پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / روان درمانی تحلیلی چیست؟

روان درمانی تحلیلی چیست؟

روان درمانی تحلیلی چیست؟

n00035816 b روان درماني تحليلي چيست؟

روان درمانی تحلیلی بر پایه روانکاوی بنا نهاده شده می باشد. رفتارها، احساسات، افکار و همچنین به روش کلی تجربیات ما انسان‌ها از منبعی خارج از آگاهی ما یا آنچه به آن هم توجه نداریم، از بستری که در ‌ان زندگی می کنیم و همچنین همچنین از تعامل با ذهن های دیگرنشأت می‌گیرد. تأثیر روی آن دنیای تجربی توسط شیوه ها و همچنین ارتباطات درمانی که صرفأ ذهنی نباشند و همچنین از نظر عاطفی تأثیر گزار و همچنین عمیق باشند میسر می می شود.‌‌

شخصیت امروز ما متأثر از شخصیت و همچنین خویشتنی می باشد که از زمان کودکی در ارتباط با محیط اطرافمان شکل پیدا کرده می باشد. از زمان کودکی ما راه‌هایی را جهت ایجاد و همچنین نگهداری از ارتباط با پدر و همچنین مادر، خواهر و همچنین برادر، دوستان و همچنین همکلاسی‌ها درونی کرده‌ایم. آن راه و همچنین روش‌ها بر نگرش و همچنین طرز برخورد ما در زمان حال تأثیر بسزایی دارد که از اکثرا و بیشتر آنها به روش کاملاً هشیارانه آگاه نیستیم. با کمک درمانگر ما کم کم متوجه آن تجربیات می‌شویم و همچنین در می‏یابیم که چه اتفاقی جهت ما افتاده می باشد.

ارتباط و رابطه فرد با درمانگرش نقش مهمی در آن نوع درمان ایفا می‌کند. درمانگر محیط خصوصی، امن و همچنین همدلانه‌ای را فراهم می‌کند که در آن هم الگوهای ناخودآگاه دنیای درون اجازه آشکار شدن می‌یابند. migna.ir آن محیط پاسخگو شرایطی را به وجود می‏آورد که الگو‌ها و همچنین فقدان‌های عاطفی دوباره زنده می‌شوند، ولی آن بار در تعامل با درمانگری همدل و همچنین در یک محیط امن، فرد به تجربیات جدیدی از خود و همچنین از غیره ای می‏رسد و همچنین الگوهای تجربی جدید پیدا می‌کند؛ تجربیات و همچنین نگاهی که مناسب یک انسان بزرگسال می باشد نه الگوهای قدیمی و همچنین تکراری که مرتبط با آسیب پذیری، بی‌پناهی، و همچنین توانمندی‌های روانی محدود کودکی ماست .

به آن ترتیب، رواندرمانی تحلیلی می‌تواند بالقوه موجب ساختار سازی‌های جدید در شخصیت و همچنین رشد عاطفی فرد می شود. البته بایستی و حتما به آن نقطه مهم نیز اشاره داشت که برقراری ارتباط و رابطه درمانی با درمانگر و همچنین بررسی کردن دقیق و همچنین همدلانه عناصر هشیار و همچنین ناهشیار شخصیت فرد، نیازمند دقت و همچنین همکاری دو جانبه از سوی فرد و همچنین درمانگر می باشد و همچنین به دلیل همین کار دقیق و همچنین عمیق، آن درمان نسبت به دیگر روش‌های درمانی، طولانی‌تر می باشد .

 

 

http://migna.ir/vdcce4q1.2bqps8laa2.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : روان درمانی تحلیلی چیست؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *