چهارشنبه , تیر ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / دختران بیش‌فعال بیشتر چاق می شوند

دختران بیش‌فعال بیشتر چاق می شوند

دخترک های جوان و ازدواج نکرده بیش‌فعال اکثرا و بیشتر چاق می شوند

محققان کلینیک مایو ایالت مینه سوتا در مطالعه بر روی ۱۰۰۰ فرد یا شخص دریافتند دخترک های جوان و ازدواج نکرده مبتلا به اختلال بیش فعالی دو برابر اکثرا و بیشتر از دخترک های جوان و ازدواج نکرده هم‌سن و همچنین سال شمسی خود فاقد آن بیماری، در معرض چاق شدن در دوران کودکی یا اوایل بزرگسالی قرار دارند.

به گفته محققان، آن چاق شدن ارتباطی با داروهای مورد مصرف آنها نظیر ریتالین و همچنین آدرال ندارد. دکتر سیما کومار، بررسی کننده و پروهشگر آن پژوهش، در آن باره می گوید: «مجموعه مکانیسم هایی زیربنای بروز چاق شدن و همچنین اختلال بیش فعالی خواهند بود.»

به گفته کومار، ناهنجاری های موجود در مغز که منجر به بروز اختلال بیش فعالی می می شود موجب اختلال در خورد و همچنین خوراک هم می می شود.
او همچنین توضیح می دهد: «دخترک های جوان و ازدواج نکرده مبتلا به اختلال بیش فعالی قادر به کنترل خوردنشان نیستند و همچنین ممکن می باشد بیش از مقدار و اندازه بخورند. از اینرو اکثرا و بیشتر در معرض چاق شدن قرار دارند

همچنین آن محققان عنوان می کنند معظلات و مسائل و مشکلات خواب دست به دست اختلال بیش فعالی ممکن می باشد در اضافه وزن نقش داشته باشند.
کومار همچنین عنوان می کند که آن ارتباط بین چاق شدن و همچنین اختلال بیش فعالی بین مردان یافت نشد چراکه پسران جوان شامل چنین شرایطی غالبا شامل اختلال در خوردن نیستند. پسران جوان بیش فعال اکثرا و بیشتر از حد فعال بوده و همچنین کالری بیشتری می سوزانند.

http://migna.ir/vdcb00bf.rhbs5piuur.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : دخترک های جوان و ازدواج نکرده بیش‌فعال اکثرا و بیشتر چاق می شوند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *