چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / درآمدزایی بیش از یک میلیارد دلار از فاز ۱۲ پارس جنوبی

درآمدزایی بیش از یک میلیارد دلار از فاز ۱۲ پارس جنوبی

درآمدزایی بیش از یک میلیارد دلار از فاز ۱۲ پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت پتروپارس گفت: در سال شمسی قبل با وجود تحریم‌ها، توانستیم با تلاش مضاعف و همچنین عشق و همچنین امید بر تمام مشکلات فایق بیاییم و همچنین با راه‌اندازی ۶ واحد شیرین‌سازی، آمادگی داریم تا پالایشگاه عظیم فاز ۱۲ پارس جنوبی را با تجهیزات پیشرفته و همچنین به صورت تولید مستمر برسانیم.

3062323 610 درآمدزایی بیش از یک میلیارد دلار از فاز 12 پارس جنوبی
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ محمدجواد شمس اظهار داشت: از ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ تولید اولیه با ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز شیرین در روز بررسی کننده و پروهشگر شد و همچنین در طول یک سال شمسی قبل، با سرلوحه قرار دادن سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین با عزم ملی و همچنین مدیریت جهادی تمام دلسوزان صنعت نفت توانستیم به صورت شبانه روزی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین فعالیت کنیم که نتیجه این اقدامات راه‌اندازی و همچنین در مدار قرار گرفتن ردیف‌های دوم تا پنجم شیرین‌سازی پالایشگاه بود و همچنین ششمین و همچنین آخرین ردیف نیز راه اندازی شده و همچنین تا پایان هفته در مدار تولید قرار ‌می‌گیرد.

راه اندازی ۶ واحد در طول یک سال شمسی چیزی شبیه معجزه می باشد

وی با اشاره به اینکه مهندسین و متخصصین و همچنین مهندسان صنعت نفت می‌دانند که در شرایط فعلی کشور، راه اندازی ۶ واحد در طول یک سال شمسی، چیزی فراتر از معجزه می باشد که جز با نظر راسخ و همچنین باور به «توانستن» بررسی کننده و پروهشگر نمی‌شد، اظهار داشت: این اقدام جهادی در زمان کوتاه، نیازمند یک مدیریت فنی و همچنین بهینه می باشد که در یک سال شمسی اخیر با تدبیر وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران با موفقیت بررسی کننده و پروهشگر شد.

مدیرعامل شرکت پتروپارس با اشاره به اینکه با وجود تنگناهای مالی، شرکت نفت نیز تا حد ممکن حمایت کرد تا عملیات اجرا استمرا داشته باشد، خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید پالایشگاه گازی مثل یک کارخانه کوچک نیست که شش ماهه راه اندازی می شود. در طول یک سال شمسی اخیر مدیریت کلان وزارت نفت مجدانه پیگیر کار بود تا ۶ واحد پالایشگاه راه اندازی شد و همچنین همچنین و علاوه بر آن هم، یک ردیف بازیابی گوگرد نیز به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه در بهمن ماه سال شمسی قبل ردیف دوم بازیابی گوگرد نیز به بهره برداری رسید اظهار داشت: بر این اساس فاز ۱۲ پارس جنوبی توانسته می باشد کمتر از یک سال شمسی، دو ردیف بازیابی گوگرد و همچنین ۶ ردیف شیرین سازی گاز را که دارای واحد تحت لیسانس نیز می‌باشد، راه اندازی و همچنین به بهره برداری برساند که موفقیت بسیار بزرگی می باشد.

نصب و همچنین راه اندازی دو سکوی دریایی در سال شمسی ۹۳ کار بزرگی می باشد

 شمس با تاکید بر اینکه در قسمت و بخش دریا نیز اتفاقات بزرگی افتاده می باشد که برای صنعت نفت و همچنین دانش مهندسی کشور یک افتخار محسوب می می شود، تصریح کرد: در شرایطی که نصب و همچنین راه‌اندازی یک سکو در سال شمسی کار بزرگی می باشد، امسال شاهد انتقال، نصب و همچنین راه اندازی دو سکوی B و همچنین C فاز ۱۲ پارس جنوبی بودیم که این کار جز با عزم و همچنین مدیریت بهینه مدیران ارشد صنعت نفت امکان پذیر نبود.

وی افزود: در قسمت و بخش حفاری نیز برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین اقدامات منظمی انجام شد تا با وجود اعمال تحریم‌ها و همچنین ترک شرکت‌های بین‌المللی، با تزریق مالی و همچنین حمایت شرکت‌های ایرانی برای خرید تجهیزات و همچنین اقلام، کارها بدون وقفه ادامه پیدا کند.

مدیرعامل تیم پتروپارس خاطرنشان کرد: هم اکنون در پروژه فاز ۱۲ تعداد ۲۹ حلقه چاه به تولید رسیده و همچنین هر روز خدا حدود ۲ میلیارد فوت مکعب گاز از طریق سه سکوی دریایی و همچنین خطوط لوله دریائی مربوطه به تاسیسات خشکی ارسال می می شود و همچنین نگرانی مسئولان برای کمبود گاز و همچنین کاهش فشار را برطرف کرده می باشد.

تحریم ها موجب رشد پیمانکاران داخلی شد

شمس تاکید کرد: هرچند تحریم‌های ظالمانه از سرعت پیشرفت پروژه کاست و همچنین ما را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرد، ولی باید توجه داشت خیر و همچنین برکات بسیاری داشت که یکی از آنها ارتقای قدرت داخلی و همچنین تقویت پیمانکاران کشور بود.

وی با بیان اینکه در ابتدای عقد قرارداد فاز ۱۲، قسمت و بخش مشارکت سهم ایرانی (Iranian Content) در اجرای پروژه حدود ۵۱ قسمت و بخش پیش بینی شده بود، اظهار داشت: شرایط در اثر تحریم‌ها به گونه ای رقم خورد که مهندسین و متخصصین و همچنین مهندسان کشور با تمام قدرت پای کار آمدند و همچنین با روحیه جهادی و همچنین انقلابی نگذاشتند که پروژه بر زمین بماند.

مدیرعامل شرکت پتروپارس افزود: در نتیجه همین روحیه، مشارکت ایرانی در قسمت و بخش تاسیسات فراساحل به صورت کامل (۱۰۰ قسمت و بخش) توسط شرکت های پیمانکار ایرانی انجام و همچنین در قسمت و بخش خشکی نیز حدود ۷۵ قسمت و بخش کار به پیمانکاران ایرانی سپرده شد.

فاز ۱۲ پارس جنوبی ایرانی ترین پروژه صنعت نفت کشور می باشد

وی افزود: نیروهای متخصص و همچنین کارآمد ما در حفاری پتروپارس با حمایت از سوی شرکت ملی نفت و همچنین شرکت نفت و همچنین گاز پارس توانستند برای اولین بار در کشور، تجهیزات تکمیل چاه را در کارخانه KCT تولید کرده و همچنین گلوگاه توقف پروژه‌های گازی را بر طرف نمایند. برای همین می باشد که فاز ۱۲ پارس جنوبی توانسته بود به بهره‌برداری برسد و همچنین کمبود گاز کشور را جبران نماید. بنابراین شاید بتوان فاز ۱۲ پارس جنوبی را ایرانی ترین پروژه صنعت نفت کشور نامید.

این مدیر ارشد نفتی در خصوص درس آموخته های فاز ۱۲ پارس جنوبی، گفت: قبلا در پروژه‌های فازهای قبلی پارس جنوبی، تمام یا حداقل بخشی از کار توسط شرکت‌های نفتی خارجی مانند توتال، انی یا استات اویل انجام می‌شد، در حالی که پتروپارس توانسته بود برای اولین بار این ابرپروژه را از مراحل ابتدایی مطالعات پایه و همچنین مرحله برگزاری مناقصات متعدد و همچنین پیچیده و همچنین سپس ساخت و همچنین نصب و همچنین نهایتا راه اندازی با موفقیت به اجرا در آورد. همچنین برای اولین بار در پروژه‌های پارس جنوبی، پتروپارس موفق به مدیریت عملیات و همچنین راهبری فعالیت‌های پیچیده حفاری در دریا بدون مشارکت شرکت‌های نفتی خارجی شد.

 

فاز ۱۲ تا کنون بیش از یک میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون دلار دخل و درآمد برای کشور داشته می باشد

شمس با بیان اینکه فاز ۱۲ پارس جنوبی به تنهایی تقریبا ۴ قسمت و بخش از کل گاز میدان پارس جنوبی و همچنین کمی کمتر از یک قسمت و بخش از کل گاز جهان را در خود جای داده می باشد، تصریح کرد: این پروژه در ابعاد نیروی انسانی، سرمایه گذاری، میزان سودآوری برای کشور و همچنین … بزرگترین پروژه تاریخ صنعت کشور می باشد.

وی با تاکید بر اینکه ارزش محصولات تولید شده فاز۱۲ ماهانه بیش از ۳۲۷ میلیون دلار می باشد، خاطرنشان کرد: میزان کل تولید گاز شیرین این فاز حدود ۶ میلیون تن و همچنین میزان میعانات گازی تولیدی نیز بیش از ۸ میلیون و همچنین ۸۰۰ بشکه می باشد که دخل و درآمد حاصله از این محصولات تاکنون بیش از یک میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون دلار برای کشور بوده می باشد.

وی افزود: تا کنون بیش از ۱۴۳ میلیون فرد یا شخص ساعت در این ابرپروژه ملی کار شده می باشد که به عبارت دیگر می توانیم بگوییم، هر ایرانی بیش از ۲ ساعت در این پروژه کار کرده می باشد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5162327/%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B2-12-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C
تازه ترین و جدیدترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : درآمدزایی بیش از یک میلیارد دلار از فاز ۱۲ پارس جنوبی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *