سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ریشه ی مشترک ژنتیک در ۵ اختلال روانی عمده

ریشه ی مشترک ژنتیک در ۵ اختلال روانی عمده

ریشه ی مشترک ژنتیک در ۵ اختلال روانی عمده

به نقل از میگنا طبق پژوهشی که بر روی ۶۰ هزار فرد یا شخص در سراسر دنیا انجام شده نشان داده می باشد که بین ۵ اختلال روانی عمده  اوتیسم،بیش فعالی،اختلال دو قطبی،اختلال افسردگی عمده و همچنین اسکیزوفرنی منشاء مشترک ژنتیکی وجود دارد.

محققان در ۱۹ کشور متنوع و گوناگون و مختلف دست به بررسی کردن ژنوم بیش از ۳۳ هزار فرد یا شخص ، که شامل یکی از آن اختلالات بودند و همچنین ۲۸ هزار فرد یا شخص که به عنوان تیم کنترل بوده اند کشف کرده اند که ۴ ناحیه ی ژنی مشخص در همه ی آن اشخاص با آن اختلالات در ارتباط خواهند بود

به گفته ی دکتر اسمولار سرپرست آن تحقیقات، از دو ژن کشف شده یکی همانا ژن CACNA1C می باشد که قبلا ارتباطش با اختلال دو قطبی و همچنین اسکیزوفرنی کشف شده و همچنین غیره ای ژن CACNB2 می باشد که مرتبط می می شود به جریان کلسیم در سلول های مغز و همچنین کمک به ساخته یا ایجاد ارتباط میان نورون ها.

قطع  شدن عملکرد کانال کلسیم ، می تواند یک راه سریع جهت ابتلای فرد به یکی از آن ۵ اختلال باشد. تا زمانی که آن تغییرات قسمت کوچکی از مولفه های ژنتیکی خواهند بود ، آن کشفیات هم چنان نشان دهنده ی یک بیولوژی مشترک خواهند بود.
به گفته ی پروفسور بروس کاتبرت امید می باشد که با آن کشفیات جدید و تو و تازه،  در نهایت تشخیص و همچنین درمان آن اختلالات را راحت تر کند.
او همچنین خاطر نشان می کند:” ما بالاخره شروع به تاخت و همچنین تاز به سمت نقاطی کردیم که می توانیم آنها را به عنوان مکانسیم های فیزیولوژیک مورد نظرمان هدف قرار دهیم. ما توانسته ایم به جای حدس و همچنین گمان شروع به دانستن بیولوژی کنیم.”

ترجمه : اردوان نیک آئین – میگنا
منبع:
http://www.apa.org/monitor/2013/05/disorders.aspx

http://migna.ir/vdcipyar.t1a3v2bcct.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ریشه ی مشترک ژنتیک در ۵ اختلال روانی عمده

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *