سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / صدای انفجار سبب سکته پرندگان می شود

صدای انفجار سبب سکته پرندگان می شود

صدای انفجار سبب سکته پرندگان می می شود

صدای انفجار سبب سکته پرندگان می می شود

کد مطلب: ۲۹۹۴۷

تاریخ نشر : دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۲

 

مشاور رییس نهاد حفاظت محیط زیست و همچنین پرنده شناس گفته استصدای انفجار ترقه و همچنین نارنجک در مراسم چهارشنبه سوری سبب سکته و همچنین مردن و مرگ پرندگان می می شود.

81542695 6338055 صدای انفجار سبب سکته پرندگان می شوداسماعیل کهرم روز دوشنبه در گفت و همچنین گو با ایرنا افزود: قلب یک پرنده ۶۰۰ تا ۷۰۰ بار در دقیقه می زند بنابراین در صورتی که یک صدم ثانیه متوقف می شود مردن و مرگ پرنده را در پی خواهد داشت.

آن پرنده شناس ادامه داد: سکته تنها و فقط مختص انسان نیست بلکه حیوانات شامل پرندگان نیز در شرایط غیر معمول دچار سکته می شوند به ویژه صداهای مهیب ترقه ها که ناگهانی نیز هست معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را حتی جهت انسان به همراه دارد.
کهرم گفته استاکنون که در آستانه فصل بهار و همچنین تخم گذاری پرندگان هستیم بروز صداهای مهیب و همچنین ناگهانی سبب از کار افتادن سیستم داخلی بدن و همچنین سرگردانی آنها شده و همچنین لانه را ترک و همچنین دیگر باز نمی گردند.
او همچنین تاکید کرد: امنیت جهت پرندگان از غذا مهمتر می باشد بنابراین در صورتی که در جایی احساس امنیت نکنند گاهی جهت دائما از آن هم مکان خواهند رفت.
او همچنین افزود: همچنین بعضی آتش بازی های چهارشنبه سوری موجب آتش گرفتن درختان می می شود که مامن و همچنین لانه پرندگان بر روی آنها می باشد بنابراین با آن کار آنها بی خانمان می شوند.
کهرم تاکید کرد: آلودگی صوتی و همچنین دود ناشی از انفجار ترقه ها و همچنین بعضی بمب ها در مراسم چهارشنبه تاثیرات و همچنین اثرات خیلی زیاد مضر و همچنین بد بر سلامت انسان نیز به جا می گذارد که بایستی و حتما مورد توجه قوه انتظامی قرار گیرد.
چهارشنبه سوری سنتی دیرینه در بین ایرانیان می باشد که در سال شمسی های اخیر به سوی خشونت، تحریف و همچنین از اصالت خود فاصله گرفته می باشد.
امروزه، بهره بری و استفاده از مواد محترقه و همچنین آتش زا که بعضا دست ساز و همچنین خطرناک خواهند بود خیلی زیاد رایج می باشد و همچنین جایگزین آیین های کهن شده می باشد.
در چند سال شمسی قبل، آن شب همواره شامل آمار آسیب دیدگی و همچنین گاهی شامل تلفات جانی بوده می باشد.

کلمات کلیدی: چهارشنبه سوری،پرندگان،انفجار،سکته

share save صدای انفجار سبب سکته پرندگان می شود

 

 

http://migna.ir/vdca0onu.49noy15kk4.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : صدای انفجار سبب سکته پرندگان می می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *