شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اجتماعي / عربستان برای تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده است

عربستان برای تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده است

عربستان جهت تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده می باشد

“رویوران” در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوون:

یک کارشناس سیاست‌خارجی گفت: عربستان جهت تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده می باشد.

4217844 604 عربستان برای تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده است“حسین رویوران” در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار سیاست‌خارجی تیم سیاسی باشگاه خبرنگاران جوون در مورد‌ی نقش عربستان سعودی در آشوب‌ها و همچنین ناامنی‌های خاورمیانه گفت: حکومت عربستان باتوجه به خصومتی که با محورمقاومت و همچنین گروه و حزب‌الله دارد، در صدد می باشد تا با ساخته یا ایجاد تغییرات در کشورهای خاورمیانه شامل عراق و همچنین سوریه، بتواند روابط ایران با گروه و حزب الله، حماس و همچنین جهاد و همچنین نیز قوه مقاومت راقطع کند.  
 
او همچنین ادامه داد: حکومت عربستان در آن راستا ملیارد‌ها دلار سرمایه گذاری کرده و همچنین تلاش می‌کند تا نوعی ناامنی را با مدیریت تیم‌های تکفیری در سوریه و همچنین عراق انجام دهد. و همچنین همچنین جنگی در یمن و همچنین بحرین به راه انداخت و همچنین با آن اقدامات خود به نوعی امنیت کل منطقه را دچار تهدید کرد.
 
آن کارشناس سیاست خارجی از نقض کامل حقوق بشر توسط عربستان در جنگ با یمن گفت: حکومت عربستان با چراغ سبز کشورهای‌اروپایی آن خیانت پهناور و بزرگ را انجام داده و همچنین حقوق بشر را به صورت خیلی زیاد گسترده در یمن نقض کرده و همچنین از سلاح های ممنوعه علیه شهروندان و مردم شهر آن کشور بهره بری و استفاده کرده می باشد.
 
او همچنین همچنین در مورد نگرانی عربستان از به اقتدار و قدرت رسیدن دوباره بشار‌اسد عنوان داشت:به دلیل هم پیمانی سوریه و همچنین حکومت بشار‌اسد با مقاومت و همچنین گروه و حزب‌الله،حکومت عربستان صعودی تلاش می‌کند تا درنظام کشور سوریه تغییر ایجادکند.  
 
رویروان افزود:عربستان جهت تغییر نظام در سوریه ملیارد ها دلار هزینه کرده می باشد و همچنین حتی تلاش می‌کند تا موضوع تغییر نظام سوریه را در اولویت بین‌المللی قرار دهد زیرا که عربستان بر سر آن موضوع شرط‌بندی کرده می باشد و همچنین عدم تغییر در نظام سوریه به معنای شکست استراتژی عربستان در آن راستا خواهد بود. ولی باید توجه داشت حکومت صعودی بعد از چند سال شمسی در رسیدن به آن هدف خود ناکام مانده می باشد.
 
حسین رویروان در پایان سخنان خود خاطرنشان‌کرد: نهاد های بین‌المللی همچون نهاد عفو بین‌الملل، دیدبان حقوق بشر و همچنین بسیاری دیگر، از جنایت‌های گسترده عربستان خبر می‌دهند ولی باید توجه داشت به دلیل هم پیمانی و همچنین تبانی کشورهای اروپایی با حکومت عربستان تا‌کنون هیچ برخورد جدی علیه آن حکومت صورت نگرفته می باشد.
 
انتهای پیام/
 

http://www.yjc.ir/fa/news/5521329/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
جدید و تو و تازه ترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : عربستان جهت تغییر نظام در سوریه میلیاردها دلار هزینه کرده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *