یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / رشد قد انسان از چندسالگی متوقف می شود؟

رشد قد انسان از چندسالگی متوقف می شود؟

رشد قد انسان از چندسالگی متوقف می می شود؟

n00029680 b رشد قد انسان از چندسالگی متوقف می شود؟

دکتر محمدرضا وفا در گفت و همچنین گو با شفقنا زندگی، نقش تغذیه در افزایش قد را خیلی زیاد کلیدی و همچنین موثر دانست و همچنین افزود: مسلما رشد فیزیولوژی و همچنین همچنین قد انسان نیازمند داشتن تغذیه خوب و همچنین مفید می باشد. در واقع تاثیر تغذیه بر رشد قد از آن هم دوران جنینی شروع و همچنین تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. بطوریکه نقش آن هم در دوران هایی از زندگی یعنی دو تا چهار سالگی و همچنین همچنین سنین بلوغ یعنی ۹ تا ۱۲ سالگی (جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده) و همچنین ۱۳ تا ۱۵ سالگی (جهت پسران جوان) به آخر خود می رسد. بنابراین کمبود ویتامین ها، املاح، پروتئین و همچنین تغذیه نامناسب می تواند در رشد فیریکی جسم تاثیر منفی داشته باشد.

رشد قد انسان بعد از ۱۹ سالگی متوقف می می شود

او همچنین در ادامه با تاکید بر آنکه رشد قدی انسان بعد از ۱۹ سالگی متوقف می می شود تصریح کرد: از لحاظ علمی انسان از آن هم دوران جنینی شروع به رشد و همچنین افزایش قد می کند و همچنین آن فرایند تا ۱۸ سالگی ادامه می یابد. بنابراین رشد فیزیولوژی از ۱۹ سالگی به بعد بطور کامل متوقف می می شود حتی اعمال رژیم های غذایی خاص و همچنین مصرف دارو هم در افزایش قد کمکی نمی کند. آن در حالی می باشد که بسیاری از اشخاص به تصور افزایش قد، فریب تبلیغات رسانه های متنوع و گوناگون و مختلف را خورده و همچنین به مصرف انواع داروهای غیر مجاز تبلیغاتی روی می آورند.

آسیب پذبری دخترک های جوان و ازدواج نکرده کوتاه قد در جامعه ایران اکثرا و بیشتر از پسران جوان می باشد

آن استاد دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران گفت: در صورتی که چه مضر و همچنین بد تغذیه موجب بحران در فرایند رشد قدی و همچنین جسمی دخترک های جوان و ازدواج نکرده وپسران می می شود. ولی باید توجه داشت آن پیشامد جدید جهت زنان و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده به دلیل مسائل فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی در جامعه خیلی زیاد با اهمیت می باشد، بطور کلی کمبود آهن و همچنین ید در دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین کمبود روی در پسران جوان باعث اختلال رشد قدی آنها می می شود.

۷۵ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر ایران مصرف لبنیات کافی ندارند

رییس سابق انجمن تغذیه ایران، همچنین مصرف لبنیات و همچنین کلسیم را جهت رشد قد و همچنین سلامتی انسان خیلی زیاد ضروری دانست و همچنین اظهار کرد: متاسفانه مصرف لبنیات در ایران به هیچ عنوان کافی نیست و همچنین بر اساس آخرین آمار بدست آمده به ازای هر ایرانی ۱۵۰ گرم لبنیات مصرف می می شود. آن در حالی می باشد که بطور استاندارد هر فرد بایستی و حتما حداقل هر روز خدا دو لیوان شیر (که معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم لبنیات می باشد) مصرف کنند.

بی توجهی به مصرف لبنیات موجب کوتاهی قد اشخاص می می شود

وی اضافه کرد: شیر قسمت و بخش مهمی از سفره غذایی اشخاص را تشکیل می دهد، اولویت مصرف شیر به قسمت و بخش بالای پروتئینی که دارد برمی‌گردد. این پروتئین حیوانی هم کیفیت بالایی دارد و همچنین هم نسبت به پروتئین‌های دیگر ارزان‌تر می باشد و همچنین در صورتی که به مصرف لبنیات توجه جدی داده نشود شهروندان و مردم شهر به ویژه جوانان و نوجوانان جامعه ما به مضر و همچنین بد تغذیه جدی و همچنین همچنین کوتاهی قد دچار می‌شوند. بر اساس تحقیقات بدست آمده بالغ بر ۷۵ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر ایران، کمتر از مقدار نیازشان کلسیم دریافت می‌کنند.

مقدار و اندازه و میزان مصرف شیر در سنین متنوع و گوناگون و مختلف

دکتر وفا در مورد میزان مصرف مورد نیاز شیر در سنین متنوع و گوناگون و مختلف نیز اظهار کرد: از دو تا چهار سالگی مصرف یک و همچنین نیم لیوان شیر، از چهار تا ۱۰ سالگی دو لیوان، از ۱۰ تا ۱۹ سالگی سه لیوان و همچنین از ۱۹ به بالا نیز دو لیوان شیر کم چربی توصیه می‌می شود.

تغییر الگوی غذایی ایرانیان تحت تاثیر تحولات مدرنیته

آن متخصص تغذیه و همچنین رژیم درمانی، با گفتن آنکه با گذار فرهنگی، اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی الگوی غذایی در ایران و همچنین جوامع دیگر تغییر یافته می باشد افزود: در دهه‌های اخیر با تغییر شیوه زندگی شهروندان و مردم شهر، جامعه ایران در ‌گذار تغذیه‌ای قرار گرفته و همچنین نوع معظلات و مسائل و مشکلات تغذیه‌ای آن هم نیز تغییر کرده می باشد. بطوریکه ۴۰ سال شمسی قبل شهروندان و مردم شهر منطقه ها و مناطق گسترده‌ای از ایران مانند دیگر کشورهای جهان‌سوم، از سوءتغذیه پروتئینی و همچنین انرژی رنج می‌بردند و همچنین اکثر بیماری ها از کمبود گرفتن ویتامین ها و همچنین ریز مغذی ها ساخته یا ایجاد می شد و همچنین شهروندان و مردم شهر دچار بیماری های عفونی و همچنین مضر و همچنین بد تغذیه بودند. ولی باید توجه داشت امروزه دیگر با سوءتغذیه پروتئینی و همچنین انرژی مواجه نیستیم و همچنین اکثرا و بیشتر بیماری و همچنین اختلال رشد در اثر اضافه گرفتن مواد غذایی بوجود می آید.

چاق شدن و همچنین اضافه وزن مادر تمام بیماری های غیرواگیر و همچنین اختلال رشدی در اشخاص

او همچنین در ادامه یادآورشد: بنابراین امروزه الگوی سوءتغذیه در کشور ما به ‌سمت پرخوری و همچنین افزایش گرفتن کالری تغییر کرده و همچنین افزایش گرفتن کالری در طول روز هم پس نتیجه آن می شود که‌ای جز ابتلاء به چاق شدن و همچنین اضافه وزن جهت شهروندان و مردم شهر نداشته می باشد. بطوریکه در سال شمسی‌های اخیر، افزایش تعداد مبتلایان به اضافه‌وزن و همچنین چاق شدن (به‌عنوان مادر بیماری‌ها)، مقدار و اندازه و میزان ابتلا به بیماری‌های غیرواگیری مانند دیابت، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های کلیوی، سکته‌ها و همچنین سرطان‌ها را هم بالا برده و همچنین رشد فیزیولوژی اشخاص را دچار نوعی اختلال کرده می باشد.

داشتن رشد طبیعی قد نیازمند پیروی از الگوی غذایی سالم می باشد

دکتر وفا در پایان خاطر نشان کرد: در صورتی که شیوه زندگی فردی به‌گونه‌ای باشد که غذاهای سالم کمتر مصرف کند و همچنین اکثرا و بیشتر به خوردن فست‌فودها، غذاهای کنسروی و همچنین غیره تمایل داشته باشد، خود را در معرض ابتلا به انواع بیماری های غیرواگیر و همچنین اختلال در رشد طبیعی جسم قرار داده می باشد. بنابراین داشتن الگوهای غذایی سالم و همچنین با مصرف متعادل چهار تیم خوراکی‌ اصلی در روز، می‌توانیم رشد طبیعی و همچنین بدن سالمی داشته باشیم. همچنین و علاوه بر آن، بایستی و حتما خودمان را به مصرف متعادل و همچنین به مقدار و اندازه مستلزم و نیاز شیر و همچنین لبنیات کم‌چرب، نان و همچنین غلات سبوس‌دار و همچنین تهیه شده با آرد کامل، سبزی‌ها و همچنین صیفی‌جات جدید و تو و تازه و همچنین سالم و همچنین گوشت‌های کم‌چرب عادت دهیم.

کلمات کلیدی: قد بلند،رشد قد انسان،محمدرضا وفا

http://migna.ir/vdce7p8w.jh8ovi9bbj.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : رشد قد انسان از چندسالگی متوقف می می شود؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *