چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / مقالات / طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟

طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟

طراحی وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تکنولوژی مدرن این امکان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات مختلف را به طور خودکار کنترل نمود، طراحی سایت واکنش گرا نیز رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربران واکنش دهد.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا چیست؟
webin 103 طراحی وب سایت  واکنش گرا چیست؟
در طراحی سایت چکار نکنیم؟!

در قدیم برای نمایش یک وبسایت در موبایل ، یک طراحی و برنامه نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر (User Agent) تشخیص می داد که کاربر وبسایت را با موبایل بازدید می نماید در این حالت یا محتوای موبایل را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه تلفن همراه هدایت می نمود.

اما در طراحی وبسایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود و با کمک ویژگی Media در تگ Link با تذکر به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وب سایت واکنش گرا و دلایل ارزش آن
طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، تلفن همراه ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند همین طور تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با استفاده از خصوصیات ی CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – همچنین طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب سایت را بدون نیاز به نسخه های مفرق برای دستگاه ها رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.

دلایل ارزش طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با نحوه های بهینه سازی موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وبسایت واکنش گرا سئو فرندلی است.
طراحی وب سایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با استفاده از دستگاههای مختلف ببیند.

طراحی وب سایت واکنش گرا از تکنیک های طراحی سایت است و این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با سایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و از طرفی وب سایت شما را seo فرندلی می نماید در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *