جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / روزانه ۱۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشید

روزانه ۱۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشید

هر روز خدا ۱۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشید

n00029904 b روزانه 10 دقیقه در معرض نور آفتاب باشید

به به گفته ایرنا از انجمن متخصصین مغز و همچنین اعصاب ایران، دکتر بهناز صدیقی اظهار کرد: کمبود ویتامین D در بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی ، پارکینسون و همچنین MS نقش مهمی در بروز و همچنین تشدید آن هم دارد.

او همچنین افزود: ویتامین D در اعتدال سیستم ایمنی و همچنین ضد التهابی در بدن نقش دارد و همچنین بسیاری از بیماری ها در ارتباط با سیستم ایمنی بدن بروز می کنند.

آن عضو هیات علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید کرمان با اشاره به آنکه سطح خونی ویتامین D در کشور پایین می باشد گفت: علت آن هم می باشد که مهم ترین منبع گرفتن ویتامین D نور مستقیم خورشید می است و خواهد بود.به روش نرمال تنها ۵ قسمت و بخش از سطح پوست ما در برابر نور خورشید قرار می گیرد که اکثر بانوان به دلیل آرایش پوست صورت و همچنین بهره بری و استفاده از ضد آفتاب ها، از آن مقدار کم نیز بی بهره می مانند.

صدیقی ادامه داد: اکثر شهروندان و مردم شهر به خصوص در زندگی شهرستان نشینی از مهم ترین منبع ویتامین D محروم هستندو از سوی دیگر منبع ویتامین D موجود در مواد غذایی قسمت و بخش خیلی کمتری از ویتامین D خون را تامین می کند.

او همچنین بابیان آنکه متاسفانه در ایران مصرف لبنیات که منبع ویتامین D خواهند بود، خیلی زیاد کمتر از سطح جهانی می باشد گفت: فرهنگ مصرف ماهی و همچنین روغن ماهی نیز در میان ایرانی ها به درستی نهادینه نشده و همچنین شهروندان و مردم شهر آن منبع قوی ویتامین D را نیز از دست داده اند.

آن متخصص مغز و همچنین اعصاب با اشاره به نتایج تحقیقات گسترده در آن باره گفت: تحقیقات حاکی از آن هم می باشد که کمبود ویتامین D یکی از فاکتورهای محیطی خیلی زیاد مهم در بیماری می باشد که استعداد ژنتیکی ابتلا به بیماری ام اس را دارد.

او همچنین هشدار داد: مادرانی که در دوران بارداری آفتاب ندیده اند و همچنین سطح خونی ویتامین D در آنها پایین بوده می باشد، احتمال آنکه فرزندآنان در بعدی به ام اس مبتلا می شود اکثرا و بیشتر می باشد.

آن متخصص مغز و همچنین اعصاب با تاکید بر آنکه فقر ویتامین D نقش موثری در شروع بیماری و همچنین در افزایش تعداد حملات بیماری دارد اظهار کرد: مبتلایان به MS به صورت رفت و همچنین برگشتی یک سری نشانه ها و علائم در اثر التهاب ماده مغزی پیدا می کنند. به آن معنی که ممکن می باشد در اولین نشانه ها و علائم دچار تاری دید می شود و همچنین چند ماه حالشان خوب بوده و همچنین بعد از چند ماه دوباره علامت غیره ای مثل احساس لمسی در نصف بدنش داشته باشد، مدتی بعد آن علامت برطرف می شود و همچنین احساس سرگیجه و همچنین عدم تعادل و همچنین دوبینی پیدا کند.

صدیقی ادامه داد: مصرف بیش از مقدار و اندازه ویتامین D نیز باعث مسمومیت در اشخاص می می شود بعضی به اشتباه ویتامین D بسیاری را از طریق مکمل های قوی گرفتن می کنند که بدون تجویز پزشک و همچنین مشخص کردن مقدار و اندازه و میزان بهره بری و استفاده از دارو باعث ساخته یا ایجاد مسمومیت و همچنین دردهای استخوانی و همچنین انواع اختلالات در کلیه می می شود.

بر اساس آن به گفته، بیست و همچنین دومین کنگره بیماری های مغز و همچنین اعصاب ایران در روزهای ۲۲ تا ۲۵ اردیبهشت ماه سال شمسی ۹۴ در هتل المپیک تهران برگزار می می شود.

 

کلمات کلیدی: ویتامین D ،ام اس،آفتاب،روغن ماهی،کنگره بیماری های،مغز و همچنین اعصاب ایران

http://migna.ir/vdcdon0x.yt0nz6a22y.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : هر روز خدا ۱۰ دقیقه در معرض نور آفتاب باشید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *