جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ

علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ

نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان روده پهناور و بزرگ

1127684 PhotoA علائم ابتلا به سرطان روده بزرگبه به گفته فارس، محمدرضا فتحی در نشستی به مناسبت بررسی کردن اوضاع سرطان روده پهناور و بزرگ در کشور گفت: با وجود افزایش سن عمر زندگی در اروپا، ابتلا به سرطان روده پهناور و بزرگ در اشخاص بزرگسال ما اکثرا و بیشتر می باشد.

او همچنین گفت: علت آن عقب‌ماندگی، اوضاع علم پزشکی جدید ما نیست، بلکه ۶۰ تا ۷۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر اروپا در مرحله اول ابتلا به سرطان رفت و آمد و مراجعه می‌کنند، در حالی که در کشور ما ۲۰ تا ۳۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر در مرحله اول جهت درمان به پزشک رفت و آمد و مراجعه می‌کنند.

او همچنین ادامه داد: بهتر می باشد صدا و همچنین سیما به جای تبلیغات پفک، تبلیغات بهداشتی کند و همچنین سبک زندگی را به شهروندان و مردم شهر آموزش دهد، چرا که سبک زندگی و همچنین تغذیه، مهمترین اثر را در ابتلا به آن سرطان بازی می‌کنند و همچنین آن در حالی می باشد که اشخاص می‌توانند در آن هم مؤثر باشند.

فتحی گفت: بعضی از عوامل در ابتلا به آن سرطان مؤثر می باشد، ولی باید توجه داشت ما نمی‌توانیم جهت آن هم کاری کنیم، ژنتیک و همچنین سن دو عاملی می باشد که نمی‌قدرت برایش کاری کرد، ولی باید توجه داشت در مواردی دیگر مانند مصرف فست‌فود یا مصرف سیگار، می‌توانیم جلویش را بگیریم، آن در حالی می باشد که سن مصرف سیگار در ۱۰ سال شمسی قبل ۶ سال شمسی کمتر شده می باشد.

فوق تخصص درمان تومورهای سرطانی افزود: با افزایش سن امید به زندگی، سرطان‌ها افزایش می‌یابند، به طوری که سرطان در جمعیت زیر ۷۵ سال شمسی علت اول و همچنین در جمعیت بالای ۷۵ سال شمسی دلیل دوم مردن و مرگ و همچنین میر می باشد، در حالی که زمانی علت پنجم در کشور بود.

او همچنین افزود: زمانی موارد جدید سرطان ۰٫۷ در هر هزار فرد یا شخص بود، در حالی که اکنون ۱٫۳ در هر هزار فرد یا شخص می باشد و همچنین در سال شمسی ۲۰۳۰، حدود ۵ در هر هزار فرد یا شخص می‌می شود؛ یعنی سالی ۳۰۰ تا ۵۰۰ بیمار سرطانی جدید خواهیم داشت و همچنین بین سال شمسی‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰، ۳ تا ۵ میلیون بیمار جدید وجود خواهد داشت.

فتحی ادامه داد: با پیرتر شدن جامعه، مقدار و اندازه و میزان مصرف سیگار و همچنین فست‌فود ابتلا به آن سرطان اکثرا و بیشتر خواهد شد، آن در حالی می باشد که نظارت‌ها به موقع انجام نمی‌می شود و همچنین صنف‌های تجاری هم بر عملکرد خود نظارتی ندارند، البته بایستی و حتما درنظر بگیریم که ۴۰ قسمت و بخش سرطان‌ها قابل پیشگیری می باشد.

او همچنین همچنین از بیمه حمایتی بیماران سرطانی در کشور که تحت پوشش بیمه البرز می باشد، جهت اولین بار خبر داد و همچنین گفت:‌ در آن پوشش بیمه، پزشک مشاور، اشخاص تحت پوشش را تحت معاینه قرار می‌دهد، آزمایش‌های غربالگری و همچنین درمان را پوشش داده و همچنین تمام هزینه‌ها از حداقل ۳۵ میلیون تومان تعهد تا ۶۰ سال شمسی را جهت بیمار را پوشش می‌دهد.

* نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان روده پهناور و بزرگ

همچنین در آن نشست، علی شجاعی متخصص پاتولوژی نیز گفت: سرطان روده پهناور و بزرگ، سومین سرطان شایع در مردان و همچنین زنان دنیاست و همچنین مانند بیماری‌های قلبی و همچنین عروقی شایع شده می باشد.

او همچنین افزود: دلایل شیوع آن هم، تغذیه نامناسب،‌ مصرف بعضی مواد غذایی مانند فست‌فود، مصرف بالای گوشت قرمز، عدم مصرف میوه، سبزی و همچنین فیبر کافی، نداشتن تحرک، مصرف دخانیات، عوامل ژنتیکی و همچنین افزایش سن می باشد، به طوری که شایع‌ترین سن در ابتلا به آن سرطان از ۵۰ سال شمسی به بالاست.

شجاعی گفت:‌ نشانه ها و علائم سرطان روده پهناور و بزرگ، وجود خونریزی از مقعد و همچنین در مدفوع می باشد، شایع‌ترین دلیل ابتلا به آن سرطان، کم‌خونی می باشد که در آزمایش خود را نشان می‌دهد. تغییر اجابت مزاج به سمت یبوست و همچنین دردهای مبهم شکمی از نشانه ها و علائم آن بیماری‌ می باشد.

http://migna.ir/vdcbwwb5.rhb9spiuur.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان روده پهناور و بزرگ

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *