جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / سیستم شنوایی مسئول تعادل بدن و شنیدار است

سیستم شنوایی مسئول تعادل بدن و شنیدار است

سیستم شنوایی مسئول تعادل بدن و همچنین شنیدار می باشد

13910924000150 PhotoA سیستم شنوایی مسئول تعادل بدن و شنیدار استخسرو گورابی، شنوایی شناس در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد:‌ تعادل انسان به روش کل با ۴ قسمت و بخش مرتبط می باشد که آن اعضا شامل بینایی، حس عمقی، شنوایی و همچنین مخچه خواهند بود که وظیفه مخچه مدیریت آن سه قسمت و بخش می باشد.

او همچنین تصریح کرد: زمانی که فردی تعادل مناسب دارد یعنی آن ۴ عضو در کنار یکدیگر به خوبی فعالیت می‌کنند ولی باید توجه داشت زمانی که تعادل از دست رفت بایستی و حتما در آن ۴ عضو علت و همچنین سبب را جستجو کرد.

آن شنوایی‌شناس افزود: چنانچه بینایی فرد از دست برود تعادل او همچنین نیز به هم می‌خورد بنابراین بایستی و حتما با اقدامات توانبخشی تعادل از دست رفته را به او همچنین بازگرداند.

او همچنین تصریح کرد: چنانچه حس عمقی دچار مشکل شده باشد و همچنین فرد نتواند افراد خود را با چشم بسته تشخیص دهد از نظر تعادلی دچار مشکل می باشد چرا که اشخاص عادی می‌توانند حتی زمانی که چشمان خود را بسته‌اند انگشت شصت پای راست خود را تشخیص دهند یا حتی مکان کلیه‌ها در بدن خود را تصور کنند.

گورابی تاکید کرد: قسمت و بخش سوم حوزه تعادلی سیستم تعادلی شنوایی می باشد که در گوش نیز اعضایی وجود دارد که اوضاع سر و همچنین قرار گرفتن آن هم بر روی بدن را مشخص می‌کند و همچنین در واقعیت و حقیقت دو گوش در دو طرف سر مانند دو تراز بنایی عمل می‌کنند که به ما می‌گویند سر در چه وضعیتی می باشد و همچنین بدن در چه وضعیتی قرار دارد.

آن شنوایی شناس گفت:‌ در صورتی که در قسمت و بخش تعادلی شنوایی دچار مشکل شویم فرد دچار اختلال می‌می شود و همچنین نمی‌تواند حفظ تعادل کند در پس نتیجه آن می شود که در مرحله اول دچار گیجی و همچنین منگی و همچنین سپس دچار سر گیجه می‌می شود.

او همچنین افزود: چنانچه آن سرگیجه با دارو درمان نشود با مانورهای توانبخشی قابل درمان می باشد که توسط شنوایی شناس انجام می‌می شود و همچنین می‌تواند فرد را به حالت عادی بازگرداند.

گورابی ادامه داد: آن هم روش که یک بندباز با انجام تمرینات تعادلی به سطحی از توانمندی دست پیدا می‌کند که بر روی یک بند تعادل خود را حفظ می‌کند فردی که دچار اختلال تعادلی شده می باشد نیز می‌تواند با انجام تمریناتی به شرایط عادی باز گردد.

آن شنوایی شناس تأکید کرد: سیستم شنوایی دو وظیفه بر عهده دارد که یکی شنوایی انسان می باشد و همچنین غیره ای برقراری تعادل در بدن.

 

 

کلمات کلیدی: سیستم شنوایی،مسئول تعادل،بدن،شنیدار

http://migna.ir/vdcjmvet.uqeyyzsffu.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : سیستم شنوایی مسئول تعادل بدن و همچنین شنیدار می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *