یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / در مغز نوجوانانی که رفتارهای پرخطر دارند، چه می‌گذرد؟!

در مغز نوجوانانی که رفتارهای پرخطر دارند، چه می‌گذرد؟!

در مغز نوجوانانی که رفتارهای پرخطر دارند، چه می‌گذرد؟!

میگنا: والدین نگران دائما آرزو دارند بتوانند به ذهن جوانان و نوجوانان سرکش خود وارد شوند و همچنین اکنون دانشمندان، اسکن‌های مغزی تهیه نموده اند که دقیقا رویدادهای درون مغز جوانان و نوجوانان را در زمان طغیانگری آن هم‌ها نشان می‌دهد.

نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان می‌دهد که چگونه طغیان‌ها در اثر مستلزم و نیاز فرد جوون جهت اثبات فردیتش و همچنین همچنین تمایل به مستقل شدن از خانواده ساخته یا ایجاد می‌می شود.

محققان با بهره بری و استفاده از اسکن ام‌آرآی به بررسی کردن فعالیت مغزی ۲۲ نوجوان ۱۶ تا ۱۸ ساله پرداخته و همچنین طی آن هم، تصاویری را از مغز آن اشخاص در زمان دیدن فیلم دیدنی و جذاب‌هایی از والدین یا همسالان‌شان ثبت کردند.

آن هم‌ها دریافتند، با فعالتر شدن یک قسمت و بخش مرکزی از مغز جوانان و نوجوانان در زمان دیدن همسالان ناشناس در مقایسه با والدین، رفتار پرخطرتر در جوانان و نوجوانان محتمل‌تر می‌می شود.

آن محققان دیدن کردند نوجوانانی که رفتارهای پرخطر بیشتری مانند مصرف موادمخدر یا رانندگی بی‌پروا داشتند، اکثرا و بیشتر به دیدن فیلم دیدنی و جذاب‌هایی از همسالانشان واکنش نشان می‌دادند تا فیلم دیدنی و جذاب والدینشان. در واقعیت و حقیقت، تصاویر ام‌آرآی به دیدن کردن و نمایش شدت فعالیت در قسمت و بخش پیش‌گُو همچنینِه یا پرکُنئوس مغز در لوب آهیانه‌ بالای مغز پرداخت که در جوانان و نوجوانان سرکش‌تر، اکثرا و بیشتر به تصاویر همسالان در مقایسه با والدین آن هم‌ها واکنش نشان می‌داد. پیش‌گُو همچنینِه به کنترل آگاهی در مورد تفکرات و همچنین رفتارهای دیگران می‌پردازد. اگرچه پژوهش‌ها نشان داده‌اند که جوانان و نوجوانان با نزدیک شدن به دوره بزرگسالی، اکثرا و بیشتر تمایل دارند با همسالان خود وقت بگذرانند تا والدینشان و همچنین محققان هشدار داده‌اند که والدین نباید اجازه دهند آن جدایی‌طلبی بطور کامل انجام می شود.

آن تحقیقات به دنبال پژوهش سال شمسی قبل دانشگاه دوک انجام شد که به بررسی کردن تفاوت مغز جوانان و نوجوانان با بزرگسالان و همچنین تاثیر آن تفاوت در طغیانگری آن هم‌ها پرداخته بود.
آن پژوهش نشان داد که در زمان نوجوانی، سیستم لیمبیک به شیوه متفاوتی از بزرگسالان با سایر قسمت و بخش‌های مغز متصل بوده و همچنین ارتباط برقرار می‌کند. آن امر باعث آسیب‌پذیر شدن جوانان و نوجوانان در برابر رفتارهای پرخطر می‌می شود.

http://migna.ir/vdcdso0s.yt0zo6a22y.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : در مغز نوجوانانی که رفتارهای پرخطر دارند، چه می‌گذرد؟!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *