یکشنبه , خرداد ۱۸ ۱۳۹۹
خانه / بين الملل / داعش، زنان تحصیلکرده را اعدام می‌کند

داعش، زنان تحصیلکرده را اعدام می‌کند

داعش، زنان تحصیلکرده را اعدام می‌کند

9311 12m142 داعش، زنان تحصیلکرده را اعدام می‌کند

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر، نوشت: دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرده است که داعش در مناطق تحت تصرف خود وحشیانه حکومت می‌کند.

مناطقی که بخش‌هایی از سوریه و عراق را در برمی‌گیرد. دفتر حقوق بشر سازمان ملل در این ارتباط با انتشار تصاویری از دو مرد که توسط داعش در یکی از مناطق تحت تصرفش در عراق به صلیب کشیده شده بودند و همچنین سنگسار شدن یک زن به اتهام زنا، تاکید کرد که گزارش‌های متعددی بدست می‌رسد که از اعدام بسیاری از زنان در مناطق تحت تصرف داعش از جمله شهر «موصل» حکایت دارد.

بنابر اظهارات «راوینا شامداسانی»، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل این اعدام‌ها زنانی را در برمی‌گیرد که تحصیلکرده و شاغل هستند و به خصوص زنانی که سال گذشته نامزد انتخابات پارلمانی عراق شده‌اند، در معرض خطر بیشتری هستند،‌ به گونه‌ای که گزارش‌ها نشان می‌دهد، در دو هفته اول سال‌جاری میلادی ۳ وکیل زن توسط داعش در شهر موصل اعدام شدند.

سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد: «این تنها اقلیت‌ها نیستند که در معرض مجازات‌های وحشیانه داعش قرار دارند، بلکه هرکس قوانین و مقررات داعش که برداشت‌های خاص آنها از شریعت اسلامی را شامل می‌شود، زیر پا بگذارد، شامل چنین مجازات‌هایی خواهد شد». در همین راستا گفته شده است که در این اواخر ۴ پزشک موصلی به دلیل عدم پذیرفتن معالجه مجروحان داعش به دست این گروه تروریستی تکفیری اعدام شدند.

بنابر اظهار سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل داعش همچنین یکم ژانویه ۱۵ غیر نظامی عراقی را در ملأ عام در شهر فلوجه به اتهام همکاری با نیروهای امنیتی عراق و ۱۴ غیر نظامی عراقی را نیز در یکی از میدان‌های عمومی شمال تکریت به اتهام عدم بیعت با داعش و اعلام وفادارای به آن اعدام کرد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

داعش: اعدام علنی ۱۴ جوان به دلیل تماشای فوتبال جام آسیا

داعش: اعدام علنی ۱۴ جوان به دلیل تماشای فوتبال جام آسیا داعش ۱۳ جوان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *