جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / مقالات / عد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند

عد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند

Food shelf after cleaning the house عد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند

گروه سبک زندگی سیمرغ

خانه تکانی های نوروزی همواره با خستگی همراه هستند . اگر قصد دارید همچنان با انرژی باشید دیرتر حس کوفتگی و خستگی بکنید ، می‌توانید چند میل کردن ی را به رژیم غذایی این روزهایتان اضافه بکنید که علاوه بر فوائد دیگرشان، به رفع خستگی هم یاری می‌کنند.

۵ خوراکی مفید جهت بعد از خانه تکانی

کار اعضای خانواده، به‌ خصوص خانم‌های خانه‌دار در روزهای پایانی سال به دلیل اضافه شدن کار ناشی از خانه‌تکانی بیشتر شدن می‌یابد همین امر باعث می‌شود اشخاصی که در این فرصت‌های انتها سال علاوه بر امور دیگر برنامه نظافت کلی منزل را انجام می‌دهند احساس کنند زودتر از مواقع دیگر انرژی را از دست داده‌اند حس خستگی زودتر از همواره به سراغشان آمده است.

ماست پروبیوتیک

محققان در دانشگاه تورنتو متوجه شده‌اند کالاها پروبیوتیک می‌تواند نشانه‌های خستگی مزمن را تا میزان خیلی ی کاهش دهد. دم‌ دست‌ترین این کالاها که در هر بفرش محل یافت می‌شود،‌ ماست پروبیوتیک است.

شکلات تلخ

شکلات‌هایی که رنگ قهوه‌ای تیره و طعم ‌ای تلخ‌تر نسبت به شکلات‌های رنگ روشن دارند به دلیل داشتن پلی‌فنول و همچنین بالا بودن سطح کاکائو، باعث افزایش واکنش‌های شیمیایی در مغز شده اثرات مفید ی بر کم شدن حس خستگی بر جا می‌گذارند.

تخمه کدو

چنانچه حس می‌کنید حین انجام کار ‌هایی چون خانه‌تکانی اصطلاحا نفس کم می‌آورید، تخم کدو ویژگی شگفت‌انگیزی دارد. محققان یک موسسه تحقیقاتی آمریکا در حیطه کشاورزی، با انجام ارزیابی ‌هایی دریافته‌اند که در چنین افرادی ممکن است سطح میزان منیزیم کم باشد به همین دلیل طی کار نیاز به اکسی ژن زیادتری پیدا می‌کنند. تخم کدو با دربرداشتن مقادیری منیزیم می‌تواند از حس خستگی به این دلیل بکاهد.

اسفناج و جعفری

سبزی‌ها حاوی فیبر هستند از آنجا که دیرتر و کندتر از بدن دفع می‌شوند مدت بیشتری شما را پرانرژی نگه‌می‌دارند. در این میان، جعفری اسفناج علاوه بر داشتن چنین خاصیتی، به آن‌که حاوی مقادیری خیلی از عنصر آهن می باشند اثرات مفید ی در مستولی نشدن خستگی بر بدن از خود بر جای می‌گذارند.

ماهی آزاد

ماهی‌ها مشهور ند به غنی بودن از عنصر شناخته‌شده به نام امگا۳ که اسید چرب از نوع مفید به شمار می‌رود علاوه‌بر این‌که باعث تقویت دستگاه ایمنی می‌شود، ویژگی ضد‌خستگی دارد. به‌خصوص این‌که ماهی آزاد منبعی سرشار از ویتامین B1 است به همین دلیل می‌تواند انرژی کافی را حین انجام کار ‌هایی از قبیل خانه‌تکانی به بدن برساند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹ هنر فرش‌بافی از هنرهایی با قدمتی بس طولانی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *