چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / سیاست‌های حمایتی دولت در عرصه نرم افزاری افزایش می‌یابد

سیاست‌های حمایتی دولت در عرصه نرم افزاری افزایش می‌یابد

سیاست‌های حمایتی حکومت در عرصه نرم افزاری افزایش می‌یابد

به به گفته سرویس فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ دکتر محمود واعظی در  مراسم بازدید از مرکز روابط عمومی و همچنین اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در روز ملی روابط عمومی  اظهار داشت: رسانه یکی از مهم ترین ارکان نظام می باشد و همچنین قطعا هیچ حکومت و همچنین حکومتی بدون اهمیت به امر رسانه نمی تواند  ارتباط دو طرفه و همچنین خوبی را با شهروندان و مردم شهر خود برقرار کند.

او همچنین با اشاره به آنکه ۲۰ ماه از حضورش در وزارت ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات می گذرد گفت: در طی آن ۲۰ ماه قبل جایگاه ویژه ای را جهت مرکز روابط عمومی  قائل بوده و همچنین نقش آن هم در روند اطلاع رسانی  تاثیرگذار بوده و همچنین قدردان همکاران آن مرکز هستیم.

او همچنین با باین آنکه رسانه ها نقش مهمی را بر دوش دارند گفت: رسانه ها امانتدار شهروندان و مردم شهر و همچنین حکومت خواهند بود و همچنین رسانه هایی که بیطرف فعالیت می کنند فشارهایی را متقبل می می شود ولی باید توجه داشت در انجام وظایفشان کوتاهی نمی کنند.

او همچنین گفت : قسمت و بخش فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات شامل  قسمت و بخش های مختلفی  می باشد و همچنین آن نشان می دهد که با شهروندان و مردم شهر و همچنین انظار و افکار عمومی بایستی و حتما ارتباط تنگاتنگی را برقرار کرد و همچنین مطالبات شهروندان و مردم شهر را شناخت.

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات با تاکید براینکه  توسعه فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات باعث می می شود که مطالبات شهروندان و مردم شهر افزایش یابد ، اضافه کرد :  بایستی و حتما بر اساس مطالعبات شهروندان و مردم شهر ، راهبردها را مشخص کردن کنیم.

او همچنین پیاده سازی و راه اندازی سامانه ۱۹۵ را در طول یکسال و همچنین نیم قبل راهکاری در جهت پاسخگویی به نیازها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر و همچنین مشترکان سرویس های نوین ارتباطی دانست و همچنین گفت: هر روز خدا به روش متوسط سامانه ۱۹۵ ،هزار رفت و آمد و مراجعه دارد که حدود ۸۰ قسمت و بخش آن مراجعات  با همکاری اپراتورها مرتفع می می شود و همچنین مابقی به صورت مکتوب به اپراتورها و همچنین سازمانهای مرتبط اطلاع رسانی می می شود. که در مدت ۱۴ روز پاسخگویی انجام خواهد شد.

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات در ادامه، دسترسی آزاد به اطلاعات و همچنین عدالت اطلاعاتی را بخشی از مهم ترین حقوق شهروندان دانست که حکومت یازدهم بر آن هم تاکید دارد و همچنین در آن باره کارگروهی در وزارت ارشاد با حضور نمایندگان حکومت شامل وزارت ارتباطات جهت اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات تصویب شده و مصوب قانون مجلس شورای اسلامی تشکیل شده می باشد.

او همچنین پیاده سازی و راه اندازی حکومت الکترونیکی و همچنین حکومت همراه را با توجه به هوشمند شدن تلفن همراه تلاشی  پس نتیجه آن می شود که قسمت و بخش خواند و همچنین ادامه داد : شهروندان و مردم شهر می توانند از طریق تلفن های همراه خود در هر کجا که خواهند بود از حکومت  سرویس های  خود را گرفتن کنند.

واعظی به تعامل وزارت ارتباطات با وزارت بهداشت درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید در جهت پیاده سازی و راه اندازی پروژه سلامت الکترونیکی در کشور اشاره کرد و همچنین گفت: براساس آن پروژه  می قدرت موانع موجود در قسمت و بخش سلامت اشخاص را برطرف کرد و همچنین هر فردی پرونده های علم پزشکی جدید خود را به صورت الکترونیکی و همچنین منسجم خواهد داشت.

او همچنین افزود: با الکترونیکی شدن سرویس ها و خدمات شاهد کاهش فساد موجود در دستگاههای دولتی جهت تسهیل زندگی شهروندان و مردم شهر خواهیم بود. او همچنین در ارتباط با اوضاع شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد در نظر داریم بر اساس تعریفی که از شبکه ملی اطلاعات داریم همه دستگاهها را به آن شبکه متصل کرده و همچنین میزبانی اطلاعات را در داخل کشور انجام دهیم، بر آن اساس با هدف گذاری  سیاستهای گرفته شده در تولید محتوا و همچنین توسعه داده، ۸۰ قسمت و بخش نیازهای شهروندان و مردم شهر بر اساس طراحی شبکه ملی اطلاعات  در داخل کشور برطرف می می شود.

او همچنین از سیاستهای حمایتی  وزارت ارتباطات جهت  شرکت های دانش بنیان و همچنین دانشگاهها طی هشت ماه قبل خبر داد و همچنین گفت : هسته های متعددی از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با حوزه در امر برنامه جذاب و جالب و خوب نویسی فعالیت می کنند و همچنین طبق برآوردها در سال شمسی قبل ۲۰۰ میلیون  دلار صادرات نرم افزاری در کشور داشته ایم .

او همچنین گفت: موضوع ارائه تسهیلات به نرم افزار را در شورایعالی صادرات مطرح کرده ایم و همچنین قرار می باشد با ارائه تسهیلاتی به تلاشگران آن عرصه و همچنین با توجه به توانمندی های کشور در راستای تولید محتوا می توانیم آن مقدار و اندازه و میزان تولید محتوا در کشور افزایش دهیم.

او همچنین  همچنین در خصوص بازگشت دانشکده پست و همچنین مخابرات به وزارت ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات اظهار داشت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی قسمت و بخش سلامت و همچنین آموزش بایستی و حتما در اختیار قسمت و بخش دولتی باقی بماند و همچنین بر اساس تصمیمی که شورای گسترش آموزش عالی آن دانشکده به وزارت ارتباطات بازگردانده شد ولی باید توجه داشت شرکت مخابرات ایران می تواند  مانند هر قسمت و بخش خصوصی غیره ای نیز  فعالیت هایی نماید.

http://www.yjc.ir/fa/news/5203901/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%B5%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AF
بهترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : سیاست‌های حمایتی حکومت در عرصه نرم افزاری افزایش می‌یابد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *