یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / علائم ابتلا به سرطان حنجره

علائم ابتلا به سرطان حنجره

نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان حنجره

13931102000008 PhotoA علائم ابتلا به سرطان حنجرهمحمد رضایی در گفت‌وگو با فارس در مورد سرطان حنجره گفت: آن نوع سرطان بیماری می باشد که در آن هم سلولهای سرطانی و همچنین بدخیم در بافتهای حنجره ساخته یا ایجاد می شوند.

او همچنین در مورد عوامل ساخته یا ایجاد کننده سرطان حنجره افزود: مصرف دخانیات اعم از سیگار و همچنین قلیان جهت حنجره و همچنین ریه خیلی زیاد مضر می باشد.

آن متخصص آنکلوژی ادامه داد: همچنین مصرف مشروبات الکلی از دیگر عواملی می باشد که باعث بروز سرطان حنجره می می شود به طوری که زیاده‌روی در مصرف الکل می‌تواند خطر ابتلا به سرطان حنجره را افزایش دهد. از طرفی مصرف الکل در صورتی که به همراه استعمال دخانیات باشد خطر ابتلا را چند برابر افزایش می‌دهد.
رضایی تصریح کرد: تماس با آزبست و همچنین سایر آلاینده‌ها و همچنین فلزات مانند نیکل و همچنین اسید سولفوریک نیز در ساخته یا ایجاد سرطان حنجره تاثیرگذار می باشد. آن متخصص آنکلوژی گفت: برگشت اسید معده به مری و همچنین دهان و همچنین همچنین التهاب مزمن طناب‌های صوتی و همچنین حنجره نیز احتمال ابتلا به آن سرطان را افزایش می‌دهند.

او همچنین، خشن شدن صدا یا هر گونه تغییر در صدا به مدت طولانی، وجود توده در گردن، گلودرد یا احساس انسداد در گلو، سرفه ای که بهبود نیابد، تنفس بدبو، درد گوش و همچنین کاهش وزن از نشانه ها و علائم ابتدایی و اولیه ابتلا به سرطان حنجره عنوان کرد.
رضایی در مورد درمان سرطان حنجره گفت: به روش کلی سه نوع روش درمانی جهت بیماران مبتلا به سرطان حنجره وجود دارد.
پرتو درمانی، جراحی جهت خارج کردن توده سرطانی و همچنین شیمی درمانی شامل آن روشها می باشد.

http://migna.ir/vdccm1q1.2bqxx8laa2.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان حنجره

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *