جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / دو اختلال شایع در کودکان

دو اختلال شایع در کودکان

دو اختلال شایع در کودکان

ساسان ساکت در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آمار مراجعان درمانگاه مغز و همچنین  اعصاب کودکان در یک ماه اخیر، اظهار داشت: اکثر مراجعان دو تیمی خواهند بود که یا با شکایت ابتدایی و اولیه سردرد یا تشنج رفت و آمد و مراجعه می‌کنند.

او همچنین افزود: تشنج به عنوان بیماری مطرح نمی‌می شود بلکه ممکن می باشد علامت و همچنین یا نشانه‌ای از بیماری باره‌ای باشد یعنی هنگام و زمانی که کودکی همراه والدین خود به درمانگاه فوق تخصصی مغز و همچنین اعصاب اطفال رفت و آمد و مراجعه می‌کند بایستی و حتما سایر جوانبی را که ممکن می باشد موجب چنین مشکلی شده باشد بررسی کردن کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شهید بهشتی گفت: آن کودکان معمولاً مستلزم و نیاز به بستری دارند زیرا بایستی و حتما سایر علایم که ساخته یا ایجاد تشنج کرده می باشد را نیز بررسی کردن کنیم اغلب بعد از بستری کردن از کودک آزمایش ساده خونی گرفته می‌می شود تا بعضی علل شایع مانند کاهش قند، منیزیم و همچنین کلسیم خون و همچنین افزایش یا کاهش یکی از نمک‌های مهم بدن یعنی سدیم که موجب ساخته یا ایجاد تشنج می‌می شود بررسی کردن می شود.

او همچنین ادامه داد: همچنین ممکن می باشد کودک همچنین و علاوه بر آن معظلات و مسائل و مشکلات دچار کمبود کلسیم و همچنین منیزیم نیز باشد که معمولاً آن کودکان مبتلا به بیماری‌های باره‌ای غدد نیز خواهند بود و همچنین در صورتی که با تأخیر رفت و آمد و مراجعه کنند مشکلاتی را همراه خواهند داشت.

آن فوق تخصص مغز و همچنین اعصاب کودکان تصریح کرد: ممکن می باشد آن کودکان با علایم تشنج رفت و آمد و مراجعه کرده ولی در بررسی کردن همچنین و علاوه بر کمبود کلسیم که موجب تشنج مقاوم به درمان می‌می شود کمبود منیزیم نیز داشته باشند که در چنین مواقعی بایستی و حتما از پزشکان فوق تخصص غدد اطفال و همچنین کلیه نیز کمک بگیریم زیرا بعضی بیماری‌های غدد و همچنین کلیوی می‌توانند با کمبود کلسیم و همچنین منیزیم همراه باشند.

ساکت گفت: در صورتی که به موقع متوجه  آن اختلال شویم تشنج از کودک منفک و همچنین تشخیص اختلالات الکترولیت داده می‌می شود و همچنین آن در نهایت موجب عدم مصرف داروهای ضدتشنج در درازمدت خواهد شد.

او همچنین افزود: ممکن می باشد کودکی حملات متعددی که کاهش قند، منیزیم و همچنین کلسیم می باشد داشته باشد ولی باید توجه داشت با درمان‌های موقتی مانند آب قند یا سرم درمان می شود. بهتر می باشد والدین در مواردی که کودک سردرد یا تشنج دارند حتماً به یکی از درمانگاه‌های فوق تخصصی مغز و همچنین اعصاب کودکان رفت و آمد و مراجعه کنند.

http://migna.ir/vdcaeene.49n6615kk4.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : دو اختلال شایع در کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *