جمعه , اسفند ۲ ۱۳۹۸
خانه / مقالات / خصوصیات هاست خوب برای طراحی سایت

خصوصیات هاست خوب برای طراحی سایت

web hosting 1 خصوصيات  هاست خوب برای طراحی سایت
خرید سرور مجازی
خرید هاست
خرید هاست دانلود

خصوصیات یک هاست خوب برای طراحی

طراحی پیاده‌سازی صفحات وب‌سایت، تنها بخشی از مراحل راه‌اندازی یک وب‌سایت است. گام با اهمیت دیگری که در این راه باید بپیمایید، ثبت‌نام سایت، انتخاب یک میزبان مناسب برای سایتتان است. اگر چه این کار می‌تواند در چند ساعت نیز انجام گیرد، ولی بایستی تذکر کرد که غلط در انتخاب میزبان، باعث افزایش هزینه‌ها، حتی به هدر رفتن زحماتی شود که برای طراحی و تبلیغ آن کشیده شده است.

تا ما طراحی وب سایت شما را به بهترین آموزش انجام داده و با مشاوره ما میتوانید بهترین هاست میزبان بهتر را برای وب سایت گزینش بکنید در زیر ویژگیهای هاست میزبان خوب آمده است لطفا بررسی بفرمایید

قیمت کیفیت، امنیت و پشتیبانی، از عناصر مهمی است که می‌بایست در انتخاب میزبان سایت خود آنها را مورد توجه قرار دهید. نکاتی که در پایین به آنها اشاره خواهد شد، به شما در ارزیابی و انتخاب میزبان سایت مناسب یاری خواهد کرد.

بنابرای ن قبل از پیاده‌سازی سایت، بایستی مشورت‌ها و ارزیابی ‌های ضروری صورت گیرد و همچنین بایستی تمام برنامه‌ها ونیازها(مانند مصرف از صفحات پویا یا بانک‌های اطلاعات) و حتی تعداد بینندگان اقطعا لی سایت حداقل برای یک سال آینده تعیین شود، آنگاه به برای انتخاب میزبان سایت اقدام کنید.

* میزان فضا (Disk Space ویا Storage)

میزان فضای مورد نیاز برای نگهداری صفحات، تصایر ویا بانک‌های اطلاعاتی سایت، از مهم‌ترین معیارها برای انتخاب نوع میزبان و نوع سرویس شرکت میزبان شده است. تقریبا اکثر شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات میزبانی سایت فعالی ت می‌کنند، میزان فضای اختصاص داده شده به سایت‌ها را به عنوان معیاری برای تقسیم‌بندی خدمات خود مصرف می‌کنند. نکته‌ای که بایستی به آن توجه داشته باشید قطعا جزئیات آن را از شرکت میزبان سؤال کنید، اطلاعاتی دیگری است که در همان فضای اختصاص داده به سایت شما قرار خواهد گرفت.

برای نمونه عموماً صندوق‌های پستی ازهمان فضای اختصاص داده شده به سایت مصرف می‌کنند، و یا لاگ‌فایل‌های سایت (Log File) نیز در همان فضای سایت قرار می‌گیرند. در چنین حالتی اگر شما از سرویس ده مگابایتی یک شرکت مصرف می‌کنید و یک صندوق پستی اندازه پنج مگابایت دارید، عملاً تنها پنج مگابایت دیگر برای قراردادن صفحات تصاویر سایت دارید. اما برخی شرکت‌ها نیز فضای ذکر شده در سرویس‌های خود را برای صفحات اطلاعات سایت در نظر می‌گیرند و برای دیگر اطلاعات مانند لاگ‌فایل‌ها صندوق پستی‌ها فضای رایگان دیگری در نظر می‌گیرند. بنابرای ن، جزئیات سرویس شرکت هاست را در این زمینه جویا شوید، و دقت کنید که چه میزان فضا در نهایت برای صفحات سایت صندوق پستی‌ها نیاز دارید، و بر این اساس، سرویس‌های شرکت میزبان را خریداری کنید.

* صندوق پستی (Mail Box)

باور کنید خوب ‌ترین شرکت‌های میزبان در دنیا، نه به خاطر قیمت‌ها، بلکه به خاطر پشتیبانی و انجام تعهدات خود در مساوی مشتریان به چنین درجه‌ای رسیده‌اند.

داشتن ایمیل با نام سایت، اکنون دیگر نیازی معمول برای مدیران صاحبان سایت‌هاست. شما هم قطعا علاقه‌مندید که ایمیل‌هایی مانند [email protected] یا [email protected] yoursite.com داشته باشید. و یا به تمام کارمندان شرکت خود به نام سایت شرکت ایمیل اختصاص بدهید. بناجهت ن در سرویس‌های شرکت میزبان به تعداد ایمیل‌های داده شده، ظرفیت، کیفیت همچنین چگونگی ایجاد آن دقت کنید. یکی از مسائل ی که شرکت‌ها به عنوان بخشی از تبلیغات سرویس‌های خود ذکر می‌کنند، تعداد ایمیل‌های بیشتر و یا تعداد نامحدود صندوق‌های پستی است.

همان گونه که در بالا نیز به آن اشاره‌ای داشتیم، بایستی دقت کنید که چه میزان ظرفیت و فضا برای هر صندوق پستی در نظر گرفته می‌شود، اما آیا فضای اختصاص داده شده به ایمیل‌ها از همان فضای کلی اختصاص داده به سایت مصرف می‌کند خیر.همچنین اگر مایل به ایجاد تعداد زیادی صندوق پست الکترونیک برای سایت خود هستید، دقت کنید که آیا شرکت میزبان، پنل و یا امکانی را برای ایجاد و مدیریت این صندوق‌ها برای شما در نظر خواهد گرفت یا خیر.

* ترافیک سایت و برخی از محدویت‌ها

بایستی گفت این نکته از عبارت مواد بسیار مهمی است که متاسفانه توسط افراد غیرحرفه‌ای در نظر گرفته نمی‌شود. ترافیک سایت، میزان اطلاعاتی است که در طول یک مدت معین بین سایت بازدیدکنندگان رد بدل می‌شود. ترافیک سایت، رابطه مستقیمی با تعداد بازدیدکنندگان سایت اندازه صفحات سایت دارد. بنابرای ن چنانچه فکر می‌کنید بازدیدکنندگان سایت شما زیاد خواهند بود و همچنین صفحات شما از اندازه ی سنگین برخوردارند، قطعا ً به این مورد و نیز محدودیت سرویس‌های شرکت‌های میزبان دقت کنید.

ترافیک سایت بصورت ماهیانه بر اساس مگابایت گیگابایت با کلماتی چون ترافیک، و یا پهنای باند (BandWidth) در جزئیات سرویس‌های شرکت‌ها ذکر می‌شود، و اما در صورت عدم ذکر، می‌بایست آن را قطعا ً جویا شوید. اگر شرکت میزبان، به شما قول پهنای باند نامحدود را داده، و شما هم گمان می‌کنید سایتی با بازدیدکنندگان زیاد خواهید داشت، قطعا در قرارداد با شرکت، این مورد را ذکر کنید.

اما اعمال محدودیت برای سایت‌ها تنها به همین شکل محدود نیست، و برخی شرکت‌ها برای تعداد کاربران همزمان سایت یا میزان مصرف سایت از پردازش CPU محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند که بد نیست در جریان آنها نیز باشید.

همچنین توجه کنید که سرورهای با تعداد سایت زیاد، بیشتر در تهدید حمله هکرها هستند ! استاندارد معین ی برای تعدد سایت‌های میزبانی شده بر روی یک سرور نیست، چرا که بر طبق معین ات سخت‌افزاری سرور، سیستم علت سرور همچنین نیازها بییندگان سایت‌ها، این رقم می‌تواند متغیر باشد. بسیاری از شرکت‌ها، سایت‌ها را بر اساس تقسیم‌بندی «شخصی» و «تجاری» بر روی سرورهای مفرق قرار می‌دهند، که این می‌تواند به هم نفع صاحبان سایت‌های شخصی (به دلیل ارزان بودن) هم سایت‌های تجاری (به دلیل نیاز سریع کیفیت بهتر) باشد.

در ایران، اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های مشهور ، برای ارزان‌تر تمام شدن هزینه‌ها، ناچار تعداد زیادی سایت‌ها را بر روی یک سرور قرار می‌دهند که این می‌تواند عواقب بدی دربرداشته باشد، مسائل ی مانند آنچه که گاهی وقتها در روزنامه‌ها می‌خوانیم، یعنی با هک شدن یک سرور، صدها سایت دچار آسیب می‌شوند!
اکثرا ً در سرورهای ویندوز و با معین ات یک کامپیوتر معمولی، تعداد بین دویست سایت تجاری یا چهارصد سایت شخصی رقم مناسبی است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *