جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / شوک خطرناک این داروی متداول

شوک خطرناک این داروی متداول

شوک خطرناک آن داروی رواج پیدا کرده

شوک آلرژیک در داروی پنی سیلین خیلی زیاد خطرناک می باشد پزشکان توصیه اکید می‌کنند اشخاص از تزریق پنی سیلین در منزل جلوگیری کنند و همچنین تنها و فقط تزریق را بعد از انجام تست، در مراکز درمانی انجام دهند.

3222844 594 شوک خطرناک این داروی متداول
داود شریف‌پور متخصص داخلی در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار بهداشت و همچنین درمان باشگاه خبرنگاران گفت: پنی‌سیلین از آنتی بیوتیک‌هایی می باشد که در عین قدرتمند بودن باعث ساخته یا ایجاد واکنش حساسیت شدید به نام شوک آلرژیک در بعضی اشخاص می‌می شود. 

او همچنین افزود: به همین علت مهندسین و متخصصین تاکید می کنند که آمپول پنی سیلین حتما بایستی و حتما در یک مرکز درمانی تزریق می شود و همچنین از تزریق آن هم در منزل بایستی و حتما به شدت خودداری می شود. 

او همچنین تصریح کرد: حساسیت به پنی‌سیلین معمولا به صورت عوارض پوستی مانند اگزما، ضایعات جلدی و همچنین انواع حساسیت‌های پوستی بروز پیدا می‌کند. 

او همچنین تاکید کرد: از دیگر عوارض حساسیت به پنی سیلین، عوارض کبدی، انواع کم‌خونی حاد، تشنج، کاهش سیستم ایمنی نسبت به عفونت‌ها اختلال و همچنین نارسایی‌های انعقاد خون و همچنین در موارد حاد کاهش شدید بینایی و همچنین حتی مردن و مرگ را می‌قدرت نام برد.

آن متخصص داخلی گفت: آن عوارض در افرادی که سابقه‌ی آلرژی با مصرف داروهای دیگر را دارند اکثرا و بیشتر دیده می‌می شود و همچنین در اشخاص مبتلا به عفونت‌ اچ‌آی‌او همچنین (ایدز) HIV نیز شایع تر می باشد. 

به گفته آن متخصص داخلی، نشانه ها و علائم شوک حساسیتی به پنی سیلین معمولا به صورت خارش و همچنین سوزش پوست، بخصوص پوست صورت، انقباض دردناک سینه و همچنین سختی تنفس، سرگیجه، بیقراری و همچنین آشفتگی تهوع، دل درد ، اسهال، عطسه،‌ خارش و همچنین خشونت صدا بروز می‌کند. 

او همچنین در پایان به شهروندان و مردم شهر توصیه اکید کرد: جهت پیشگیری از آن نشانه ها و علائم حتما آمپول پنی سیلین را در یک مرکز درمانی ابتدا تست کنند سپس تزریق را انجام دهند. 

انتهای پیام/ 

http://www.yjc.ir/fa/news/5214875/%D8%B4%D9%88%DA%A9-%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84
بهترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : شوک خطرناک آن داروی رواج پیدا کرده

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *