شنبه , تیر ۱ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / ضرباتی که «کم‌خوابی» بر مغز می‌زند

ضرباتی که «کم‌خوابی» بر مغز می‌زند

ضرباتی که «کم‌خوابی» بر مغز می‌زند

شاید جهت تو نیز پیش آمده می باشد که به علت مشغله‌های کاری یا تحصیلی یا به علت استرس نتوانید شب بخوابید و همچنین به خود قول داده‌اید که روز یا روزهای بعد کمی اکثرا و بیشتر بخوابید که آن کم‌خوابی جبران می شود. در صورتی که تو نیز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید که می‌توانید کم‌خوابی‌هایتان را در روزهای بعد با اکثرا و بیشتر خوابیدن جبران کنید بایستی و حتما به تو بگوییم که در اشتباه هستید و همچنین آن واقعیت و حقیقت تلخ راجع‌به خوابیدن وجود دارد که کم‌خوابی در طول عمر جبران نمی‌می شود.

محققان نشان داده‌اند که نمی قدرت کم‌خوابی را با خواب جبران کرد. کم‌خوابی می‌تواند تاثیرات روحی و همچنین فیزیکی منفی را بر سلامتی بدن تو بگذارد.
استرس، سردرد، بی‌حوصلگی، پرخاشگری، کاهش یا افزایش ناگهانی اشتها، افزایش وزن، افسردگی، کاهش انرژی و همچنین کاهش اقتدار و قدرت تمرکز از تاثیرات و همچنین اثرات منفی کم‌خوابی می باشد. همچنین و علاوه بر آن، کم‌خوابی صدمات جبران‌ناپذیری را به قسمت و بخش شناختی مغز و همچنین سلول‌های آن هم وارد می‌کند. کم‌خوابی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها شامل اختلالات قلبی عروقی، آلزایمر، دمانس یا زوال عقلی، از دست دادن حافظه و همچنین در نهایت سرطان را افزایش می‌دهد.
نقش مهم خواب در سلامتی روحی و همچنین فیزیکی نشان می‌دهد که نباید خوابیدن کافی و همچنین باکیفیت را به هیچ دلیلی از دست داد.
جهت آنکه خوب و همچنین کافی بخوابید توجه به آن نقطه مهم می باشد که ساعات خوابیدن‌تان بایستی و حتما منظم باشد و همچنین در آن مورد بایستی و حتما از ساعت بدنتان پیروی کنید. در صورتی که عادت کنید که در زمان ویژه ای بخوابید، بعد از مدتی بدنتان با علائمی که از خود نشان می‌دهد به تو نشان می‌دهد که وقت خواب می باشد.

باشگاه خبرنگاران

http://migna.ir/vdcf1xdm.w6dvcagiiw.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ضرباتی که «کم‌خوابی» بر مغز می‌زند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *