شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / روان‌پریشی چیست؟

روان‌پریشی چیست؟

روان‌پریشی چیست؟

روان‌پریشی (psychosis) اختلالی می باشد که جنبه‌های گوناگون ذهن،‌ مثل انظار و افکار، احساسات و همچنین ادراک را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اسکیزوفرنی،‌ شایع‌ترین اختلال روان‌پریشانه می باشد ولی باید توجه داشت چند شخصیتی نیست. اختلال اسکیزوفرنی، بدون دلیل روشنی رخ می‌دهد ولی ممکن می باشد در خانواده ای شایع‌تر باشد و همچنین گاهی نیز نتیجه اختلال مصرف دارو می باشد. مبتلایان به اختلال اسکیزوفرنی،‌ اغلب نمی‌دانند،‌ مشکلی دارند. آن هم‌ها اغلب بدبین می‌شوند و همچنین فکر می‌کنند که بقیه دنیا مشکل دارند یا دیگران در مقابل آن هم‌ها خواهند بود،‌ در نتیجه داوطلبانه برای کمک پزشکی رفت و آمد و مراجعه نمی‌کنند. بهترین اقدام برای جلب همکاری بیمار از طریق همدلی و همچنین تاکید بر مشکلاتی می باشد که خودش نیز آنها را قبول دارد که شامل آن هم، می‌قدرت به بی‌خوابی یا تغییر اشتها اشاره کرد.

ریشه این بیماری، مثل دیگر اختلالات ذهنی، عدم توازن شیمیایی در مغز می باشد. بنابراین، این اختلال‌ها با داروهایی که به اصلاح به این عدم توازن،‌ کمک می‌کنند، قابل کنترل می باشد.


بیماری روان‌پریشی، نشانه ها و علائم متنوع و گوناگون و مختلف دارد. قطع ارتباط با دوستان، خانواده و همچنین انزوا طلبی، توهم (شنیدن صداها و همچنین دیدن چیزهایی که وجود واقعی ندارد)،‌ توجه نکردن به پوشش و همچنین بهداشت، مشکلات گفتاری، ناتوانی در انجام وظایف تحصیلی یا کاری و همچنین همچنین و علاوه براین، فکرهای عجیب،‌ به ویژه فکر تحت کنترل خارجی قرار داشتن و همچنین همچنین، رفتارهای غیر طبیعی شامل برخی از نشانه ها و علائم و همچنین نشانه‌های این بیماری می باشد.

http://migna.ir/vdchm6nx.23nmqdftt2.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : روان‌پریشی چیست؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *