جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / علامت اولیه خطر سکته مغزی چیست؟

علامت اولیه خطر سکته مغزی چیست؟

علامت ابتدایی و اولیه خطر سکته مغزی چیست؟

13931227000579 PhotoA علامت اولیه خطر سکته مغزی چیست؟به به گفته فارس، با بالا رفتن سن، حافظه نیز تغییر می‌کند؛ آن موضوع ربطی به آلزایمر ندارد تنها و فقط در مورد اشخاصی صحبت می‌کنیم که حافظه آنها ضعیف می‌می شود.
یک تیم هلندی از دانشگاه روتردام در مورد کم شدن حافظه در سنین بالا تحقیقاتی داشت؛ آنها گفتند: گاهی اوقات کم شدن حافظه در سنین بالا می‌تواند خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش دهد.

آن محققان به مدت ۱۰ سال شمسی، ۱۰ هزار زن و همچنین مرد بیش از ۵۵ ساله را تحت نظر داشتند و همچنین عملکرد شناختی و همچنین از دست دادن حافظه آنها را مورد ارزیابی قرار دادند. در آن آزمایش پارامترهای سن، جنس، وزن، سیگار کشیدن، فشار خون بالا، زندگی حرفه‌ای، اوضاع فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی نیز در نظر گرفته شد و همچنین موارد سکته مغزی شناخته شدند.
نتایج نشان دادند زمانی که حافظه مکرراً دچار لغزش می‌می شود، خطر ابتلا به درد و همچنین رنج سکته مغزی را حدود ۲۰ قسمت و بخش افزایش می‌دهد؛ آن ارزیابی نسبت به افرادی می باشد که فراموشی ندارند. البته آن به آن معنا نیست که سیستماتیک چنین اتفاقی می‌افتد بلکه بایستی و حتما تمام عوامل را در نظر داشت؛ در حال حاضر فرض بر آن می باشد که جریان خون در مغز کاهش پیدا می‌کند.

http://migna.ir/vdcgxz9w.ak9zx4prra.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : علامت ابتدایی و اولیه خطر سکته مغزی چیست؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *