شنبه , فروردین ۹ ۱۳۹۹
خانه / مقالات / طراحی وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

طراحی وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

طراحی وبسایت ریسپانسیو (واکنش گرا)
webin 103 طراحی  وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)
طراحی قالب وردپرس

همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تکنولوژی مدرن این امکان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات مختلف را به طور خودکار کنترل نمود، طراحی سایت واکنش گرا رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربران واکنش دهد.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا چیست؟
در قدیم برای نمایش سایت در تلفن همراه ، یک طراحی برنامه نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر (User Agent) تشخیص می داد که کاربر وب سایت را با موبایل بازدید می نماید در این حالت یا محتوای تلفن همراه را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه موبایل هدایت می نمود.

اما در طراحی وبسایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود با یاری ویژگی Media در تگ Link با تذکر به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا دلایل ارزش آن
طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، تلفن همراه ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همین طور تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با مصرف از خصوصیات ی نو CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – و همین طور طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب وب سایت را بدون نیاز به نسخه های مفرق برای دستگاه ها رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.

دلایل ارزش طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با شیوه های سئو موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وب سایت واکنش گرا سئو فرندلی است.
طراحی وبسایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با استفاده از دستگاههای مختلف ببیند.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا از تکنیک های طراحی وب سایت است این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با سایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و از طرفی وبسایت شما را سئو فرندلی می نماید در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *