سازی را بر اساس بند ۴ ان.پی.تی حق خود می‌دانیم، یادآور شد: غنی‌سازی حق جمهوری اسلامی ایران می باشد خواه طرف مقابل آن حق را به رسمیت بشناسد، خواه نشناسد حال ممکن می باشد آن سوال پیش آید که معنی گفتگو در خصوص احقاق آن حق چیست. دلیل ما از گفتگو آن هم می باشد که توطئه‌ها و همچنین دردسرهایی که دشمن می‌کند را خنثی کنیم.

** اظهارات مقامات آمریکایی جهت ما حجت نیست

تحلیل‌گر مسائل سیاسی اضافه کرد: من معتقدم اظهارات مقامات آمریکایی بایستی و حتما توسط اندیشمندان و همچنین تحلیل‌گران سیاسی رصد می شود ولی باید توجه داشت توجه کنید هرچه آن هم‌ها می‌گویند جهت ما حجت نیست ما بایستی و حتما صحبت‌های آن هم‌ها را تحلیل محتوا، دسته بندی و همچنین جمع‌بندی کنیم ولی باید توجه داشت در صورتی که حرف‌های آن هم‌ها را حجت قرار دهیم، اشتباه بزرگی انجام داده‌ایم.

مدیرعامل سابق شبکه العالم با گفتن آن که دائما یک دیپلمات آمریکایی به آن هم چه نمی‌گوید عمل می کند، ادامه داد: باعث افتخار بنده می باشد که از کری می‌شنوم امروز ایران از ۱۹ هزار سانتریفیوژ برخوردار می باشد و همچنین در صورتی که در آن شرایط با آن کشور مذاکره نکنیم فردا به تعداد بیشتری دست خواهد یافت. آن مطلب را وزیر خارجه آمریکا در توجیح مقابل لابی صهیونیست اعلام می‌کند، همچنین در جایی دیگر اوباما گفتن می‌کند در صورتی که دست ما بود تمام تجهیزات هسته‌ای ایران را متوقف می‌کردیم ولی باید توجه داشت آن امر عملی نیست. مجدداً در مجلسی دیگر جان کری عنوان می‌کند فناوری هسته‌ای در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن ایرانی رسوخ کرده می باشد و همچنین ما نمی‌توانیم ذهن ایرانی را بمب‌باران کنیم.

او همچنین تأکید کرد: به نظر آن جانب نه آن حرف‌های آمریکایی‌ها جهت ما حجت می باشد نه حرف‌های تحقیرآمیز آن هم‌ها. اطلاعاتی که دشمنان ما از داخل کشور دارند، اطلاعاتی نیست که مسئولین ما به آن هم‌ها داده باشند. زمانی که جمهوری اسلامی ایران نفت می‌فروشد، از آنجا که آمریکایی‌ها تمام بازارهای اقتصادی دنیا را رصد می‌کنند متوجه وضع اقتصادی کشور ما می‌شوند دشمنان ما اطلاعات خود را از عوامل اطلاعاتی که در داخل کشور دارند، رصد می‌کنند و همچنین ساده‌انگارانه می باشد که تصور کنیم اطلاعات کشور را از زبان مسئولین مذاکره‌کننده گرفتن می‌کنند.

**”شعار” اقتصاد مقاومتی مشکل را حل نمی‌کند / عمل به آن هم مورد توجه و همچنین ترس دشمن می باشد

بهشتی‌پور اضافه کرد: “شعار”دادن، اقتصاد مقاومتی را بررسی کننده و پروهشگر نمی‌کند و همچنین عمل به آن هم مورد توجه و همچنین ترس دشمن می باشد زیرا آن هم‌ها لحظه به لحظه عملکرد کشور را رصد می‌کنند.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با گفتن آن که اعتمادسازی قرار نیست ۱۵ سال شمسی به طول بیانجامد، افزود: به گفته خود اوباما آن اعتمادسازی ۱۰ ساله می باشد و همچنین در طول روند مذاکرات ایران جهت زمان اعتمادسازی بر عدد یک رقمی و همچنین آمریکا بر عددی دو رقمی تأکید داشته می باشد.

مدیرعامل سابق شبکه العالم با تأکید بر آن که کسی منکر مذاکرات، زحمات و همچنین خون دل خوردن آقای جلیلی و همچنین تیم‌شان در روند مذاکرات نبوده و همچنین نیست، خاطرنشان کرد: همه تیم‌های مذاکره کننده در طول تاریخ ۳۶ ساله انقلاب اسلامی جهت به پس نتیجه آن می شود که رسیدن آن هدف زحمات بسیاری کشیده‌اند ولی باید توجه داشت در حال حاضر توطئه جهانی علیه ایران شکل گرفته می باشد و همچنین جهت شکاندن آن اتحاد مستلزم و نیاز به یک رویکرد و همچنین استراتژی جدید و همچنین جدید و تو و تازه بود.

او همچنین ادامه داد: من معتقدم ایران تلاش می‌کند توافق خود را به شورای امنیت ببرد به دلیل آن هم که هیچ کشور یا ریاست جمهور غیره ای از آمریکا یا هر جای دیگر جهان نتواند آن هم را لغو کند نه آن که آن هم را ذیل بند ۷ منشور نهاد ملل نگه دارند.

بهشتی‌پور افزود: ‌آمریکایی‌ها در چند سال شمسی اخیر تغییر موضع داده‌اند، واقعیت آن هم می باشد که زمانی خانم رایس عنوان می‌کرد غنی‌سازی را متوقف کنید تا ما با تو مذاکره کنیم ولی باید توجه داشت ما قاطعانه ایستادیم و همچنین کوتاه نیامدیم و همچنین آن بیانگر قاطعیت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

**ظریف در حال به پس نتیجه آن می شود که رساندن زحمات دیگران می باشد

تحلیل‌گر مسائل سیاسی با اشاره به قرارداد آلماتی تأکید کرد: در صورتی که ما آن هم قرار داد را پذیرفته بودیم جدید و تو و تازه اول کار بودیم. در واقعیت و حقیقت ظریف در حال به پس نتیجه آن می شود که رساندن زحمات دیگر می باشد. او همچنین تهدید را به فرصت تغییر پیدا کردن کرد و همچنین آن به منزله دستاوردی پهناور و بزرگ می باشد. من از عده‌ای می‌شنوم تحریم‌های پتروشیمی و همچنین طلا هنوز لغو نشده می باشد. آن ادعا را خیلی را راحت می‌قدرت با رفت و آمد و مراجعه به وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت رد کرد و همچنین شاهد آن هم بود که از آذر ۹۲ تا الان که اسفند ۹۳ می باشد، آیا ما با صادرات پتروشیمی مشکل داشتیم؟ پس آمار صادرات غیرنفتی از کجا آمده؟

مدیرعامل سابق شبکه العالم خطاب به دانشجویان ادامه داد: آن تحلیل و همچنین بررسی کردن به عهده خود تو دانشجویان.

او همچنین اضافه کرد: پیشامد جدید دیگر پیشامد جدید خودرو می باشد که در حکومت پیش عنوان می‌شد که کاملاً ملی می باشد و همچنین ۹۰ قسمت و بخش آن هم در داخل تولید می‌می شود ولی باید توجه داشت بعد از تحریم‌ها با معظلات و مسائل و مشکلات عدیده‌ای در ساخت آن هم مواجه شدیم و همچنین مشخص شد قصه از آن هم قرار می باشد که در آن هم زمان نیز چین آن خودروی ملی را جهت ما می‌ساخته می باشد.

**توافق خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

بهشتی‌پور در ادامه به گفتن تعریفی از توافق خوب پرداخت و همچنین گفت:‌ توافق خوب عبارت می باشد از آن هم که چرخه کامل سوخت هسته‌ای را که غنی‌سازی جز لاینفک آن هم باشد، داشته باشیم و همچنین توافقی خوب می باشد که ما به صورت پلکانی بتوانیم به ۱۹۰ سویی که مدنظر رهبری می باشد، دست پیدا کنیم و همچنین آن اتفاق از طریق همکاری با دنیا و همچنین ذهن پویای دانشمندان و همچنین جوانان ایرانی، به حول الهی بررسی کننده و پروهشگر خواهد شد.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی افزود: ما غنی‌سازی ۲۰ قسمت و بخش را نابود نکردیم،‌رقیق کردن به معنی نابودی نیست.

مدیرعامل سابق شبکه العالم اضافه کرد: راستی‌آزمایی از طرف آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای انجام می‌می شود، نه از طرف آلمان و همچنین آمریکا و همچنین ۱۶۰ کشور دنیا نیز تحت نظارت آژانس عمل می‌کنند و همچنین آن راستی‌آزمایی در مورد آن هم‌ها نیز اعمال می‌می شود البته ما هم معتقدیم نظارت‌ها بر ایران اکثرا و بیشتر می باشد ولی باید توجه داشت آن که نظارت تنها و فقط مختص به ایران باشد، چنین نیست.

او همچنین با تاکید بر آن که مذاکره با آمریکا به معنی به مشروعیت شناختن آن کشور نیست، تصریح کرد: بلکه آن مذاکره به معنی دفع شر از طرف دشمن می باشد ما به منطق بجنگ تا بجنگیم معتقد نیستیم بلکه مذاکره‌کننده در عمل به آن هم‌ها نشان می‌دهند که از تحریم‌های آن هم‌ها واهمه‌ای ندارند.

بهشتی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: ما با آمریکا در حال حاضر رویکرد جنگ نداریم بلکه رویکرد نرمش قهرمانانه داریم در صورتی که آن رویکرد به پس نتیجه آن می شود که رسید چه بهتر و همچنین درغیر آن صورت حجت در داخل وخارج تمام خواهد شد. حکومت یازدهم هیچ جا به امید لغو تحریم ننشسته می باشد بلکه محکم به دنبال آن هم می باشد که اقتصاد کشور را در قدرتمندترین حالت و همچنین بدون مستلزم و نیاز به پس نتیجه آن می شود که مذاکرات پیش برد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5153215/%D8%BA%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AD%D9%82-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D9%90-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%DB%8C%D8%B9%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%AE%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : غنی سازی، حق ملت ایران می باشد/ توافقِ خوب یعنی برخورداری از چرخه کامل سوخت هسته‌ای

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *