شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / رفلاکس معده، سرطان نمی‌آورد

رفلاکس معده، سرطان نمی‌آورد

رفلاکس معده، سرطان نمی‌آورد

139301181424335482480593 رفلاکس معده، سرطان نمی‌آوردسیاوش ناصری مقدم، در نشست خبری هفته سلامت گوارش با تشریح مهم‌ترین بیماری‌های گوارشی که امسال براساس نامگذاری انجمن بین‌المللی گوارش “سوزش سر دل” نامگذاری شده می باشد، اظهار داشت: علت رفلاکس به روش دقیق معلوم نیست، ولی باید توجه داشت بیشترین دلایل آن هم را شرایط نامناسب غذایی، رفتارهای فرهنگی و اجتماعی و همچنین اضطراب و همچنین در نهایت سبک زندگی عنوان می‌کنند.

او همچنین ادامه داد: ۱۰ تا ۲۷ قسمت و بخش اشخاص جامعه در طول یک هفته نشانه ها و علائم سوزش سر دل و همچنین یا رفلاکس را تجربه می‌کنند که دلایل آن هم نیز مصرف غذاهای فست فود، نوشابه، تند غذا خوردن، اضطراب، دراز کشیدن بعد از غذا خوردن، پوشیدن لباس‌های تنگ و همچنین در نهایت عوارض بعضی داروها را نیز شامل می‌می شود.

ناصری مقدم تصریح کرد: البته رفلاکس می‌تواند نشانه زخم معده و همچنین بیماری‌های قلبی نیز باشد ولی باید توجه داشت در مجموع رفلاکس بیماری خطرناکی نیست بلکه آزاردهنده می باشد و همچنین به هیچ عنوان باعث ابتلا به سرطان نمی‌می شود. البته بیماری روده تحریک‌پذیر (نفق) نیز یکی از بیماری‌هایی به حساب می‌آید که تقریبا افرادی را که به رفلاکس مبتلا خواهند بود، در گیر می‌کند.

دبیر علمی هفته سلامت گوارش با اشاره به آنکه رفلاکس در نوزادان نیز بعد از ۳ تا ۴ سالگی بهبود می‌یابد، خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه بیماری روده تحریک‌پذیر (نفق) داروی ویژه ای را نمی‌قدرت اشاره کرد ولی باید توجه داشت در بیماری رفلاکس و همچنین همچنین نفخ، بهترین درمان اصلاح سبک زندگی و همچنین عمل به دستورات غذایی اسلام می باشد. بر آن اساس، داروهای رفلاکس نیز بایستی و حتما در درازمدت مصرف می شود و همچنین زنان باردار نیز می‌توانند بدون هیچ مشکلی از آن داروها بهره بری و استفاده کنند. بنابراین، یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها آن می باشد که اشخاص در یک زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای غذا را میل کنند زیرا در آن مدت زمان، فرد سیر می‌می شود.

ناصری مقدم دربارهسرطان روده نیز عنوان کرد: سرطان روده، جزو سرطان‌هایی می باشد که در دنیا کاملا قابل پیشگیری می باشد ولی باید توجه داشت اشخاص بایستی و حتما بعد از سنین ۵۰ سالگی در آن باره غربالگری کنند و همچنین در صورتی که در اشخاص خانواده خود ابتلای به آن سرطان شایع بوده، بایستی و حتما ۱۰ سال شمسی قبل از ۵۰ سالگی نسبت به غربالگری اقدام کنند.

در ادامه آن نشست خبری نیز همایون واحدی، متخصص بیماری‌های گوارشی نیز در مورد درمان رفلاکس معده عنوان کرد : جهت درمان بایستی و حتما فاکتورهای تشدیدکننده آن بیماری را از بین برد. جهت مثال اشخاص چاق وزن خود را کم کنند، از پرخوری بپرهیزند یا اشخاص سیگاری و همچنین قلیونی از مصرف آن مواد دودزا پرهیز کنند.

واحدی با تأکید بر تغییر سبک غذا خوردن اشخاص مبتلا به رفلاکس گفت: آن اشخاص بایستی و حتما فاصله مصرف مایعات با غذا را زیاد کرده و همچنین به روش مثال از یک ساعت قبل از غذا خوردن تا  ۲ ساعت بعد از صرف غذا مایعات ننوشند.

آن متخصص گوارش به بیماران دچار رفلاکس معده توصیه کرد به جای مصرف ۳ وعده غذایی ۶ وعده غذایی کم‌حجم در طول روز مصرف کنند.

به گفته او همچنین فاصله غذا خوردن با خوابیدن حتماً بایستی و حتما بیش از ۳ ساعت باشد و همچنین فردی که می‌خواهد ساعت ۱۱ شب بخوابد بایستی و حتما ساعت ۷ شب شام خود را میل کند.

واحدی همچنین مصرف غذاهای خیلی شیرین یا خیلی ترش را به اشخاص مبتلا به رفلاکس معده توصیه نکرد و همچنین گفت:‌ آن اشخاص از مصرف فست‌فود و همچنین نوشابه نیز بایستی و حتما پرهیز کنند.

در آن راستا رضا انصاری، متخصص بیماری‌های گوارش نیز در باره درمان رفلاکس معده توضیحاتی داد و همچنین گفت: به سمت چپ خوابیدن، در ابتلای بعضی‌ها به رفلاکس معده مؤثر می باشد؛ البته اشخاص بایستی و حتما به روش کامل به سمت چپ خوابیده و همچنین پای راست را روی پای چپ بگذارند.

او همچنین با تأکید بر آنکه رفلاکس معده به سبک زندگی شهروندان و مردم شهر مرتبط می باشد و همچنین در شهرها و روستاها اکثرا و بیشتر دیدن می‌می شود، گفت: در تجربیات ما هیچ‌گاه رفلاکس معده به سرطان منجر نشده و همچنین به عبارتی به صورت مستقیم به مردن و مرگ اشخاص منجر نمی‌می شود.

انصاری با انتقاد از تند غذا خوردن اشخاص، گفت: بلعیدن غذا موجب نفخ شده و همچنین رفلاکس معده نیز درپی دارد.

به گفته او همچنین زمانی زخم اثنی‌عشر به عنوان بیماری شایع معده شناخته می‌شد، ولی باید توجه داشت با کم شدن اثنی‌عشر اکنون رفلاکس معده بیماری شایع معده محسوب می می شود.

انصاری با گفتن آنکه ۳۰ تا ۵۰ قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه‌کنندگان به مهندسین و متخصصین گوارش از سوزش سر دل رنج می‌برند، گفت: رفلاکس معده به درد سینه منجر می‌می شود، ولی باید توجه داشت هر درد سینه‌ای به علت رفلاکس معده نیست و همچنین مبتلایان به درد سینه حتماً بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنند.

به نقل از تسنیم، اول تا هشتم خرداد به عنوان هفته سلامت گوارش نامگذاری شده می باشد و همچنین ایران نیز همگام با سایر کشورهای دنیا اطلاع‌رسانی در مورد «سوزش سر دل» را انجام می‌هد.

http://migna.ir/vdcjmyet.uqevyzsffu.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : رفلاکس معده، سرطان نمی‌آورد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *