چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / سه سرطان شایع در ایران/شرایط محیطی عامل اصلی بروز سرطان است

سه سرطان شایع در ایران/شرایط محیطی عامل اصلی بروز سرطان است

سه سرطان شایع در ایران/شرایط محیطی عامل اصلی بروز سرطان می باشد

سرطان‌های شایع در ایران مانند سایر کشورهای آسیایی بعد از سرطان پوست به ترتیب سرطان سینه در زنان، سرطان پروستات در مردان و همچنین سرطان معده می باشد که بایستی و حتما گفت در کشور سرطان سینه اولین سرطان شایع کشور می باشد.

3237642 523 سه سرطان شایع در ایران/شرایط محیطی عامل اصلی بروز سرطان است
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار بهداشت و همچنین درمان باشگاه خبرنگاران؛ سرطان بیماری‌ بی رحمی می باشد که با شیوع آن هم، در بدن فرد بیمار معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را ساخته یا ایجاد می‌می شود و همچنین آن در حالی می باشد که انسانها هر روز به دنبال راهی جهت درمان انواع سرطان‌ها در جهان می‌باشند ولی براساس بررسی ها روند افزایش آن بیماری در جامعه ایران می باشد که به سومین عامل مردن و مرگ و همچنین میر در ایران تغییر پیدا کردن شده می باشد بنابراین کسب اطلاعاتی در آن باره ضروری به نظر می‌رسد.

ایرج خسرو‌نیا متخصص داخلی با اشاره به شیوع سرطان در ایران می‌گوید: عامل بروز سرطان بر اثر شرایط محیطی مختلفی می باشد که اشخاص در آن هم قرار می‌گیرند هر چند که آن عوامل ۱۰۰ قسمت و بخش مشخص نشده‌اند ولی باید توجه داشت عواملی زیرا و به درستی که مصرف دخانیات، مصرف الکل و همچنین ژنتیک در آن هم دخیل می‌باشند قسمت و بخش بیشتری از سرطان‌ها، تحت تاثیر عوامل محیطی به وجود می‌آیند.

شایع‌ترین و همچنین کشنده‌ترین سرطان‌ها

سرطان معده به عنوان شایع‌ترین و همچنین کشنده‌ترین سرطان در کشورمان می باشد که با افزایش سلول‌های سرطانی در معده باعث ساخته یا ایجاد زخم می‌می شود.

بروز آن بیماری قبل از هر عامل دیگر وابسته به عواملی محیطی می باشد که به عقیده بعضی از مهندسین و متخصصین تغییر رژیم غذایی اشخاص می‌تواند بروز بسیاری از آن معظلات و مسائل و مشکلات را کاهش دهد.

از دیگر سرطان‌های شایع‌ در ایران بین زنان، سرطان سینه می باشد که با افزایش هورمون استروژن در بدن می‌تواند منجر به بروز آن بیماری می شود.

خسرو نیا گفت: زنان بایستی و حتما هر هفته اوضاع خود را بررسی کردن کنند و همچنین در صورت هرگونه تغییراتی به سرعت به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنند.

اشعه‌ی ماورای بنفش عامل سرطان پوست

یکی دیگر از سرطان‌های شایع، سرطان پوست می باشد که از نظر شیوع در کشورمان جزو سه سرطان شایع قرار می‌گیرد که پزشکان مهم‌ترین عامل شناخته شده در ساخته یا ایجاد آن هم را تماس‌های مکرر پوست با اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید به خصوص در تابستان می‌دانند.

خسرونیا در ادامه گفت: یکی دیگر از سرطان‌ها که بین مردان شیوع بیشتری دارد، سرطان پروستات می باشد که اشخاص در صورت دیدن خون در ادرار بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنند تا عوامل پیشگیری قبل از درمان صورت گیرد.

سرطان روده، ریه، مثانه و همچنین کبد از انواع دیگر سرطان‌های شایع در کشورمان خواهند بود که از نظر مقدار و اندازه و میزان شیوع، در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

آنچه ضروری می باشد: شناخت در مورد‌ی تمامی شرایط تهدید کننده بروز سرطان در اشخاص می باشد که مهم‌تر از هر نوع تشخیصی، تشخیص نقطه شروع بیماری در اشخاص می‌باشد که می‌توانیم با تصحیح یک برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی و همچنین شرایط محیطی مناسب به کاهش آن بیماری‌ها کمک کنیم.

به گفته از آتوسا خطیبی

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5219504/%D8%B3%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
برترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : سه سرطان شایع در ایران/شرایط محیطی عامل اصلی بروز سرطان می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *