شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / طلاق از عمده‌ترین علل بیماری‌های روانی کودکان

طلاق از عمده‌ترین علل بیماری‌های روانی کودکان

طلاق از عمده‌ترین علل بیماری‌های روانی کودکان

%name طلاق از عمده‌ترین علل بیماری‌های روانی کودکانمهدی دولتخواه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هنگام و زمانی که زوجین از هم جدا شدند، ترس ناشی از احساس بی‌سرپرستی و همچنین واهمه‌ی ناشی از بعدی‌ای مبهم جهت کودک پدید می‌آید که روان او را جداً آزرده می‌کند.

او همچنین ادامه داد: عقده‌های غیرقابل تحمل، نگرش توام با نفرت نسبت به والدین و همچنین احساس از دست دادن امنیت از عوارضی می باشد که در آن خصوص قابل ذکرند.

آن کارشناس‌ ارشد روانشناسی بالینی مرکز مشاوره معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی با گفتن آنکه جدایی والدین از یکدیگر کودک را به اختلال عاطفی دچار می‌کند، تصریح کرد: حالت افسردگی، انزواجویی و همچنین تخیل رویا در بیداری جهت او پدید می‌آورد و همچنین در مواردی اقتدار و قدرت اراده و همچنین اندیشه را از او می‌گیرد و همچنین در کل او را چنان پریشان می‌کند که تاثیرات و همچنین اثرات شوم آن هم مادام‌العمر با کودکان می باشد.

دولتخواه با اشاره به آنکه تجربه طلاق جهت تمام افراد خانواده اضطراب‌زاست، افزود: رفتار کودکان بعد از طلاق نشان‌دهنده آن اضطراب می باشد و همچنین بعد از طلاق مقدار و اندازه و میزان اختلالات عاطفی و همچنین رفتاری در کودکان بالا می‌رود.

او همچنین با اشاره به عواقب و همچنین پیامدهای طلاق تاکید کرد: بزهکاری کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان، ناسازگاری‌ها و همچنین رفتارهای ضد فرهنگی و اجتماعی و همچنین فحشا به ویژه در پس نتیجه آن می شود که فقر و همچنین ناآگاهی، اعتیاد زنان، مردان، کودکان و همچنین بهره بری و استفاده از کودکان در توزیع مواد اعتیاد آور و مخدر و همچنین دیگر فعالیت‌های غیرمجاز شامل موارد تأثیر طلاق در پدیده‌های روانی و همچنین فرهنگی و اجتماعی کودکان می باشد.

آن روانشناس بالینی، پرخاشگری و همچنین ناسازگاری کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان، گریز و فرار از منزل و همچنین ولگردی آنان، کاهش میل به ازدواج در بچه‌های طلاق، اهمال و همچنین مسامحه والدین در تحکیم و همچنین تربیت فرزندان و همچنین آسیب‌ دیدن روانی و همچنین فرهنگی و اجتماعی را شامل موارد تأثیر طلاق در پدیده‌های روانی و همچنین فرهنگی و اجتماعی کودکان دانست.

دولتخواه با گفتن آنکه بچه‌های طلاق با گذشت چندین سال شمسی نمی‌توانند ثبات هیجانی و همچنین عاطفی خود را به دست آورند، تاکید کرد: از آنجا که هسته مرکزی شخصیت اشخاص به نظر بسیاری از پژوهشگران روان‌شناسی در دوران کودکی شکل می‌گیرد، آن‌گونه کودکان در بسیاری از موارد دچار اختلالات شخصیتی خواهند شد.

او همچنین یادآور شد: فرزندان طلاق در بعدی اکثراً افسرده، گوشه‌گیر و همچنین منزوی خواهند بود و همچنین اتکای به نفس آنان نیز به شدت کم می‌می شود.
آن روانشناس بالینی خاطرنشان کرد: فرزندان طلاق بعدی‌ای قوی را جهت خود تصور نمی‌کنند و همچنین اطمینان خود را به ارکان زندگی از دست می‌دهند و همچنین در بعدی نسبت به اشخاص پیرامون خود و همچنین در مقیاس بالاتر، اجتماع، به نوعی به بی‌توجهی کشیده می‌شوند.

http://migna.ir/vdca6ane.49nmy15kk4.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : طلاق از عمده‌ترین علل بیماری‌های روانی کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *