چهارشنبه , فروردین ۶ ۱۳۹۹
خانه / سياسي / زندانیان داعش در ترکیه پیتزا می خورند!

زندانیان داعش در ترکیه پیتزا می خورند!

زندانیان داعش در ترکیه پیتزا می خورند!

9310 11m3686 زندانیان داعش در ترکیه پیتزا می خورند!

شهباز سلیمان ۱۸ ساله که پس از تحویل به داعش اکنون در سوریه می جنگد، اعلام کرده است که ده ها تن از شبه نظامیان این گروه منتظر فرمان برای آغاز حملات خود علیه غرب هستند.

شهباز سلیمان که در مدرسه متوسطه پادشاهی بریتانیا درس خوانده در مصاحبه خود با روزنامه تایمز درباره جزئیات زمان حضورش در زندان های ترکیه که تا پیش از تبادل اسرا با داعش در آن به سر می برد، سخن گفته است.

او برای نخستین بار فاش کرد که شمار دقیق شبه نظامیان داعشی که آنکارا ترکیه آزاد کرد، ۲۰۰ تن در مقابل ۴۹ کارمند کنسولگری ترکیه بود که داعش آن ها را تابستان گذشته از موصل عراق ربود.

سلیمان درباره دوره بازداشتش در ترکیه که حدود یک ماه بود، گفت: با وجود درخواست های بریتانیا برای دریافت اطلاعاتی از مکان حضورش به همراه یک بریتانیایی دیگر، اما این دوره خوب بود.

وی افزود: نیروهای پلیس ترکیه در زندان با ما مهربان بودند، اجازه خوردن پیتزا، بازی دومینو و خواندن سرود داعش را داشتیم و همچنین به من و ده ها تن از یارانم در زندان، اجازه تماس با داعش از راه اینترنت داده شد در حالی که دستگاه های امنیتی ترکیه، در حال زمینه سازی برای تبادل اسرا بودند.

سلیمان اظهار داشت: به من این آزادی داده شد تا میان قرار گرفتن در فهرست تبادل اسرا یا دیپورت شدن به بریتانیا یکی را انتخاب کنم و پس از یک ماه انتظار در زندان های ترکیه، به ما گفته شد که اتوبوس هایی در انتظار ما است، سازمان اطلاعات ترکیه بر عملیات تبادل نظارت داشت؛ به ما گفتند که آزاد هستیم و سپس عملیات تبادل در مناطق مرزی صورت گرفت و به مناطق داعش منتقل شدیم.

تایمز پیشتر اعلام کرده بود که در جمع زندانیان تحویل داده شده به داعش توسط آنکارا همچنین هشام فولکارد ۲۵ساله دیگر شهروند انگلیسی عضو داعش بودند دیده می شود. 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام عارف و سکوت‌ لاریجانی!

به گزارش نامه‌نیوزو روز قدیم محمدرضا عارف منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *