شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

سیاتیک چیست و همچنین چه علائمی دارد؟

n00030352 b سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

درد سیاتیک به درد و همچنین ضعفی گفته می می شود که درعصب سیاتیک بدن ساخته یا ایجاد میشود و همچنین معمولا آن نشانه ها و علائم دریک طرف بدن بروز می کند. در هر کدام از ساق پاها یک عصب سیاتیک وجود دارد آن عصب یکی از بلندترین عصب ها در بدن می باشد هرعصبی از چندین ریشه عصبی که در نخاع قرار دارد خارج می می شود و همچنین سپس از روزنه های ساکرام عبورمی کند و همچنین به یکدیگر متصل می شوند و همچنین دردعصب سیاتیک بوجود می آید.عصب سیاتیک از بین لایه های عمیق ماهیچه های باسن عبور می کند و همچنین به سمت ماهیچه ها ی عمیق پشت ران گسترش میبابد و همچنین سپس به سمت پایین یعنی در ناحیه خارجی لبه ساق پا قرار می گیرد. در اشخاص سالخورده سیاتیک معمولا ناشی از فرسوده شدن ستون مهره ها مانند استنوزیس ستون مهره ها (تنگی کانال نخاعی ) می باشد. آن ناحیه قسمتی می باشد که عصب سیاتیک از آن هم عبور کرده می باشد و همچنین آن عارضه باعث آسیب رساندن و همچنین فشرده شدن عصب سیاتیک می می شود. عصب سیاتیک یکی از بزرگترین و همچنین طولانی ترین عصب ها در بدن می باشد که از ناحیه تحتانی ستون مهره ها شروع می می شود و همچنین به سمت استخوان پلویس و همچنین باسن امتداد دارد. درد در پشت ساق پا به دو قسمت تقسیم می می شود، دردعصب زمانیکه آسیب دیدگی یا فشار بروی عصب سیاتیک ساخته یا ایجاد می شود رخ میدهد.


شایع‌ترین نشانه سیاتیک درد ناحیه تحتانی کمر می باشد که از باسن و همچنین یک پا به سمت پایین ادامه می‌یابد. آن درد به روش معمول در یک پا احساس می‌می شود و همچنین هنگام نشستن، سرفه کردن و همچنین عطسه، شدت می‌گیرد. بعضی مواقع ممکن می باشد پا دچار بی‌حسی، ضعف و همچنین گزگز می شود.

نشانه ها و علائم سیاتیک به روش ناگهانی ظاهرشده و همچنین می‌تواند جهت چندین روز یا هفته ادامه یابد. بالغ‌ بر ۹۰ قسمت و بخش اشخاص مبتلا به درد سیاتیک بدون مستلزم و نیاز به عمل جراحی بهبود می‌یابند و همچنین بالغ بر ۸۵ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر آمریکا در طول زندگی خود نوعی کمردرد را تجربه می‌کنند ولی عصب سیاتیک دائما مسبب ساخته یا ایجاد آن درد نیست.

از نشانه ها و علائم رایج سیاتیک دردناحیه تحتانی کمر وساق پا می باشد که معمولا آن درددرساق پا بیشتراز دردکمر می باشد. دربعضی از مواردنشانه ها وعلائم باهمدیگر رخ میدهد:

۱- دردناحیه تحتانی کمررادرصورتیکه کسی تجربه کرده باشدبه شدت دردساق پا نمیباشد.
۲- دردها دریک ناحیه ازساق پا وباسن رخ میدهد وبه ندرت درهردوناحیه راست وچپ اتفاق می افتد.
۳- دردسیاتیک ازناحیه تحتانی کمر وباسن بوجودمی آید وبه سمت پایین وپشت ران وسپس درناحیه پایین ساق پا وکف پامنتقل میشود.
۴- زمانیکه بیمارخوابیده یا راه میروددردسیاتیک بهترمیشودوهنگام ایستادن و همچنین نشستن آن درد شدیدتر می می شود
۵- دردسیاتیک کمر و همچنین پا دربیشتر مواقع شدید می باشد
۶- دردهایی که باوجود سیاتیک حس میشود معمولا سوزن سوزن شدن ، کرختی ،ضعف واحساس گزگزکردن درساق پا می باشد.
 ۷- احساس ضعف وبی حسی زمانیکه ساق پا وپایتان را حرکت می دهید
۸- بروزدردهای شدید دریک ساق پا که ایستادن وراه رفتن فرد را بامشکل مواجه میکند.
براساس ناحیه ای که عصب سیاتیک برروی اندام ها تاثیرمیگذارد درد ها ممکن می باشد درکف پا ونواحی دیگر پا هم اتفاق بیفتد.

در بسیاری از موارد، کمردرد به دلیل کشیده شدن یا فشار بیش از مقدار و اندازه به عضلات ناحیه تحتانی ساخته یا ایجاد می‌می شود. آنچه اغلب اوقات درد سیاتیک را از سایر دردهای ناحیه پشت مشخص می‌کند، چگونگی پخش شدن درد در پشت ران و همچنین به سمت پایین تا کف پا می باشد و همچنین ممکن می باشد به صورت گرفتگی شدید پا باشد.
اکثرا و بیشتر افرادی که دچار آن درد می‌شوند بین ۳۰ تا ۵۰ سال شمسی سن دارند. در زنان باردار نیز احتمال ساخته یا ایجاد آن مشکل اکثرا و بیشتر می باشد زیرا در آن دوره جنین در حال رشد می‌تواند روی عصب سیاتیک فشار وارد کند.
69170809403284399872 سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟
رگ (عصب) سیاتیک چیست؟
عصب سیاتیک پا یکی از بزرگترین و همچنین طولانی ترین عصب ها دربدن وضخامت آن هم به مقدار و اندازه یکی ازانگشتان تو می باشد و همچنین در ناحیه پایین ستون مهره ها قراردارد. آن رگ ازناحیه تحتانی مفصل کمرشروع میشود و همچنین به طرف لگن و همچنین باسن کشیده شده می باشد وسپس درناحیه ساق پا یعنی ناحیه ای که به دوقسمت در زانو تقسیم شده می باشد قراردارد. هرساق پا شامل یک رگ سیاتیک می باشد. 

انواع درد سیاتیک کمر و همچنین پا
درد رگ سیاتیک می تواند به صورت دردهای ملایم یا شدید در نواحی مفصل کمر، باسن، پا و همچنین ساق پا ظاهر می شود. تو همچنین ممکن می باشد با احساس ضعف وبی حسی در آن نواحی مواجه شوید. بوسیله آسیب دیدگی های عصب و همچنین فشار روی عصب مانند فشار روی مهره ها (استخوان های ناحیه کمروگردن) ساخته یا ایجاد می می شود. بر اساس گفته های انجمن جراحان ارتوپد آمریکا درد عصب سیاتیک معمولا در اشخاص بین سن ۳۰ و همچنین ۵۰ سال شمسی رخ می دهد.
◾دردهای وخیم سیاتیکی کمر و همچنین پا
آن دردها به صورت ناگهانی اتفاق می افتد ومعمولا بعد از چند روز و همچنین چند هفته بهبود می یابند .شدت درد پا بستگی به مقدار و اندازه و میزان آسیب به بافت ها دارد. منبع اصلی درد کمر و همچنین پا ممکن می باشد مفصل ستون مهره ها ،دیسک ،عصب ها ،یا ماهیچه ها ولیگامنت ها باشد.
◾دردهای مزمن سیاتیکی کمر و همچنین پا
آن دردها اکثرا و بیشتر از ۳ ماه در بدن می ماند و همچنین علت آن هم هم مشخص نیست .آن دردها دائما همراه بیمار می باشد و همچنین با انجام فعالیت های خاص شدیدتر می شوند. عواملی زیرا و به درستی که آسیب دیدگی عصب ها ،جراحت در بافت ها ،آرتروز و همچنین یا تاثیر روانی درد بر روی بیمار از پیامدهای آن بیماری می باشد .هر فرد با پیدایش آن علامت ها در خود،بایستی و حتما به پزشک متخصص رفت و آمد و مراجعه کند.

106103442101731531812252311001814715484208119 سیاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

علت

یکی از رایجترین دلائل سیاتیک اختلالات دیسکی مانند بیرون زدگی یا لغزندگی دیسک می باشد آن عارضه زمانی ساخته یا ایجاد می می شود که مواد نرم و همچنین ژله

قرار گرفتن بدن در موقعیت‌های بد، یعنی نشستن غلط و همچنین نیز نشستن‌های طولانی می‌تواند از مهم‌ترین دلایل بروز سیاتیک باشد

ای داخل دیسک براثر پارگی دیسک بیرون میزند و همچنین به عصب سیاتیک فشار وارد می کند. گرفتگی ماهیچه ها هم می توانند با فشار بر روی عصب سیاتیک که از بین ماهیچه ها عبورکرده اند باعث بروز درد سیاتیک شوند یکی دیگر از آن شرایط ابتلا به سندروم پریفورمیتس می باشد که ماهیچه پریفورمیتس باعث تحریک عصب سیاتیک می می شود و همچنین درد رگ سیاتیک ساخته یا ایجاد می می شود. دلائل نادر غیره ای که باعث بروز درد عصب سیاتیک می می شود در زیر ذکرشده می باشد:
۱- عفونت
۲- تومور
مواردی که می تواند خطر بروز سیاتیک را افزایش دهد شامل موارد زیراست:
۱- بارداری
۲- افزایش وزن
۳- سیگارکشیدن
به صورت کلی هرگونه فشار یا آسیب دیدگی که باعث تحریک و همچنین فشرده شدن عصب سیاتیک می شود میتواند منجر به درد سیاتیک می شود، ولی باید توجه داشت در اکثرموارد دلیل ویژه ای جهت بروز درد سیاتیک مشخص نشده می باشد. آن عارضه عصبی آزار دهنده معمولاً موجب درد گزنده ای در کپلها می می شود که تا ران و همچنین ساق پا و همچنین غالباً پایین پا کشیده می می شود . عارضه سیاتیک غالباً با ضعف و همچنین کرختی همراه می باشد .
فتق دیسک ، التهاب مفصل ، مهره ها و همچنین التهاب عصب سیاتیک همه ممکن می باشد علت آن پیشامد جدید باشند .تو ممکن می باشد دردهای شدیدی که ازناحیه کمرشروع می می شود وبه سمت ساق پا متمایل می می شود را تجربه کرده باشید. دردسیاتیک براثراختلالات درعصب سیاتیک ساخته یا ایجاد می می شود وباعث ساخته یا ایجاد درد درپشت ساق پا وناحیه تحتانی کمرمیشود درداین عصب ممکن می باشد براثر پارگی دیسک یا آسیب دیدگی استخوان پلویس ساخته یا ایجاد می شود تو می توانید. با انجام تمرینات اسپورت و ورزشی درخانه به کاهش درد ناشی ازعصب سیاتیک کمک کنید.  سیاتیک با تحریک وفشرده شدن عصب سیاتیک به وجودمی آید.

سندروم پریفورمیس
گرفتگی و همچنین تنگی ماهیچه ها ی پریفورمیس باعث فشرده شدن عصب ها میشود.
◾شوک
آسیب های اسپورت و ورزشی و همچنین یا افتادن میتواند باعث شکستگی ستون مهره ها وکشیدگی ماهیچه ها وآسیب دیدگی عصب ها بشود .
فتق دیسک کمر
مرکز دیسک ستون مهره ها که مانند ژله می باشد می تواند در طول یک هفته دچار برآمدگی می شود و همچنین دیسک ها را پاره کند و همچنین باعث فشار برعصب ها می شود.
◾استنوسیز
باریک شدن کانال های ستون مهره ها با عث فشرده شدن تارهای ستون مهرها وعصب ها می می شود.
◾آرتروز
زمانیکه دیسک ها با افزایش سن لغزندگی خود را از دست می دهند.یک پارگی کوچک بردیواره دیسک می تواند خیلی زیاد دردناک باشد و همچنین باعث تحریک استخوان ها می می شود سطح مفاصل پهناور و بزرگ تر می می شود و همچنین باعث ضحیم تر شدن لیگامنت ها می می شود.
◾اسپاندیلالیستزیز
فشار وضعف باعث شکستگی در مفصل می می شود و همچنین آن شکستگی یکی از دلایل حرکت مهره ها وفشار به عصب می باشد. معظلات و مسائل و مشکلات مفصل درنواحی لگن و همچنین غضروف میتواند یکی از علت های درد ساق پا باشد. درد پا و همچنین کمر کاملا عادی میباشند ولی باید توجه داشت درد سیاتیک پا محسوب نمی می شود.

تشخیص
یک معاینه دقیق می تواند انواع ودلایل معظلات و مسائل و مشکلات ستون مهره ها و همچنین روش های درمان آن هم ها را تشخیص دهد. یک ارزیابی مشخص مستلزم و نیاز به معاینه فیزیکی بیمار ودریافت اطلاعاتی راجع به شرح علم پزشکی جدید بیمار خواهد داشت.و همچنین در بعضی مواقع عکس برداری توسط اشعه X ، ام آر آی ، و همچنین سی تی اسکن جهت کنترل اقتدار و قدرت ماهیچه ها و همچنین واکنش های آن هم ها انجام می می شود.

زمان رفت و آمد و مراجعه به پزشک متخصص
سیاتیک های خفیف معمولا باگذشت زمان بهبودمیابند.درصورتی که نشانه ها و علائم سیاتیک بهبودنیافت وبعدازگذشت هفته ها دربدنتان باقی ماند به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید سیاتیک هایی که شدیداست به ندرت به جراحی نیازدارد.درصورت بروزنشانه های زیربه مراقبت های فوری نیازاست.
۱- دردهای ناگهانی وشدید درمفصل کمر وساق پا وبی حسی وضعف درساق پاها
۲- دردی که درهنگام یک آسیب جدی مانندتصادف اتفاق می افتد
۳- عدم کنترل روده ومثانه
۴- علائمی که به جای بهبودی شدیدترمیشوند واین به دلیل آسیب های جدی به عصب می باشد مخصوصا آسیب هایی که باعث ضعف وبی حسی درعصب میشود.
۵- علائمی که درهردوساق پا رخ میدهد که به آن هم سیاتیک دوطرفه گفته میشود که باعث عملکرد بد درروده ومثانه میشود ونشان دهنده بروزسندروم سوداایکواینا Cauda equine (سندروم دم اسب) می باشد.

سندروم سوداایکواینا(سندروم دم اسب) براثرفشارهایی که برعصب بوجود می آید ایجادمیشود ودرحدود ۲ قسمت و بخش براثر بیماری بیرون زدگی دیسک می باشد.

درمان
 سیاتیک کمر و همچنین پا می تواند به صورت قطعی درمان می شود هدف درمان درد سیاتیک پا،بازگرداندن بیمار جهت انجام فعالیت های به صورت طبیعی وجلوگیری از آسیب مجدد می باشد. بهترین و همچنین کاملترین روشهای درمان در آن قسمت و بخش گفته میشود.

درمان های ابتدایی و اولیه (خانگی)
استراحت یکی از مواردی می باشد که جهت کاهش درد سیاتیک بهره بری و استفاده می می شود البته دوره استراحت نباید طولانی باشد تحقیقات نشان میدهد که استراحت مطلق باعث ریکاوری و همچنین احیای سریع بیمار نمی می شود و همچنین در واقعیت و حقیقت ممکن می باشد روند بهبودی را هم به تاخیر بیاندازد پس اشخاص مبتلا به سیاتیک بایستی و حتما از انجام فعالیت های شدید و همچنین سنگین خودداری کنند و همچنین تنها و فقط فعالیت های ملایم انجام دهند انجام فعالیت های ملایم به روند بهبودی بیمار کمک می کند و همچنین التهابات را کاهش میدهد. درد سیاتیک اغلب باعث ساخته یا ایجاد محدودیت درانجام فعالیت های روزمره میشود .  درد سیاتیک معمولا همچنین و علاوه بر استراحت به وسیله گرما،سرما، ماساژ،مسکن های درد، انجام حرکات کششی سبک درمان می می شود. بهره بری و استفاده از بسته ای یخ به مدت ۲۰ دقیقه، چندین مرتبه در یک روز در طول ۴۵ تا ۷۲ ساعت جهت کاهش التهابات و همچنین درمان سیاتیک پا خیلی زیاد موثر می باشد . همچنین گرفتن یک دوش آب گرم واستفاده از یک پد گرم و همچنین نشستن در ارتفاع کم باعث آرامش بدن می می شود. ماندن مدت کمی در رختخواب جهت کاهش درد سیاتیک خیلی زیاد مناسب می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که آن زمان اکثرا و بیشتر از چندروز طول بکشد به جای آنکه جهت تو مفید باشد خیلی زیاد مضر خواهد بود.اگراین مراقبت ها تاچند روز باعث کاهش درد تو نشد بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید.

درمان با جراحی
◾عمل جراحی
جهت درمان درد سیاتیک کمر و همچنین پا ، جراحی به ندرت انجام می می شود مگر در مواردی که ماهیچه های تو ضعیف شده باشد ،فتق دیسک کمر

سیاتیک به درد در ناحیه کمر اطلاق می‌می شود که به دلیل بروز مشکلاتی در ناحیه عصب سیاتیک به وجود می‌آید. عصب سیاتیک از ناحیه تحتانی کمر شروع شده، از پشت ران هر پا به سمت پایین ادامه می‌یابد.هنگامی‌ که چیزی باعث صدمه به عصب سیاتیک می شود، یا آن هم را تحت‌فشار قرار دهد، باعث ساخته یا ایجاد درد در ناحیه تحتانی کمر شده و همچنین به باسن و همچنین پا‌ها گسترش می‌یابد.

داشته باشید یا مبتلا به سندروم کودا اسبی باشید و همچنین یا دردهایی که با مسکن های بدون استروئید رفع نشده و همچنین تو را آزار می دهند . جراحی فتق دیسک کمر که به اصطلاح دیسکتومی گفته می می شود با حذف قست هایی ازدیسک ،عصب ستون مهره ها فشرده می شوند. اشخاص مبتلا به استنوسیز ممکن می باشد از آن پراکندگی عصب ها سود ببرند.

درمان بدون عمل جراحی
دارو و همچنین قرص
داروهای بدون استروئید مانند استامینوفن ،ایبوپروفن ، ناپروکسین جهت درمان درد سیاتیک کمر و همچنین پا تجویز میشود.شل کننده عضلات هم جهت گرفتگی عضلات خیلی زیاد موثر می باشد. در صورتی که درد بیمار شدید تر بود مسکن هایی تجویز می می شود که با مسکن ها وشل کننده عضلات که در بالا ذکر شده مصرف می شود.
تزریق
استروئید می تواند التهاب وتورم عصب ها راکاهش دهد. آن ماده می تواند یا درطول یک دوره ۵ روزه خورده می شود و همچنین یا در محل درد تزریق می شود. استروئید درطول ۲۴ ساعت باعث کاهش درد سیاتیک کمر و همچنین پا می می شود.
فیزیوتراپی
 جهت درمان درد سیاتیک کمر و همچنین پا یک برنامه جذاب و جالب و خوب منظم حرکتی از آن هم آغاز درد تنظیم می می شود.فیزیوتراپی به تو کمک می کند تا بتوانید به زودی به روش کامل فعالیت ها خود را انجام دهید و همچنین آسیب مجدد مفصل تو جلوگیری می کند. پزشک فیزیوتراپی به تو نحوه صحیح بلندکردن شی،راه رفتن ، و همچنین تمریناتی جهت استقامت و همچنین کشش عضلات پشت ،ساق پا و همچنین شکم به تو نشان می دهد.اقداماتی زیرا و به درستی که ماساژ و همچنین گرما وحرارت و همچنین انجام حرکات کششی جهت یک دوره کوتاه می تواند اثر قسمت و بخش باشد. همچنین یوگا،کایروپراکتیک و همچنین طب سوزنی هم جهت درمان درد سیاتیک کمر و همچنین پا مفید می باشد.
لیزر
 لیزریکی ازدرمان هایی می باشد که باعث کاهش التهابات بافت های اطراف عصب سیاتیک وکاهش التهابات درماهیچه های پریفورمیس piriformis می می شود درنتیجه باعث کاهش فشارعصب سیاتیک وکاهش دردمیشود.
درمان با لیزر می تواند با ساخته یا ایجاد استقامت درناحیه خارجی دیسک های ستون مهره هاباحفظ حالت وعملکردآن باعث کاهش بیرون زدگی دیسک کمرشود. باروش شکاف برروی لبه وطراحی های خاص لیزر وباتحریک کردن بافت های آسیب دیده وازبین بردن التهاب ماهیچه ها وستون مهره ها باعث بازگشت طبیعی جریان خون به بدن وترمیم مرکزسلولها وبازسازی بافت ها ،ازبین بردن گرفتگی ماهیچه ها ، کاهش التهابات وکاهش دردمیشود. درمان بالیزرهیچ گونه سوختگی یا شکافی برروی پوست ایجادنمیکندوهیچ تاثیرات و همچنین اثرات جانبی به همراه ندارد. آن روش بسیارامن می باشد وتاثیرات بهبودی آن هم خیلی زیاد افزاینده می باشد آن بدین معنی می باشد که زمانی که بهبودی کامل پیداکردید به درمان های کمتری نیازداریدوبدن تو جهت انجام تمرینات استقامتی کاملا آماده می باشد تا بتواندباعث کاهش دردکمرشود. 

طب سوزنی
دراین روش باآزادکردن انرژی درمسیرهای بدن میتواندباعث بهبودبیمارشوید بافروکردن سوزن هایی درپوست دراطراف ناحیه آسیب دیده که معمولا هیچ دردی به همراه ندارد میتوان باعث کاهش دردشد. طب سوزنی موردتایید نهاد اف دی ای آمریکا جهت درمان دردکمر می باشد وسازمان بین المللی سلامت، طب سوزنی رایک درمان موثربرای کاهش درد کمر وسیایتیک میداند.
ماساژ
درمان های مخصوص ماساژبرای کاهش دردکمربسیارموثراست باماساژدادن میتوان باعث افزایش جریان خون ، شل شدن ماهیچه ها وآزادکردن ایندورفین (ماده ای که باعث کاهش درد دربدن میشود)باعث کاهش درددربدن شد.
تمرینات اسپورت و ورزشی ونرمش
تو بایستی و حتما قبل ازانجام تمرینات اسپورت و ورزشی ،به توصیه های پزشک کاملا گوش کنید وهنگام بروزدردفورا انجام آن تمرینات را متوقف کنید.


تفاوت دیسک کمر وسیاتیک
در صورتی که جهت تو بیرون زدگی یا پارگی دیسک وازبین رفتن دیسک تشخیص داده شده باشدتشخیص آن بیماری بستگی تشخیص پزشک دارد که آیابه درستی تشخیص داده شده می باشد. بیرون زدگی دیسک زمانی رخ میدهد که مرکز ژله ای دیسک ازداخل آن هم بیرون بزند و همچنین به سمت کانال ستون مهره ها برود وباعث فشار به عصب بشود. در صورتی که تو دچاربرآمدگی دیسک شدید به آن معنی می باشد که هنوزناحیه ژله ای دیسک به صورت کامل ازدیسک بیرون نزده می است و خواهد بود.یکی از نشانه های رایج بیرون زدگی دیسک کمر، سیاتیک می باشد دردهای شدیدی که ازباسن شروع میشودو به طرف ساق پا منتشرمیشود و همچنین منجر به درد پا میشوند.
تو همچنین ممکن می باشد که درساق پای خوداحساس ضعف کنیدویااحساس سوزن سوزن شدن درساق پاوحتی عدم کنترل روده راداشته باشید که هنگام بروزچنین علائمی حتما بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید. سیاتیک ، در اکثرا و بیشتر موارد با درمان های خاص میتواند بهبود یابد. اگرچه بیرون زدگی دیسک شرایطی می باشد که میتواند بر روی هر قسمت اززندگیتان تاثیربگذارد. بیرون زدگی دیسک در صورتی که درمان نشود میتواند شدیدتر می شود و همچنین باعث ناتوانی فرد می شود. باکمک یک تشخیص درست ما میتوانیم یک پیشگیری موثر ودرمان مطمئن داشته باشیم. درمان های کایروپراکتیک (تمرینات درمانی) در هردو مورد خیلی زیاد موثر می باشد. اگرچه درمواردی که بیرون زدگی دیسک خیلی زیاد شدید باشد بایستی و حتما با مشورت جراحان اعصاب آن مورد درمان می شود. در صورتی که بیماران تفاوت بین سیاتیک ودیسک کمر رامتوجه شوند اغلب نگرانیها واسترس های آنها کاهش میابد. اگرشما یا هرکس دیگر دچار دردهای ناحیه کمر و همچنین ساق پا شدید در ابتدا بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید و همچنین علت درد کمر و همچنین پا را متوجه شوید با کمک یک تشخیص درست یک دوره درمانی آغاز میشود.


پیشگیری
رفتارهای ذهنی مثبت ، فعالیت های منظم و همچنین بازگشت به کار از عوامل مهم احیای بیمار می باشد. انجام دادن کار و همچنین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در روزهای اول پیشنهاد نمی می شود و همچنین جهت مدت محدودی با محدود شدن فعالیت ها و همچنین یا انجام کارهای سبک می توانید دوران احیا را به خوبی پشت سر بگذارید.
پیشگیری از سیاتیک کمر و همچنین پا یکی از مواردی می باشد که از بازگشت مجدد بیماری جلوگیری می کند بلند کردن وزن های مناسب، جلوگیری از نشستن های طولانی مدت، رعایت شکل صحیح بدن هنگام نشستن،ایستادن، تمرینات منظم خوابیدن با کشش صحیح بدن وتقویت عضلات، انجام کارهایی که مناسب باوضعیت بیمار می باشد، تغذیه مناسب و همچنین وزن مناسب و همچنین جلوگیری از اضافه وزن،کنترل استرس ها وفشارعصبی و همچنین انجام تکنیک هایی جهت آرامش ، جلوگیری از مصرف دخانیات در پیشگیری از درد سیاتیک خیلی زیاد موثر می باشد.

پس نتیجه آن می شود که گیری
سعی ما در آن مقاله بر آن هم بود که با محل، نشانه ها و علائم و همچنین نشانه های درد رگ (عصب) سیاتیک حاد،مزمن، خفیف و همچنین علت آن هم آشنا شوید. و همچنین در صورتی که احساس درد در زانوی خود میکنید و همچنین گمان دارید که آن درد ناشی از سیاتیک پای تو می باشد با محل رگ (عصب) سیاتیک و همچنین تفاوت آن هم با دیسک کمر آشنا شوید و همچنین علت درد خود را بدانید . و همچنین آنکه چه زمانی به پزشک جهت درمان درد خود حتی در دوران باردای و همچنین حاملگی رفت و آمد و مراجعه کنید. به انواع درمان به صورت کامل باجراحی و همچنین بدون عمل شامل دارو و همچنین قرص، تزریق، فیزیوتراپی، لیزر، طب سوزنی، ماساژ، تمرینات اسپورت و ورزشی و همچنین نرمش، دستی و همچنین گیاهی پرداختیم که انتخاب بهترین و همچنین کاملترین روش درمان درد سیاتیک کمر و همچنین پا تو با پزشک می باشد. البته همانطور که تو میدانید پیشگیری ، بهتر از درمان می باشد. 


– دکتر محی الدین فصیحی هرندی
– دکتر محمدرضا امیدظهور
– سلامانه / میگنا

http://migna.ir/vdcci1q1.2bqxp8laa2.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : سیاتیک چیست و همچنین چه علائمی دارد؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *