دوشنبه , آذر ۲۰ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / عرضه‌ اولی‌ها جیب بازار را خالی کردند

عرضه‌ اولی‌ها جیب بازار را خالی کردند

عرضه‌ اولی‌ها جیب بازار را خالی کردند

اسراری گفت: یکی از عوامل افت بازار را می‌قدرت عرضه‌‌های ابتدایی و اولیه شرکت‌های پهناور و بزرگ دانست که موجب وارد شدن سیگنال‌های منفی و همچنین خروج نقدینگی از بازار سرمایه فراهم کرده می باشد.

3106713 968 عرضه‌ اولی‌ها جیب بازار را خالی کردندمصطفی اسراری معامله‌گر بازار سرمایه در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در خصوص علت افت بازار سرمایه گفتن کرد: موضوع ابتدایی و اولیه‌ای که موجب شد بازار سرمایه با افت مواجه می شود عرضه سنگین از طرف حقوقی‌ها بود که نقدینگی را جذب خود کرد و همچنین قیمت و نرخ ها را بالا برد.

او همچنین در آن باره ادامه داد: یکی دیگر از عوامل افت بازار را می‌قدرت در بی‌تدبیری مسئولین جهت عرضه ابتدایی و اولیه سهام شرکت‌های پهناور و بزرگ دانست که آن مورد جهت بازار سیگنال خوبی نبود که می‌قدرت در آن میان به عرضه ابتدایی و اولیه سیمان خوزستان و همچنین فولاد هرمزگان اشاره کرد که رقم خیلی زیاد سنگینی را از بازار سرمایه خارج کرد؛ آن موضوع جهت بازار سرمایه ایران که معاملات کوچک بسیاری را تجربه کرده مناسب نیست و همچنین موجب عدم اعتماد خیلی زیاد شدید سهامداران خواهد شد.

اسراری یادآور شد: معاملات آن چنینی که نقدینگی خیلی زیاد عظیمی را از بازار سرمایه خارج می‌کند و همچنین سهامداران به سمت صف‌های خرید می‌کشاند موجبات ریزش بیش از پیش بازار را رقم می‌زند.

معامله‌گر بازار سرمایه با اشاره به نگرانی اهالی بازار سرمایه نسبت به رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات تصریح کرد: نگرانی اهالی بازار نسبت به رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات موضوع غیره ای می باشد که باعث می‌می شود روند بازار سرمایه نزولی می شود و همچنین سرمایه گذاران آن بازار به بدبین‌ترین سهامداران نسبت به بازار تغییر پیدا کردن شوند و همچنین آن شرایط تا زمان نهایی شدن توافقات در بازار ادامه خواهد داشت و همچنین یکی از علل افت بازار را رقم خواهد زد.

او همچنین در توضیح بازیگر اصلی بازار سرمایه اظهار داشت: در واقعیت بازیگر اصلی بازار سرمایه حقیقی‌ها خواهند بود ولی همین بازیگرها هر از چند گاهی تحت تأثیر حقوقی‌ها قرار گرفته می باشد.

اسراری در پایان افزود: عرضه حقوقی‌ها در یک ماه و همچنین نیم اخیر همگی با سیگنال خروج همراه بوده و همچنین موجبات کاهش نقدینگی و همچنین افت بازار را به همراه داشته می باشد که موجبات تأثیرپذیری سهامداران را از شرایط فراهم آورده و همچنین به گونه‌ای آن رفتار بازار را با روند منفی روبرو می کند. 

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5175204/%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87%E2%80%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF
برترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : عرضه‌ اولی‌ها جیب بازار را خالی کردند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *