یکشنبه , تیر ۲ ۱۳۹۸
خانه / وبگردي / سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت!

سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت!

سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت!

|سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت! از پایگاه خبری ام سی

دانشمندان زیست شناسی و همچنین بیولوژی، گونه ای جدید از سیب زمینی را به عمل آوردند که به رنگ بنفش می باشد و همچنین جلوی سرطان، آب مروارید و همچنین دیابت را می گیرد.

به به گفته وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری ام سی به نقل از روسیا الیوم، “دیوید هالم” سخنگوی دانشگاه کولورادو در آمریکا، به خبرنگاران گفت: رنگ آن سیب زمینی، محتویات آن هم را فاش می کند، در واقع آن سیب زمینی، حاوی مواد ضد اکسیده شدن می باشد و همچنین به همین سبب رنگی بنفش و همچنین قرمز دارد.

%name سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت!

دکتر دیوید هالم

دیوید هالم و همچنین همکارانش در دانشگاه کولورادو، جهت به عمل آوردن آن سیب زمینی، ۳ سال شمسی فعالیت تحقیقاتی انجام دادند و همچنین سرانجام به سیب زمینی هایی با رنگ های بنفش و همچنین قرمز رسیدند.

به گفتۀ دانشمندان، آن سیب زمینی نه تنها موادِ ضد اکسیده شدن دارد، بلکه حاوی اسید فولیک، پتاسیم، آهن، روی و همچنین فنل های متنوع و گوناگون و مختلف می باشد. مقدار و اندازه و میزانِ مواد ضد اکسیده شدن که در آن سیب زمینی وجود دارد، با میزانی از آن هم که در انار و همچنین توت وجود دارند، برابری می کند.

هالم تاکید کرد: آن سیب زمینی هنگام سرخ شدن، به مواد سرطان زا تغییر پیدا کردن نمی می شود، به همین سبب می قدرت آن هم را سیب زمینیِ مفید و همچنین سالم معرفی کرد. آن سیب زمینی همچنین حاوی موادی می باشد که جلوی بیماری آب مرواریدِ چشم را می گیرد و همچنین با بیماری دیابت مقابله می کند.

 

 

سیب زمینی بنفش رسید.. ضد‌ سرطان، ضد دیابت! در تاریخ ۲۵ May 2016 | 11:38 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

karajrasa.jpg

شکار یک زن در استرالیا توسط کروکدیل

شکار یک زن در استرالیا توسط کروکدیل |شکار یک زن در استرالیا توسط کروکدیل از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *