جمعه , فروردین ۸ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / عوارض هولناک تنهایی برای سلامتی مغز و بدن

عوارض هولناک تنهایی برای سلامتی مغز و بدن

عوارض هولناک تنهایی جهت سلامتی مغز و همچنین بدن

اشکالی ندارد که دلتان بخواهد یک شب جمعه را با خود خلوت کنید و همچنین تنهایی بگذرانید. ولی باید توجه داشت در صورتی که زیاد تنها بمانید یا حتی در حضور دیگران نیز احساس انزوا کنید و همچنین به قول معروف در جمع هم تنها باشید، ممکن می باشد دچار عوارض جدی سلامتی شوید.

در زیر چهار عارضه‌ای که تنهایی می‌تواند موجب می شود را می‌خوانید.

ممکن می باشد دچار اضافه وزن شوید
پخت و همچنین پز جهت یک فرد یا شخص یعنی که می‌توانید هر چه دلتان خواست جهت خودتان درست کنید و همچنین در عین حال می‌تواند باعث تنبل شدن تو می شود. آیا واقعاً حوصلۀ آن را دارید که جهت خودتان سبزی خورد کنید و همچنین مرغ سوخاری کنید؟ خوردن هله هوله به جای شام، در صورتی که هر از گاهی باشد بد نیست، ولی باید توجه داشت در صورتی که برنامۀ هر شبتان همین باشد یا بیش از حد پیتزای مانده می‌خورید، به خودتان بیایید. پژوهشگران دانشگاه کویینزلند به آن پس نتیجه آن می شود که رسیده‌اند که احتمال داشتن رژیم غذایی ناسالم، در مورد افرادی که تنها زندگی می‌کند، اکثرا و بیشتر می باشد. آن احتمال در مورد مردان تنها بیش از زنان مجرد می باشد.

بازیافتن سلامتی اکثرا و بیشتر برایتان طول می‌کشد

بر اساس یک بررسی جدید و تو و تازه، احساس تنهایی، چه واقعاً در منزل و خانه تنها باشید و همچنین چه در یک جشن تولد باشید و همچنین حس کنید که توانایی برقراری ارتباط با دیگران را ندارید، می‌تواند امری خطرناک باشد. پژوهشگران دریافتند که احساس انزوا می‌تواند خطر مردن و مرگ زودرس را تا ۱۴ قسمت و بخش افزایش دهد. به نظر می‌رسد که تنهایی باعث افزایش وقوع التهاب جسمی و همچنین کاهش شدت واکنش دستگاه ایمنی بدن می‌می شود.

حساب بانکی‌تان ممکن می باشد تاوان تنهایی‌تان را بدهد
خریدتراپی می‌تواند مفید باشد، ولی باید توجه داشت خطرات خود را دارد. تحقیقی که در ژورنال پژوهشهای مصرف کننده به چاپ رسیده استف نشان می‌دهد که اشخاص تنها گرایش بیشتری به تمرکز بر اشیای مادی دارند و همچنین خرید لوازم جدید در واقع آنها را خوشحالتر می‌کند. ولی باید توجه داشت آن تنها زمانی درست که جنس خریداری شده، مثلاً یک جفت کفش یا یک تلویزیون جدید، برایشان راحتی و همچنین لذت به همراه بیاورد. در صورتی که چیزی را می‌خرید به آن امید که دیگران اکثرا و بیشتر به بودن با تو تمایل نشان دهند، به خودتان زحمت ندهید. زیرا و به درستی که به گفتۀ پژوهشگران در صورتی که خریدتان توجه مثبتی را که انتظارش را داشتید به تو جلب نکند، احساس بدتری پیدا خواهید کرد.

اقتدار و قدرت مغزتان ممکن می باشد دچار افت می شود

داشتن یک همخانه، چه همسرتان باشد، چه دوستتان، یا حتی یک کمک خرج، می‌تواند به تو کمک کند که درگیر بمایند و همچنین نورونهای مغزتان را به فعالیت وادارد. تنهایی می‌تواند خطر تحلیل رفتن حافظه بر اثر افزایش سن را بالا ببرد. یک بررسی پهناور و بزرگ که بر روی بیش از ۲۰۰۰ فرد یا شخص انجام شده و همچنین در ژورنال نورولوژی، جراجی اعصاب و همچنین روانپزشکی به چاپ رسیده می باشد، نشان می‌دهد که تنها زندگی می‌کنند، ۷۰ تا ۸۰ قسمت و بخش اکثرا و بیشتر از افرادی که همخانه دارند، احتمال دارد که به زوال عقل دچار شوند. همچنین افرادی که احساس تنهایی می‌کنند، چه با کسی زندگی کنند و همچنین چه تنها، ۲٫۵ برابر اکثرا و بیشتر احتمال دارد که معضلات شناختی دچار شوند.

منبع:Prevention.com

http://migna.ir/vdcjoaet.uqeiazsffu.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : عوارض هولناک تنهایی جهت سلامتی مغز و همچنین بدن

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *