شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / صدای زیاد در محیط کار و اختلال در عملکرد روزانه افراد

صدای زیاد در محیط کار و اختلال در عملکرد روزانه افراد

صدای زیاد در محیط کار و همچنین اختلال در عملکرد هر روز خدا اشخاص

%name صدای زیاد در محیط کار و اختلال در عملکرد روزانه افراددکتر غلامرضا اکبری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آنکه همچنین و علاوه بر تغییرات فیزیولوژیک عادی مانند خستگی جسمی‌، بعضی تغییرات روانی نیز در جریان انجام کار یا زمانی که فرد در شرایط ویژه ای قرار می‌گیرد، به وجود می‌آید گفت: ابعاد و همچنین ویژگی‌های آن تغییرات روانی هنوز به روش دقیق روشن نشده می باشد.

 او همچنین اضافه کرد: مورد اول اغلب تحت عنوان “کسالت” به کار می‌رود و همچنین بر اثر اشتغال به کارهایی به وجود می ‌آید که مورد علاقه فرد نیست. البته کسالت در اغلب موارد، بر اثر کارهای تکراری یا خیلی ساده حاصل می‌می شود. با آن همه نباید فراموش کرد که کار در نفس خود کسالت‌آور نیست، بلکه واکنش فرد در مقابل کار می باشد که ویژگی‌های کسالت ‌آور بودن را به آن هم نسبت می‌دهد. در واقع کارگر یا کارمند می باشد که کار را کسالت‌آور توصیف می‌کند نه آن که کار کسالت‌آور بودن خود را نشان دهد.

 اکبری گفت: متغیر دوم که در بعضی موارد پیش می‌آید تحت عنوان “خستگی ذهنی” به کار می‌رود که احساسی شناخته شده می باشد و همچنین به صورت کوفتگی، بی‌میلی به کار، دلزدگی و همچنین چشم پوشی از کار بروز می‌کند. از آن متغیر تحت عنوان “خستگی روانی” نیز نام برده می‌می شود.

 آن متخصص مغز و همچنین اعصاب یادآور شد: طبق مطالعات انجام شده صدای بلند، دامنه توجه اشخاص را کاهش می‌دهد و همچنین اشخاص تنها قادر نیستند حواس خود را بر مسائل خیلی مهم متمرکز کنند و همچنین تنها و فقط به محرک‌های شدید توجه نشان می‌دهند.

 او همچنین گفت: صدای زیاد در محیط کار، زندگی و همچنین روابط فرهنگی و اجتماعی، کار اشخاص را به روش ریشه‌ای مختل می‌کند. افرادی‌ که در محیط‌های پر سر و همچنین صدا کار می‌کنند، به هنگام بازگشت به منزل و خانه آن هم قدر خسته‌اند که حوصله ندارند از منزل و خانه خارج شوند و همچنین به دید و همچنین بازدید فامیل‌ بروند و همچنین حتی حاضر نمی ‌شوند پاسخ سوالات همسر و همچنین فرزندان خود را به دقت و همچنین با حوصله بدهند. آن نوع زندگی، به مرور زمان، هم جهت خود فرد و همچنین هم جهت اطرافیان او خسته کننده و همچنین در نهایت باعث اختلافات خانوادگی می‌می شود.

 اکبری گفت: صدای بلند، عملکرد هر روز خدا فردی یا شخصی اشخاص را مختل می‌کند، فراموشی و همچنین خطاهای ادراکی به وجود می‌آورد و همچنین حتی موجب می‌می شود کارکنان اشیای خود را فراموش کنند و همچنین به مرتب کردن میز کسب و کار خود و همچنین اطراف نپردازند.

 آن متخصص مغز و همچنین اعصاب در پایان گفت: کارکنانی که در معرض صدای محیط کار قرار می‌گیرند، نسبت به هم جبهه می‌گیرند و همچنین در واقع عصبانی می‌شوند. از کوچک ‌ترین اختلاف رنجیده ‌خاطر می ‌شوند و همچنین رفتار پرخاشگرانه از خود به صورت کلامی ‌و همچنین عملی نشان می ‌دهند.

 

 

کلمات کلیدی: صدای زیاد،محیط کار،اختلال در عملکرد،هر روز خدا اشخاص

http://migna.ir/vdcdzs0s.yt0f56a22y.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : صدای زیاد در محیط کار و همچنین اختلال در عملکرد هر روز خدا اشخاص

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *