چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / عوامل مؤثر در سکته‌ مغزی

عوامل مؤثر در سکته‌ مغزی

عوامل مؤثر در سکته‌ مغزی

ریاست انجمن علوم اعصاب ایران گفت: فشار، قند و همچنین چربی خون بالا، مصرف سیگار و همچنین مواد اعتیاد آور و مخدر، سابقه خانوادگی،‌دیابت و همچنین کم تحرکی جزو عواملی می باشد که در ابتلا به سکته‌های مغزی مؤثر می باشد.

به نقل از میگنا دکتر حسین پاکدامن در گفت‌وگو با فارس، گرفتگی رگ، پارگی آن هم و همچنین حرکت لخته خون را عامل بروز سکته‌‌های مغزی عنوان کرد و همچنین اظهار داشت: فشار و همچنین چربی خون بالا، مصرف سیگار و همچنین مواد اعتیاد آور و مخدر، سابقه خانوادگی و همچنین کم تحرکی جزو عواملی محسوب می‌می شود که در ابتلا به سکته‌های مغزی می باشد.

آن متخصص مغز و همچنین اعصاب با تأکید بر داشتن سبک زندگی سالم با مصرف مواد غذایی کم نمک و همچنین کم روغن و همچنین تحرک کافی، گفت:‌ سکته‌ مغزی که بر اثر گرفتگی رگ رخ می‌دهد، در ایران ۱۰ سال شمسی زودتر از سایر کشورهای دنیا می باشد، افزایش چربی، فشار و همچنین قند خون، چاق شدن و همچنین مصرف سیگار فرد را مستعد گرفتگی رگ و همچنین سکته‌های مغزی می‌کند.

ریاست انجمن علوم اعصاب ایران ادامه داد: همه اشخاص به ویژه افرادی که سابقه خانوادگی معظلات و مسائل و مشکلات عروقی دارند بایستی و حتما فشار، چربی و همچنین قند خون خود را کنترل کنند و همچنین با مصرف مواد غذایی سالم مانند میوه‌ها، سبزی‌ها و همچنین لبنیات جدید و تو و تازه و همچنین کم چرب مانع از بروز سکته‌های مغزی در خود شوند.

آن نوروژیست تصریح کرد: ذخایر گلوکز و همچنین اکسیژن در مغز محدود می باشد و همچنین به محض کاهش آنها مغز با مشکل جدی مواجه می‌می شود، بنابراین بایستی و حتما فرد مبتلا به سکته‌های مغزی را هرچه سریعتر به نزدیکترین مرکز درمانی ارجاع داد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شهید بهشتی خاطرنشان کرد: آموزش به اشخاص جامعه جهت داشتن سبک زندگی سالم با مصرف مواد غذایی سالم و همچنین تحرک کافی و همچنین شناساندن عوامل مستعد کننده سکته‌های مغزی و همچنین علایم آن هم جهت مدیریت موقعیت‌هایی که در آن هم فردی دچار سکته‌های مغزی می‌می شود. ضروری می باشد.

http://migna.ir/vdcdkz0s.yt0z96a22y.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : عوامل مؤثر در سکته‌ مغزی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *