جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / عوارض خطرناک ناشی از لوزه سوم در کودکان

عوارض خطرناک ناشی از لوزه سوم در کودکان

عوارض خطرناک ناشی از لوزه سوم در کودکان

عمرانی متخصص گوش و همچنین حلق و همچنین بینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفتن کرد: پیشرفت دانش علم پزشکی جدید و همچنین کشف آنتی بیوتیک‌ها کمک کرده که عفونت‌های حاد گوش بهتر شوند، در عین‌ حال و همچنین متاسفانه در بعضی مطالعات مشخص شده بیماری تجمع مایع بعد از بهبود عفونت ها در گوش باقی می‌ماند که شایع‌ترین علتش از کار افتادن یا خوب کار نکردن راه میان گوش و همچنین بینی می باشد که اصطلاحا به شیپور استاش معروف می باشد. 

 

او همچنین گفت: کارکرد نامناسب شیپور استاش سبب می‌می شود که فشار گوش میانی در سوی پرده یکسان شده یا خلط و همچنین میکروب‌های درون بینی راه را پیدا کنند و همچنین به فضای ستروند گوش میانی وارد شوند. هنگام و زمانی که میکروب‌ها به آن محیط دسترسی پیدا کنند سبب ساخته یا ایجاد عفونت‌ شده و همچنین البته در موارد کمی هم عفونت‌ فعال نیست و همچنین به تجمع مایع می‌انجامد هنگام و زمانی که استخوانچه‌های گوش در محیطی که آب نباشد تکان بخورند، طبیعتا تکان‌های استخوانچه و همچنین پرده گوش کمتر از هنگامی می باشد که هوا در گوش باشد. در پس نتیجه آن می شود که بیمار دچار کم شنوایی می‌می شود. 

 

او همچنین در ادامه اذعان کرد: متاسفانه تجمع مایع گوش‌ میانی بی‌علامت می باشد و همچنین ممکن می باشد در بررسی کردن‌ها، مطالعات و همچنین کنترل های علم پزشکی جدید مشخص شوند. در صورتی که والدین کودکی متوجه کم شنوایی فرزند خود شوند بایستی و حتما توجه ویژه داشته باشند در کودکان شایع‌ترین عامل تجمع مایع ماندگار می‌تواند بزرگی لوزه سوم باشد که در عملکرد راه میانی گوش و همچنین بینی اختلال ساخته یا ایجاد می کند. 

 

او همچنین افزود: در صورتی که تجمع مایع خیلی زیاد غلیظ شده و همچنین مانند چسب عمل کرده، باعث کاهش شنوایی کودک و همچنین ماندگاری بیش از چند ماه نیازمند تخلیه گوش می‌می شود. 

 

او همچنین اذعان کرد: در اشخاص بزرگسال در صورتی که تجمع مایع به صورت یک سویه پیش آید ممکن می باشد باعث ساخته یا ایجاد توده شده و همچنین راه میانی بینی و همچنین گوش را تخریب کند که آن تخریب عوارض و همچنین مشکلاتی را بوجود می‌آورد. بنابراین اشخاص بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین خود را درمان کنند. 

 

شایان ذکر می باشد در بعضی کودکان مجبور به برداشتن لوزه سوم هستیم که البته بعد از آن هم هم بایستی و حتما گاهی گوش را چک کنند در موارد غیره ای نیز پزشک لوله‌های سیلیکونی را در گوش بیمار کار گذاشته که ممکن می باشد آن کار چند ماه تا چند سال شمسی به طول بینجامد، البته در مواردی که گوش آسیب جدی ندیده باشد از آن لوله‌ها بهره بری و استفاده نمی‌کنیم.

 

http://migna.ir/vdcd5n0x.yt0n56a22y.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : عوارض خطرناک ناشی از لوزه سوم در کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *