دوشنبه , آبان ۲۰ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / در همایش اعتیاد و جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب است

در همایش اعتیاد و جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب است

در همایش اعتیاد و همچنین جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب می باشد

به نقل از میگنا ؛ در آن همایش دکتر حسن احدی روان شناس، با اشاره به آنکه چرا معتادان، اعتیاد خود را ترک نمی کنند افزود: تا اوایل قرن بیستم معتاد افرادی بودند که مواد مصرف می کردند و همچنین قادر به ترک آن هم نبودند و همچنین بطور کلی مصرفشان رو به افزایش باشد. ولی باید توجه داشت امروزه می نامند موادی از بیرون وارد بدن می می شود مانند هروئین، شیشه و همچنین …. که نورونهای مغزی را از بین می برد و همچنین ما دچار ضایعات مغزی می شویم. مواد نیستند که رفتار اعتیادی ساخته یا ایجاد می کنند بلکه هسته اعتیاد پاداش می باشد و همچنین پاداش چیزی می باشد که به ما سرخوشی می دهد و همچنین حالت منفی ما را از بین می برد. ولی باید توجه داشت با پایان پیدا کردن و یافتن پاداش، معتادان مواد را کنار نمی گذارند زیرا و به درستی که اظطراب شان با از بین بردن مواد کم می می شود و همچنین از بین می رود. هنگام و زمانی که حالشان بد می باشد تنها و فقط مواد خوبشان می کند.

او همچنین گفته استاعتیاد در مراحل پیشرفته نشانه های زیر را کاهش می دهد: اضطراب، احساس کسالت، خشم، معظلات و مسائل و مشکلات جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین جسمی، معظلات و مسائل و مشکلات بین فردی و همچنین ….. معتاد آن عوارض منفی را احساس نمی کند بخاطر مکانیسم های دفاعی اش و همچنین روانشناسان معتقدند با حل کردن مکانیسم های دفاعی معتادان، مسائلشان را حل می کنند. بعد از مدتی مصرف، عوارض مواد بروز می کند و همچنین معتاد عوارض را به چیزهای دیگر نسبت می دهد مثلا می گوید موادش خوب نبود و همچنین …. اصولا عامل منفی را نادیده گرفتن می کند.

421234287 144946 در همایش اعتیاد و جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب است

دکتر احدی افزود: روانشاسان می نامند خود اثربخشی خیلی زیاد مهم می باشد، می دانند اشتباه کرده اند ولی باید توجه داشت پی بردند که نمی توانند مواد را کنار بگذارند پس عزت نفس پایینی دارند. پس در صورتی که روی عزت نفس و همچنین خوداثربخشی آنها کار کنیم اعتیاد را کنار می گذارند بنابراین نباید معتادان را از جامعه دور کنیم.
آن روان شناس گفت: ارتباط و رابطه والد و همچنین فرزند در اعتیاد مهم می باشد. تبیین اعتیاد تنها و فقط از یک دیدگاه اشتباه می باشد. آنچه که در شکل گیری اعتیاد نقش دارد همچنین و علاوه بر عوامل زیستی، عوامل فردی که مهمترینشان خلق و همچنین خوی ماجراجوی فرد و همچنین گرایش به افسردگی می باشد، عوامل خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی و همچنین حتی بین المللی در اعتیاد نقش دارند. پس مشکل اعتیاد مرتبط به کل جامعه می باشد و همچنین تنها و فقط روانشاسان یا ارگان ویژه ای مسئول ترک اعتیاد نیستند.

به نظر دکتر احدی مسائلی که در اعتیاد موثرند عبارتند از:
۱) شدیداً وابسته به محیط خواهند بود
۲)تاثیرپذیری بالایی دارند
۳) اقتدار و قدرت مقابله و همچنین دافعه با انتظارات و همچنین توقعات دیگران را ندارند.

به نظر آن روانشناس اعتیاد یعنی آسیب دیدگی فرد و همچنین خودش هم بایستی و حتما در رفع آن هم کمک کند، پس اعتیاد بیماری نیست، آسیب می باشد.

Untitled 1 در همایش اعتیاد و جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب است

در ادامه آن همایش دکتر باقری ضمن اشاره به هویت گفتند: هویت مجموعه همه چیزهایی می باشد که من را از دیگران متمایز می کند. اصلی ترین قسمت و بخش هویت هر انسانی باورهای او خواهند بود. باور علی رغم شناخت که سرد می باشد، باور داغ می باشد و همچنین چیزی که باعث داغی آن هم می می شود، هیجانات می باشد. زمانی که بین هیجانات و همچنین عقل ما شکاف بیفتد، انشقاق پیدا می کنیم. باورهای عمیق محصول تجربیات فردند.

او همچنین گفت: باورها مرجع درونی خواهند بود جهت هدایت اشخاص. معتادان گرایش به اعتیاد دارند زیرا و به درستی که در طول زندگیشان مجال تجربه نداشته اند و همچنین فاقد مرجع درونی جهت هدایتشان خواهند بود. باور به ارزشمند بودن و همچنین محترم بودن مساوی می باشد با عزت نفس: عزت نفس حاصل ارزیابی انتخابهای فرد و همچنین واکنش بیرون و همچنین توانمندیهای اوست. یعنی رفتار من و همچنین واکنش و همچنین انتظارات شهروندان و مردم شهر، زمانی که هزار بار تلاش می کنم ولی رضایت والدینم را جلب نمی کنم، و همچنین زمانی که می خواهم نقش ایفا کنم و همچنین به من اجازه داده نمی می شود و همچنین کنارم می زنند.
باور به توانمند بودن: حاصل ارزیابی انتظارات محیط از قدرت اجرایی فرد می باشد. در خانواده ها و همچنین مدارس کمالگرا که از کودکی فرد هیچ چیز باقی نمی گذارند.
باور به معنا: یعنی هر جا حس می کنیم مهم هستیم و همچنین در صورتی که نباشیم نقص پیدا می کند؛ یعنی معنا داریم. جهت مبارزه با اعتیاد پیش از درمان بایستی و حتما پیشگیری کنیم.
در ادامه دکتر باقری به دلایلی که منجر به اعتیاد می می شود اشاره کرد شامل: تمایل جهت داشتن استقلال عاطفی و همچنین آزادی، اعتماد بنفس افراطی، اهمیت قضاوت شهروندان و مردم شهر، کسب تجربه ای جدید، شناخته شدن و شهرت طلبی و همچنین جویای نام شدن، باورهای مذهبی ضعیف ، در افرادیکه هویت با تاخیر دارند، تاثیر پذیری و همچنین آنکه دیگران مسیر حرکت مرا مشخص می کنند. تنهایی، نقص در کنترل هیجانات، جذابیت نداشتن، خوشحال نبودن، احساس حسرت، ابراز وجود افراطی، عدم آگاهی، در دسترس بودن مواد، ناتوانی در نه گفتن، اضطراب، ناامیدی و همچنین یاس و همچنین بی پروایی.

سپس در ادامه آن همایش دکتر پرویز افشار نیز با گفتن آنکه آسیب های اعتیاد چیست؟ گفت: نقش و همچنین تاثیر دوستان و همچنین همچنین مسائل و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی نیز در بروز اعتیاد نقش دارند.
او همچنین افزود: عوامل موثر غیره ای که در اعتیاد نقش دارند عبارتند از: عدم آگاهی والدین، طلاق والدین، زن سالاری خانواده، عدم ثبات خانوادگی و همچنین اختلافات خانوادگی، کنترل، تنبیه، بی توجهی، احساس ناامنی، مشکل ارتباط با پدر و همچنین مادر و همچنین ….
او همچنین خاطرنشان کرد: مواد اعتیاد آور و مخدر غیر از به چالش کشیدن خانواده در بهداشت جهانی هم نقش دارد و همچنین بیماریهایی مثل ایدز شیوع پیدا می کند. سن اعتیاد پایین آمده و همچنین اعتیاد به مواد جدید، طی ۲ الی ۴ سال شمسی فرد را به زمین می نشاند و همچنین تغییر پیدا کردن به بار سنگینی با کل عوارض بر جامعه می می شود.
دکتر افشار عوامل گرایش به اعتیاد را تفریح بیش از حد، لذت بیش از حد، کنجکاوی، دنبال راندمان بالای کاری (مثلا راننده ای که در روز بایستی و حتما ۶ ساعت رانندگی کند، می خواهد ۱۲ ساعت رانندگی کند) و همچنین دنبال حد اعلی بودن در فعالیتهای جنسی و زناشویی و جنسی، دانست.

421209025 57024 در همایش اعتیاد و جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب است

او همچنین گفت: مهمترین کار، پیشگیری از تجربه مصرف مواد جهت بار اول می باشد زیرا و به درستی که هیچ ولعی بالاتر از اولین مصرف نیست و همچنین یک فرد به دنبال آن هم ولع ابتدایی و اولیه، مصرف را ادامه می دهد و همچنین منجر به معتاد شدن او همچنین می می شود. عادلانه ترین توزیع، قوه فکر کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه می باشد و همچنین سالم ترین آن هم در سر جوانان می باشد. جوانها مهمترین سرمایه کشور خواهند بود و همچنین بجای بهره بری و استفاده از سرمایه آنان، بزرگترین خطر (اعتیاد) در کمین آنها می باشد و همچنین ما در حال از دست دادن آنها هستیم و همچنین بایستی و حتما در آن راستا سیاستهای فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و همچنین سیاسی درستی اعمال می شود.

نقل از از مرجان رابعی – میگنـــا

http://migna.ir/vdcex78x.jh8pxi9bbj.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : در همایش اعتیاد و همچنین جوانان: اعتیاد بیماری نیست، آسیب می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *