جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / خوابیدن در طول روز ممنوع!

خوابیدن در طول روز ممنوع!

خوابیدن در طول روز ممنوع!

به به گفته تسنیم، مریم مقیمی دستیار تخصصی طب سنتی ایران در مورد خواب اظهار داشت: در طب جدید خواب مورد غفلت قرار می‌گیرد و همچنین پزشک از بیمار در مورد نحوه خوابیدن و همچنین مدت زمان خواب سوالی نمی‌کند.

به گفته او همچنین خواب معتدل از ۶ تا ۱۰ ساعت می باشد البته برحسب مزاج اشخاص متغایر و متفاوت می باشد. خواب نوزادن و همچنین کودکان اکثرا و بیشتر از سایر اشخاص می باشد یک کودک ۲ ساله به ۱۲ ساعت خواب مستلزم و نیاز دارد و همچنین با افزایش سن کم کم مقدار و اندازه و میزان خواب کودکان کم می‌می شود.

دستیار تخصصی طب سنتی افزود: ۶ ساعت خواب پیوسته به بدن سود فراوان می‌رساند و همچنین بیشترین ترشح هورمون رشد هنگام خواب صورت می‌گیرد بر اساس دیدگاه طب جدید در خواب هورمون آندورفین و همچنین آنکفالین ترشح می می شود که منجر به راحتی عضلات در طول روز می‌می شود.

مقیمی گفت: خواب سپیده دم به خواب عیلوله، خواب بعد از طلوع آفتاب به فیلوله، خواب قبل از ظهر به قیلوله، خواب عصر به حیلوله و همچنین خواب بعد از غروب آفتاب به غیلوله معروف می باشد.

او همچنین ادامه داد: بهترین زمان خواب از اول شب تا قبل از طلوع آفتاب می باشد که باعث نشاط و همچنین سرور می‌می شود.

احتمال افزایش سرطان در اشخاص شب کار

دستیار تخصصی طب سنتی افزود: طبق اعلام نهاد بهداشت جهانی افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند اکثرا و بیشتر در معرض بروز سرطان قرار دارند، سرطان سینه در زنان و همچنین سرطان پرستات در مردان اکثرا و بیشتر رخ می‌دهد.

مقیمی اضافه کرد: افرادی که عادت به خواب روز دارند بایستی و حتما کم کم عادت خود را قطع کنند چرا که خواب روز بیماری‌زاست و همچنین بایستی و حتما گفت که هیچ خوابی جای خواب شب را نمی‌گیرد.

خوابیدن با شکم خالی ممنوع

دستیار تخصصی طب سنتی گفتن داشت: بهترین زمان خواب زمانی می باشد که غذا از معده عبور کرده باشد که نشانه آن هم سبکی سر معده می باشد. همچنین، خوابیدن در حال گرسنگی و همچنین خالی بودن معده خیلی زیاد مضر می باشد چرا که موجب ضعف قوا می‌می شود.

او همچنین یادآور شد: اشخاص سعی کنند در ساعت مشخصی به رختخواب بروند و همچنین سر ساعت مشخصی از خواب بیدار شوند چرا که خود موجب سلامتی می باشد.

 

http://migna.ir/vdcftvd0.w6d1jagiiw.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : خوابیدن در طول روز ممنوع!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *