جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / خطر کاهش بهره هوشی کودکان در صورت بی‌توجهی به درمان عفونت گوش

خطر کاهش بهره هوشی کودکان در صورت بی‌توجهی به درمان عفونت گوش

خطر کاهش بهره هوشی کودکان در صورت بی‌توجهی به درمان عفونت گوش

 

 

%name خطر کاهش بهره هوشی کودکان در صورت بی‌توجهی به درمان عفونت گوشدکتر حسن آب‌شیرینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در کودکانی که عفونت بیش از ۱۲۰ روز در گوش آنها بوده و همچنین درمان نشده می باشد، نه تنها آغاز تکلم به تاخیر می‌افتد بلکه عفونت گوش در سطح بهره هوشی آن کودکان نیز اثر گذاشته و همچنین موجب کاهش آن هم خواهد شد.

 

فوق تخصص بیماری‌های گوش مرکز آموزشی درمانی امام و پیشوا خمینی(ره) اهواز با گفتن آن که آن بیماری در کودکان کمتر از شش سال شمسی شیوع بیشتری دارد، افزود: عفونت گوش میانی در بعضی فصول سال شمسی و همچنین خصوصا زمستان شیوع بیشتری دارد و همچنین معمولا بیماری‌های ویروسی، پیش‌دخل و درآمد آن بیماری خواهند بود. هر چند آن بیماری در کودکان زیر شش سال شمسی اکثرا و بیشتر دیدن شده، ولی شیوع اکثرا و بیشتر آن هم در کودکان شش ماه تا یک سالگی می باشد.

 

آب‌شیرینی با اشاره به عوامل ساخته یا ایجاد عفونت گوش میانی در کودکان گفت: عوامل متعدد و همچنین متنوعی در بروز عفونت گوش میانی کودکان موثر خواهند بود که شامل آنها می‌قدرت به حساسیت، لوزه سوم، تغذیه با شیر خشک و همچنین سیگار اشاره کرد.

 

آن فوق تخصص بیماری‌های گوش ادامه داد: آن هم‌روش که اشاره شد یکی از عوامل ساخته یا ایجاد عفونت گوش میانی وجود حساسیت و همچنین آلرژی در اشخاص می باشد و همچنین افرادی که آلرژی دارند، اکثرا و بیشتر مستعد ابتلا به عفونت گوش میانی خواهند بود.

 

او همچنین عنوان کرد: بزرگی و همچنین وجود لوزه سوم یکی دیگر شامل عوامل بروز عفونت گوش میانی در کودکان می باشد و همچنین به دلیل نزدیکی لوزه سوم و همچنین گوش کودک، عفونت‌هایی که در لوزه سوم اتفاق می‌افتد می‌تواند به عفونت گوش میانی منجر می شود.

 

آب‌شیرینی با تاکید بر تاثیر تغذیه از شیر مادر در کاهش ابتلای کودکان به آن عارضه گفت: اثبات شده می باشد کودکانی که از شیر مادر بهره بری و استفاده می‌کنند به دلیل پادتن‌هایی که در شیر مادر وجود دارد، نسبت به کودکانی که از شیر خشک تغذیه می‌کنند به وفور کمتر دچار عفونت در گوش میانی خود می‌شوند.

 

او همچنین ادامه داد: دیگر آن‌که حالت کودک در هنگام شیر خوردن از مادر به گونه‌ای می باشد که شیر کمتر به حلق کودک بازمی‌گردد، ولی باید توجه داشت در هنگام تغذیه با شیر خشک حالت قرار گرفتن کودک به گونه‌ای می باشد که شیر به حلق نوزاد بازمی‌گردد و همچنین آن امر موجب حرکت قطرات شیر به سمت گوش می‌می شود و همچنین احتمال بروز عفونت را بالا می‌برد.

 

فوق تخصص بیماری‌های گوش مرکز آموزشی – درمانی امام و پیشوا خمینی (ره) اهواز به تاثیر سیگار کشیدن والدین در ابتلای کودکان به آن بیماری اشاره کرد و همچنین افزود: سیگار هم در بروز عفونت گوش میانی در کودکان خیلی زیاد موثر می باشد و همچنین در خانواده‌هایی که پدر، مادر یا هر دو سیگاری خواهند بود و همچنین کودک در معرض مستقیم دود سیگار قرار دارد، دیدن شده که کودکان اکثرا و بیشتر به عفونت گوش میانی دچار شده‌اند.

 

 

http://migna.ir/vdcgx79w.ak9zt4prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : خطر کاهش بهره هوشی کودکان در صورت بی‌توجهی به درمان عفونت گوش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *